Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Recidivista ujížděl s varnou v autě, soud ho potrestal pěti lety vězení

  17:32aktualizováno  17:32
Čtyřiatřicetiletý recidivista s varnou v autě ujížděl policii, přestože měl na devět let zakázáno usednout za volant. Drogového výrobce a dealera Milana Trávníka z Jihlavy za to poslal soud na pět let za mříže.

Čtyřiatřicetiletý recidivista s varnou v autě ujížděl policii, přestože měl na devět let zakázáno usednotu za volant. Drogového výrobce a dealera Milana Trávníka z Jihlavy poslal ve středu soudce Zdeněk Chalupa na pět let za mříže. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Policie recidivistu zadržela loni 8. března v Jihlavě po předchozí automobilové honičce a útěku před policejní hlídkou. V jeho autě našla varnu na výrobu pervitinu. Trávník k tomu řídil auto i přes probíhající devítiletý zákaz řízení a navíc byl sám pod vlivem drog.

Soud mu navíc prokázal, že několik dávek pervitinu nedlouho předtím prodal svému známému Petru Prokýškovi za tisíc korun.

Trávník se u soudu přiznal pouze k tomu, že řídil auto a ujížděl policejní hlídce. Varna podle jeho slov nebyla jeho. Patří prý jednomu z jeho známých Bartošovi, s nímž se dlouhodobě zná z místního drogového podsvětí. Ten ale u soudu popřel, že by o varně cokoliv věděl.

Trávník také zpochybňoval svědectví Prokýška. Vypovídal proti němu prý ze msty, protože se stýkal s jeho dlouholetou přítelkyní. Ta u soudu vztah s Trávníkem označila pouze za přátelský. Intimní poměr s ním odmítla.

Výrobu drog se soudu prokázat nepodařilo

Výrobu drog pomocí nalezené varny soud obžalovanému neprokázal. Překvalifikoval proto testný čin výroby pouze na přechovávání varny.

"Obžalovaný ale minimálně věděl, že jde o varnu drog a místo, aby to okamžitě ohlásil policii, což byla jediná správná věc, neudělal nic. Naopak si ji v autě nechal a vydal se s ním na cestu, navzdory tomu jaké to vzhledem k jeho trestné minulosti může mít následky," zdůvodnil rozsudek soudce Zdeněk Chalupa.

Trávníkovi podle něj přitížilo zejména to, že byl po odpykání předchozího několikaletého trestu, který mu skončil na sklonku roku 2012, do svého opětovného zatčení teprve dva měsíce na svobodě. Předchozí trest si odpykával také za drogy.

Ve vězení si pobude téměř 12 let

Jde v pořadí o jeho už třináctý trest od roku 1995, kdy byl za majetkovou a násilnou trestnou činnost ještě jako mladistvý odsouzen poprvé.

Ve vězení, kde si nyní už odpykává nový sedmiletý trest za drogové delikty na jihu Čech, by tak měl v souhrnu s jihlavským trestem strávit téměř 12 let. Trávník se proti rozsudku ihned odvolal.

Žalobkyně Milena Smetanová, která pro něj navrhovala čtyři až pět let vězení, si ponechala lhůtu na odvolání.

Autor:


Nejčtenější

Úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty. Používali nezákonný důkaz

Jedna z křižovatek, kde případný průjezd na červenou hlídá kamerový systém, je...

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let....

Oprava D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem je po dvou letech hotová

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Na Vysočině se po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začne od pondělí opět jezdit bez omezení. Oprava...Jihlava, Budějovice a Ústí ve druhé lize dál jen vítězí. Brno vrávorá

Pavel Pilík z Táborska (vpravo) a jihlavský Ondřej Machuča bojují o míč.

Fotbalisté Jihlavy dál mašírují druhou ligou bez ztráty bodu, tým z Vysočiny si ve čtvrtém kole poradil s Táborskem...

Kdybych neuměl anglicky, byl bych za blba, říká hokejový talent Kaut

Martin Kaut se podepisuje během autogramiády k osmdesátinám žďárského hokeje.

Neustále se s ním chtěl někdo fotit, podepsal mraky kartiček a fotek. Všechno však zvládal v pohodě a s úsměvem. Talent...

Policie hledá svědky tragické nehody, při níž zemřel dělník na D1

Havarované auto srazilo dělníka na D1

Pelhřimovští kriminalisté hledají řidiče, kteří minulý týden viděli tragickou nehodu na dálnici D1 na Vysočině. Zemřel...

Další z rubriky

Lidé ve Světlé nad Sázavou si přáli Lidl, ale město je rádo i za Billu

Ilustrační snímek

Světlá nad Sázavou má téměř sedm tisíc obyvatel, přesto zde byl až dosud jen jeden větší supermarket. Do konce roku by...

Díky Hauptovi mají v Jihlavě havířský průvod. A vědí, že tu stála tabačka

Johann Haupt ve dveřích domu v Hluboké ulici, kde měl ateliér.

Před 90 lety zemřel jeden z velkých jihlavských patriotů. Johann Haupt patřil mezi zakladatele oblíbeného havířského...

Spojilo je divadlo. Kabaret Smějte se s námi hrál v terezínském ghettu

Fotografie je z obálky americké knihy o divadle v Terezíně. Tanečnice...

Před domem v Mahlerově ulici v Jihlavě stál hlouček postav. Všechny hleděly k zemi na chodník před schody u vchodu. Na...

Najdete na iDNES.cz