Dvě hrubky, dva rychlé góly a fotbalová Jihlava se vracela bez bodu

11:36aktualizováno  11:36
Pokud byste chtěli sestavit žebříček druholigových soupeřů, na jejich hřiště se jihlavským fotbalistům nejméně vyplatí cestovat, mezi favority by patřil 278 km vzdálený Sokolov.

Střílí jihlavský útočník tecl. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Zde Vysočina bodovala jen ve dvou z pěti pokusů (v obou za remízu), ve dvou z posledních tří případů se naopak ze severu Čech vracela s výpraskem (0:5 v květu 2005, 1:5 v říjnu 2009).

Uspět v duelu proti domácímu Baníku se svěřencům kouče Romana Pivarníka nepodařilo ani v sobotu. A to i přesto, že se už ve třetí minutě po vlastní brance Dvorníka dostali do vedení.

"V rozmezí 30. a 32. minuty však přišly dvě naše hrubé individuální chyby, které domácí využili k obratu," litoval jihlavský kouč. "Když jsme v závěru poločasu z nevinné akce inkasovali potřetí, byla už naše situace komplikovaná," uznal Pivarník.

Ten přitom připustil, že domácí byli po rychlé vedoucí brance hostů zaskočení. "Zápas v Sokolově jsme po takovém úvodu měli zvládnout.Místo toho jsme utkání po naivních chybách a laciných gólech ztratili," krčil rameny.

Jihlava tak po dvou remízách – 1:1 s Karvinou a 0:0 v Mostě – ztratila další body a ve vyrovnané tabulce se během tří kol propadala ze druhé až na sedmou příčku. "Musíme se nyní maximálně soustředit na závěr podzimu a vytěžit z něj nejvíce bodů," má proto jasno Pivarník.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Cyklokrosař Martin Bína (vpravo) během prvního závodu Toi Toi Cupu ve Slaném.
Všechno teď směřuju k mistrovství Evropy v Táboře, prozradil Bína

Skoro to vypadá, jako by si chtěl vynahradit období, kdy nebyl kvůli únavovému syndromu kolikrát schopen ani naprosto běžných denních činností. Cyklokrosař...  celý článek

Petr Hronek
Jihlavě budu pořád vděčný, ale teď je soupeř, říká zlínský Hronek

Na hostování v Jablonci a Příbrami odehrál v nejvyšší fotbalové soutěži dohromady 23 minut, první pořádnou šanci ale dostal až od Jihlavy. Měsíc a půl od...  celý článek

Momentka z utkání Jihlava - Sparta.
Hokejisté Sparty v předehrávce prohráli, zaskočil je nováček z Jihlavy

Předehrávka 15. kola hokejové extraligy přinesla překvapení: favorizovaná Sparta prohrála na ledě jihlavského nováčka 2:4, přestože v utkání dvakrát vedla....  celý článek