David Ostřížek (v červeném) z Olomouce a Patrik Urbanec z Jihlavy se sklánějí k...

David Ostřížek (v červeném) z Olomouce a Patrik Urbanec z Jihlavy se sklánějí k brankáři Davidu Rittichovi. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Jihlava zvládla souboj o druhé místo, byla lepší uznal kouč Olomouce

• 0
Jihlavští hokejisté zvítězili v Olomouci 4:2 a posunuli se v tabulce I. ligy směrem vzhůru. Na výhru dosáhla i Třebíč díky skvělému závěru.

"Zápas se hraje 60 minut." S tímto konstatováním olomouckého trenéra Petra Fialy po středečním 19. kole musel souhlasit každý. Dokonce i jeho kolega z Kadaně Karel Soudek.

Olomouc i Kadaň měly své utkání proti dvěma týmům z Vysočiny dobře rozehrané. Jenže Hanáci vedení 1:0 v bodový zisk doma neproměnili, když je zlomily tři branky Jihlavy v poslední třetině, Kadaň o výhru v Třebíči přišla dokonce až v závěrečné minutě.

"Dukla hrála lépe a zaslouženě vyhrála," připustil olomoucký kouč Petr Fiala. "Nemyslím si, že bychom měli sestavu tak slátanou, abychom hráli tak mizerně."

Ten marně hledal pasáže, kdy byl s výkonem týmu spokojen. "Deset minut ve druhé třetině a po druhé vstřelené brance tam bylo několik okamžiků, vytvořili jsme si tlak a nějaké šance. Ale jinak jsme propadli," uznal.

Podle hostujícího kouče Petra Vlka byl v přímém souboji o druhé místo klíčový gól na 1:3, o který se ve 49. minutě svým druhým zásahem v utkání postaral Adam Zeman. "Odskočení na dvě branky bylo velmi důležité," uznal jihlavský kouč na klubových stránkách.

"Poté sice následovala špatná komunikace mezi hráči před druhou inkasovanou brankou, ale zbytek jsme odehráli takticky dobře," těšilo hostujícího kouče, jehož tým pojistil výhru 4:2 střelou do opuštěné Vošvrdovy branky .

U Třebíče to dlouho vypadalo, že si připíše už osmou porážku z dosavadních deseti střetnutí před svými fanoušky. "Byl to klasický zápas, který doma předvádíme. Opticky máme víc ze hry, ale soupeř se dostal šťastně do vedení a my jsme pak celý zápas naháněli vyrovnání," popisoval kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

To se nakonec povedlo Káňovi v čase 59:28. "Ale měli jsme tam šance už předtím, když Řehoř robinsonádami zlikvidoval dvě střely do prázdné brány," říká Pokorný.

V nájezdech Falter zlikvidoval oba pokusy hostů, naopak Čuřík s Čechem se prosadili, a tak si Třebíč připsala dva body.

I. hokejová liga

Události kola

Zohorna? Na úvod 1+1 Branku a asistenci si při své obnovené premiéře v dresu HC Rebel připsal Hynek Zohorna. Útočník extraligové Komety Brno, který je v Havlíčkově Brodě na střídavý start, však slavit nemohl. Jeho tým v domácím utkání podlehl Litoměřicím 4:5.

Zraněný gólman Otřes mozku, zranění žeber a ruky. Tak skončilo pro havířovského brankáře Petra Matouška utkání v Šumperku, když na něj po nájezdu ve 28. minutě nešťastně upadl domácí útočník Karel Plášek. Hosté, za které zápas dochytal Lukáš Daneček, přesto vyhráli 5:4 v prodloužení.

Zeman stále v čele střelců Dvě trefy proti Olomouci udržely Adama Zemana na čele tabulky kanonýrů první ligy. Po 19 zápasech má 21letý jihlavský útočních 15 tref.