Nové logo havlíčkobrodského hokejového klubu

Nové logo havlíčkobrodského hokejového klubu | foto: HC Rebel

Rebelové z Havlíčkova Brodu opět prohráli a hledají nového trenéra

• 0
Osmnácté kolo první hokejové ligy neustál havlíčkobrodský kouč Karel Dvořák. Jeho svěřenci totiž prohráli v Šumperku 6:3, což byla osmá porážka z deseti zápasů. Vedení klubu už pohár trpělivosti přetekl a trenéra odvolalo.

Na místo kouče se posune dosavadní asistent Milan Chalupa. Vedle něj se postaví Richard Cachnín. První duel je čeká hned v pondělí, a to doma proti Benátkám.

"Vedení nám ale nařídilo hledat nového trenéra," prozradil manažer klubu Augustin Žák, který tak potvrdil, že nová trenérská dvojice je pouhým dočasným řešením těžké situace Rebelů. "Zatím jsme nikoho neoslovili. Hledáme. Vše se objasní až v nejbližších dnech," dodal Žák.

Rebelové přitom na ledě soupeře vedli 2:0, ale Šumperk dokázal ještě do přestávky otočit vývoj utkání na 3:2, vyhnal Suchana z branky a bylo hotovo. "To vidím jako klíčový moment zápasu," potvrdil nyní již bývalý kouč Karel Dvořák. "Domácí byli důraznější, měli více střeleckých šancí. Nás poslední dobou neproměňování šancí trápí," doplnil své hodnocení.

To další dva celky z Vysočiny byly o poznání spokojenější. Jak Třebíč, tak Jihlava na svých stadionech dokázaly bodovat. Jihlava v utkání "plném branek" porazila lídra tabulky Mladou Boleslav 1:0 po samostatných nájezdech. "Nájezdy jsou o štěstí, a to se tentokrát přiklonilo na naši stranu," řekl na stránkách klubu asistent Patrik Augusta. Jeho svěřence čeká v pondělí zájezd do Písku.

Třebíč vyhrála a chystá se na lídra tabulky

To Třebíč jako jediná brala všechny tři body, když porazila silnou Olomouc 3:2. Důležitým momentem byla devátá minuta, ve které se domácí hned dvakrát střelecky prosadili a otočili nepříznivý výsledek 0:1. "Vstřelit dva góly v jedné minutě, to se nám už dlouho nepovedlo. Hodně nám to pomohlo. Hráči si najednou začali víc věřit," potvrdil kouč Kamil Pokorný.

Ten se trochu zapotil ve druhém dějství. "Hráči zbyteční faulovali. Byla to opravdu složitá třetina, protože hrát proti Olomouci deset minut ve čtyřech není jednoduché," uznal třebíčský šéf lavičky, jehož svěřenci však tento nelehký úkol ustáli. Navíc je podržel brankář Čiliak.

Ve třetí třetině padlo ještě po gólu na obou stranách, a tak Horáci získali tři body. "Ve třetí třetině to bylo o tom, jestli vydržíme se silami," řekl Pokorný. A vydrželi. "Dokázali jsme udržet i ten hektický závěr. Chtěli jsme hodně vyhrát, a to bylo i na ledě vidět, dodal.

Třebíč čeká už v pondělí další těžký soupeř. Zajíždí totiž na led lídra tabulky, Mladé Boleslavi.