Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U třebíčské nemocnice se staví křižovatka, řidiče čekají nástrahy

  12:33aktualizováno  12:33
Pacienty a jejich příbuzné v Třebíči čekají dopravní novinky. U nemocnice se staví křižovatka, kvůli tomu se mění režim vjezdu do areálu. Vše ovlivní i jízdní řád autobusů.

Parkoviště u třebíčské nemocnice bývalo téměř vždy plné. Nyní je uzavřené a parkují na něm jen stavební stroje. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jedno z klíčových míst v Třebíči, druhém největším městě kraje, od prvního červencového dne na měsíc a půl postihne výrazné dopravní omezení. Je u vjezdu do nemocnice a týká se těch, kteří potřebují zajet autem do areálu špitálu.

„Stávající prostor vjezdu do špitálu je zúžený na jednosměrný koridor o šířce přibližně 3,5 metru. Slouží pouze pro vjezd do areálu zdravotnického zařízení a ke státnímu zastupitelství. Výjezd z nemocnice je nasměrován do ulice Sportovní. Toto dopravní omezení je plánováno na dobu 45 dní,“ uvedl vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Co je dobré vědět

  • Omezení potrvá do 15. srpna. Kdo bude chtít odstavit auto v areálu nemocnice, vezme si parkovací lístek u vjezdu. 
  • Při odjezdu u zadní brány směr Sportovní ulice ho předloží obsluze a zaplatí parkovné. Vybírat se bude každý všední den od 7 do 18 hodin. 
  • Ceník parkovného: první půlhodina zdarma, každá započatá hodina 20 korun. Automatická pokladna bude po dobu výluky mimo provoz.

Existuje tu jediná výjimka. Obousměrně můžou jezdit pouze sanitky. Sdělila to ředitelka špitálu Eva Tomášová.

Omezení, které potrvá do 15. srpna, je podle Kratiny nutné kvůli pracím na stavbě nové křižovatky. Ta bude součástí přestupního terminálu, budovaného v celém širokém prostoru před vlakovým nádražím, sahajícím až k soudu a nemocnici. 

Už nyní je tam zcela zavřené velké parkoviště nad špitálem a řidiči parkují buď ve staré Hrotovické ulici, nebo na některém z parkovišť v centru.

Kdo bude chtít odstavit auto v areálu nemocnice, vezme si parkovací lístek u vjezdu tak jako nyní. Při odjezdu u zadní brány ho předloží obsluze a zaplatí odpovídající parkovné.

„Pracovník zajišťující výběr parkovného bude u výjezdu každý všední den od 7 do 18 hodin,“ uvedla ředitelka Tomášová.

Ceník parkovného je beze změn. První půlhodina zdarma, každá započatá hodina 20 korun. Tak jako dosud je mezi 18.00 a sedmou hodinou ranní, o víkendech i svátcích parkování zdarma. Automatická pokladna bude po celou dobu výluky mimo provoz.

Omezení autobusů

V souvislosti s výstavbou přestupního terminálu dojde k významnému omezení v Městské autobusové dopravě. 

Lidé, kteří se hůř pohybují, budou muset více sledovat, kde jim autobus v jejich směru zastavuje. Od 14. července do 10. srpna bude zrušena zastávka „Nemocnice“ ve směru na Karlovo náměstí. Náhradní zastávkou bude Bráfova. Od 10. do 31. srpna bude zrušena zastávka „Nemocnice“ ve směru k poliklinice Vltavínská. Náhradní zastávkou bude opět Bráfova.

„Od 14. července do 31. srpna ale zůstane vždy v provozu alespoň jedna zastávka pro konkrétní směr. Méně pohybliví cestující mají možnost cestovat k nemocnici nebo z nemocnice s přestupem na zastávce Poliklinika Vltavínská. Náhradní zastávky nelze umístit na průtah Bráfovou ulicí s ohledem na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ řekl Kratina.

V Třebíči bude toto léto pro šoféry docela perné. Narazí i na další dopravní omezení. Od 4. července se bude opravovat teplovod ve Velkomeziříčské ulici. Na několik dní stavaři frekventovanou silnici úplně zavřou. Objížďka povede ulicemi Rafaelova, Samešova a Modřínová, nebo po ulicích Míčova, Kpt. Jaroše a Majerové. 

Opatření přinese i dočasné změny MAD. Přesný termín konce uzavírky ještě není stanoven, předběžně je dojednaný do 18. července. 

„Majitel teplovodu slíbil, že práce na opravě maximálně urychlí,“ podotkl šéf odboru dopravy. Dále se na prázdniny chystá rekonstrukce ulic Sportovní a Hrotovická. A také se bude zcela měnit tvar křižovatky U Kuchyňky.Nejčtenější

Úředníci nejspíš neoprávněně rozdávali pokuty. Používali nezákonný důkaz

Jedna z křižovatek, kde případný průjezd na červenou hlídá kamerový systém, je...

Kamery na křižovatkách fungují v Jihlavě jako bič na řidiče, kteří ignorují na semaforech červenou, už dvanáct let....

Oprava D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem je po dvou letech hotová

Oprava dálnice D1 u Velkého Meziříčí. (březen 2014)

Na Vysočině se po dálnici D1 mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začne od pondělí opět jezdit bez omezení. Oprava...Jihlava, Budějovice a Ústí ve druhé lize dál jen vítězí. Brno vrávorá

Pavel Pilík z Táborska (vpravo) a jihlavský Ondřej Machuča bojují o míč.

Fotbalisté Jihlavy dál mašírují druhou ligou bez ztráty bodu, tým z Vysočiny si ve čtvrtém kole poradil s Táborskem...

Kdybych neuměl anglicky, byl bych za blba, říká hokejový talent Kaut

Martin Kaut se podepisuje během autogramiády k osmdesátinám žďárského hokeje.

Neustále se s ním chtěl někdo fotit, podepsal mraky kartiček a fotek. Všechno však zvládal v pohodě a s úsměvem. Talent...

Policie hledá svědky tragické nehody, při níž zemřel dělník na D1

Havarované auto srazilo dělníka na D1

Pelhřimovští kriminalisté hledají řidiče, kteří minulý týden viděli tragickou nehodu na dálnici D1 na Vysočině. Zemřel...

Další z rubriky

Díky Hauptovi mají v Jihlavě havířský průvod. A vědí, že tu stála tabačka

Johann Haupt ve dveřích domu v Hluboké ulici, kde měl ateliér.

Před 90 lety zemřel jeden z velkých jihlavských patriotů. Johann Haupt patřil mezi zakladatele oblíbeného havířského...

Zákazníci budou mít na výběr. Vlevo půjdou za nábytkem, vpravo za módou

Se svými rakouskými partnery budoval Ota Kohoutek již několik nákupních center...

Po letních prázdninách se to na poli u výpadovky z Jihlavy na Pelhřimov bude hemžit bagry. Začnou tam rozsáhlé zemní...

Z hvězdárny v akci Z zbyla věž čaroděje Merlina, jíž se Třebíčané vyhýbají

Úpatí třebíčského kopce Strážná hora je oblíbeným místem vycházek. Už tři...

Úpatí kopce Strážná hora v Třebíči dominuje už tři desetiletí torzo nedostavěné cihlové věže. Někteří lidé jí říkají...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz