Diskuze

Pomník učitelky chce od státu koupit čtenář MF DNES. Aby zůstal na místě

Výběrové řízení na prodej pomníku z hrobu jihlavské učitelky Cecilie Hamrové vzbudilo velký ohlas. MF DNES se ozval jeden ze čtenářů, který je připraven za náhrobek zaplatit hlavně proto, aby se s místem posledního odpočinku rodiny Hamrových nijak nehýbalo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FE

Kdekdo se ohání slovem stát. Vždy ovšem jde o konkrétní osoby, které třeba bydlí nedaleko a svou zrůdnost před námi skrývají.

0 0
možnosti
JM

Pokud vím, je možné požadovat vrácení daru pro nevděk, je možné i vydědění vlastních potomků pokud v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc.

Pokud by byla spravedlnost, místo zákonů, tak by stát musel peníze vrátit a rozdělit mezi vzdálené příbuzné, kteří neměli na dědictví nárok.

2 0
možnosti
BH

Jan Bartuška přišel s námětem pro úředníky: „Nabídněte k prodeji náhrobky na židovských hřbitovech! Většina z nich nemá žijící dědice.“

Kdo to je ten Bartuška? Proč do toho motá židovské hřbitovy? Na většině se již nepohřbívá. Dochované židovské hřbitovy (cca 370) jsou ve vlastnictví 10 židovských obcí nebo Federace židovských obcí v ČR (nejznámější židovský hřbitov v Praze vlastní pražská židovská obec, je to historická památka a turistická atrakce). Stát s nimi nemá nic společného. Kdyby ten Bartuška chvíli přemýšlel a použil Google než napíše hovadinu.

1 1
možnosti
OM

on to nemyslel zle, myslel jenom moc rychle

0 0
možnosti
VM

Jen se tak obávám, že paní jelikož byla sama a neměla příbuzné ani do toho hrobu nikdo nepohřbil a skončila ve "společném hrobě" s ostatními, které si pozůstalí nevyzvedli.

0 0
možnosti
JM

Pokud paní Hamrová zemřela dříve, než jí za úrazy vyplatili odškodné, měl by spory převzat ÚZSVM. To je výnosnější a vhodnější způsob získání peněz, než vylupování hrobů.

Ta iniciativa s koupením náhrobku je určitě rychlá pomoc na pravém místě, ale chtělo by to systémovou změnu. Stát by se měl chovat spíš jako správce, než obchodník. Výtěžky z prodeje věcí by měli jít na účet z kterého by se platil pronájem a údržba hrobu, řekněme 30 let. Případný zůstatek bych navrhoval použít k placení pohřbů nemajetných a údržbě jejich náhrobků. Podobně jsem to navrhoval i ve svém blogu.

Je dobře, že iDnes má pořád pár tak dobrých novinářů jako pan Laudin.

2 0
možnosti
AF

To v Soběslavi to ko*oti z radnice řeší tak, že hrob ukradnou, i když jsou poplatky zaplacené.

1 0
možnosti
DU

Od čtenáře je to hezké gesto ale je opravdu k zamyšlení jestli je postup státu ten nejlepší možný.vzhledem k milionovým únikům a nejrůznějším nevýhodně uzavřeným smlouvám se stát jen těžko může odvolávat na statut "dobrého hospodáře", tak proč tam ten náhrobek prostě nenechat?

5 0
možnosti
JD

J18a28n 37D29l80o82u74h40ý

10. 6. 2015 15:49

přesně tak, hezké gesto ale zcela nesystémové. :-/

1 0
možnosti
PT

P29e12t93r 70T97ů43m83a

10. 6. 2015 14:29

Je to hnus, ale paní byla učitelkou a navíc oblíbenou, je tedy takový problém pro její bývalé studenty, aby se složili a pomník učitelce zaplatili?

Vždyt to může být záležitost stovky pro jednoho a za ten dobrý pocit to jistě stojí.

3 0
možnosti
PS

P82e68t90r 31S87o24k15o46l

10. 6. 2015 14:57

Vy víte co teď dělají vaši učitelé, jestli jsou naživu a jestli nemají dědice a jejich náhrobní kámen vlastní stát? :-P

1 0
možnosti
IK

Souhlasím, stát je nenažraný...... ale co je to "stát"? Horda úředníků a zákonodárců, kteří zákony schvalují...... a občané je za to platí ...asi tak!

1 0
možnosti
PK

Nejdůležitější je, aby největší část prachů ze společného skončilo v kapsách malé skupiny jedinců u koryta.

2 0
možnosti