Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U třebíčské nemocnice se staví křižovatka, řidiče čekají nástrahy

  12:33aktualizováno  12:33
Pacienty a jejich příbuzné v Třebíči čekají dopravní novinky. U nemocnice se staví křižovatka, kvůli tomu se mění režim vjezdu do areálu. Vše ovlivní i jízdní řád autobusů.

Parkoviště u třebíčské nemocnice bývalo téměř vždy plné. Nyní je uzavřené a parkují na něm jen stavební stroje. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jedno z klíčových míst v Třebíči, druhém největším městě kraje, od prvního červencového dne na měsíc a půl postihne výrazné dopravní omezení. Je u vjezdu do nemocnice a týká se těch, kteří potřebují zajet autem do areálu špitálu.

„Stávající prostor vjezdu do špitálu je zúžený na jednosměrný koridor o šířce přibližně 3,5 metru. Slouží pouze pro vjezd do areálu zdravotnického zařízení a ke státnímu zastupitelství. Výjezd z nemocnice je nasměrován do ulice Sportovní. Toto dopravní omezení je plánováno na dobu 45 dní,“ uvedl vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Co je dobré vědět

  • Omezení potrvá do 15. srpna. Kdo bude chtít odstavit auto v areálu nemocnice, vezme si parkovací lístek u vjezdu. 
  • Při odjezdu u zadní brány směr Sportovní ulice ho předloží obsluze a zaplatí parkovné. Vybírat se bude každý všední den od 7 do 18 hodin. 
  • Ceník parkovného: první půlhodina zdarma, každá započatá hodina 20 korun. Automatická pokladna bude po dobu výluky mimo provoz.

Existuje tu jediná výjimka. Obousměrně můžou jezdit pouze sanitky. Sdělila to ředitelka špitálu Eva Tomášová.

Omezení, které potrvá do 15. srpna, je podle Kratiny nutné kvůli pracím na stavbě nové křižovatky. Ta bude součástí přestupního terminálu, budovaného v celém širokém prostoru před vlakovým nádražím, sahajícím až k soudu a nemocnici. 

Už nyní je tam zcela zavřené velké parkoviště nad špitálem a řidiči parkují buď ve staré Hrotovické ulici, nebo na některém z parkovišť v centru.

Kdo bude chtít odstavit auto v areálu nemocnice, vezme si parkovací lístek u vjezdu tak jako nyní. Při odjezdu u zadní brány ho předloží obsluze a zaplatí odpovídající parkovné.

„Pracovník zajišťující výběr parkovného bude u výjezdu každý všední den od 7 do 18 hodin,“ uvedla ředitelka Tomášová.

Ceník parkovného je beze změn. První půlhodina zdarma, každá započatá hodina 20 korun. Tak jako dosud je mezi 18.00 a sedmou hodinou ranní, o víkendech i svátcích parkování zdarma. Automatická pokladna bude po celou dobu výluky mimo provoz.

Omezení autobusů

V souvislosti s výstavbou přestupního terminálu dojde k významnému omezení v Městské autobusové dopravě. 

Lidé, kteří se hůř pohybují, budou muset více sledovat, kde jim autobus v jejich směru zastavuje. Od 14. července do 10. srpna bude zrušena zastávka „Nemocnice“ ve směru na Karlovo náměstí. Náhradní zastávkou bude Bráfova. Od 10. do 31. srpna bude zrušena zastávka „Nemocnice“ ve směru k poliklinice Vltavínská. Náhradní zastávkou bude opět Bráfova.

„Od 14. července do 31. srpna ale zůstane vždy v provozu alespoň jedna zastávka pro konkrétní směr. Méně pohybliví cestující mají možnost cestovat k nemocnici nebo z nemocnice s přestupem na zastávce Poliklinika Vltavínská. Náhradní zastávky nelze umístit na průtah Bráfovou ulicí s ohledem na bezpečnost a plynulost silničního provozu,“ řekl Kratina.

V Třebíči bude toto léto pro šoféry docela perné. Narazí i na další dopravní omezení. Od 4. července se bude opravovat teplovod ve Velkomeziříčské ulici. Na několik dní stavaři frekventovanou silnici úplně zavřou. Objížďka povede ulicemi Rafaelova, Samešova a Modřínová, nebo po ulicích Míčova, Kpt. Jaroše a Majerové. 

Opatření přinese i dočasné změny MAD. Přesný termín konce uzavírky ještě není stanoven, předběžně je dojednaný do 18. července. 

„Majitel teplovodu slíbil, že práce na opravě maximálně urychlí,“ podotkl šéf odboru dopravy. Dále se na prázdniny chystá rekonstrukce ulic Sportovní a Hrotovická. A také se bude zcela měnit tvar křižovatky U Kuchyňky.
Nejčtenější

Zemřel Zdeněk Mahler, autor knih o Dvořákovi a Masarykovi či Lidic

Zdeněk Mahler oslavil pětaosmdesát let. Podílel se například na přípravě...

V sobotu zemřel ve věku devětaosmdesáti let spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler. Rodák z Batelova na Vysočině se...

Kamion převážející auta rozpáral bok autobusu, D1 u Humpolce stála

Noční nehoda kamionu s autobusem uzavřela dálnici D1

Téměř na tři hodiny byla v noci na středu zavřená dálnice D1 nedaleko Humpolce. Kolem deváté hodiny večer se na 95....Lotyšský hit fotbalové ligy. Ikaunieks pálí a Jihlava válí

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks si bedlivě hlídá míč.

Táhne Jihlavu. Na dvanácti jarních bodech fotbalové Jihlavy má lví podíl útočník Davis Ikaunieks. Za rok a půl si...

Opravy dálnice D1 se protáhnou až do roku 2021, kvůli výtkám Dětí Země

Rekonstrukce dálnice D1 v srpnu 2017

Rekonstrukce klíčové dopravní tepny mezi Čechy a Moravou, dálnice D1, skončí o rok později, tedy až v roce 2021....

Věžnice si název nezmění, tak se její úřady stěhují z Jihlavy do Brodu

Do této podoby předělali ve Věžnici někdejší nevzhlednou a poškozenou požární...

Nechtějí se nechat přejmenovat, tak musí změnit úřední spádovost. Tak ministerstvo vnitra vysvětluje plánovaný přechod...

Další z rubriky

V jihlavském lesoparku padne jen desetina označených stromů, plošné kácení nehrozí

Kvůli dendrologickému průzkumu dostaly v jihlavském lesoparku Heulos číslo více...

Více než dvě stovky stromů v jihlavském lesoparku Heulos byly v posledních měsících označeny čísly. Kvůli špatnému...

Historický most nad skládkou nikdo už roky nechce, cenná památka chátrá

Vysoký nebo také Loupežnický most u Velkého Meziříčí

Budoucnost opuštěného historického Loupežnického mostu u Velkého Meziříčí je stále nejasná. Most má sice památkovou...

Čápi se vracejí na jihlavský komín, kde loni tragicky přišli o potomka

Samec čápa na starém komínu SMJ v Jihlavě vytrvale čekal na svou partnerku i v...

Na starý komín v areálu Služeb města Jihlavy se vrátil čáp. Po loňském neštěstí, kdy tu při kroužkování ptáků vyskočilo...

Najdete na iDNES.cz