Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Opuštěná škola se možná změní v byty a obchody, lidé sepisují petici

Poslední zvonění se neslo 1. základní školou před více než pěti lety. Nyní zástupci Žďáru nad Sázavou jednají o prodeji historické budovy, konečné rozhodnutí má padnout v září. Kvůli nízké prodejní ceně a obavám o osud bývalé školy se bouří někteří obyvatelé a sepisují proti plánovanému prodeji petici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Barush.m

Kdeže, ve Žďáře?

Proč se ani jedinkrát v celém článku neobjevuje celý název města? Jedná se snad o jeden z dalších asi šesti Žďárů v ČR, které nemají žádný přívlastek, nebo dokonce z 12 vesnic či městských částí? Dalších šest Žďárů v Česku má přívlastek (Dolní, Pluhův, Veselý, nad Metují, Sázavou, Orlicí), který je neoddělitelnou součástí názvu obce, ale ani k jednomu z nich se nevztahují reference článku! Prosím o neodkladnou nápravu!

0/0
23.7.2012 10:28

629

Re: Kdeže, ve Žďáře?

je to Žďár nad Sázavou

0/0
23.7.2012 12:32

Barush.m

Re: Kdeže, ve Žďáře?

Já to samozřejmě vím, zaprvé tento Žďár trochu znám, zadruhé na Vysočině jich není tak zajímavých, aby si jich iDnes všimla, tolik. Pokud jste nepochopil/a můj příspěvek, poukazuji jím na chybu či nedbalost autora článku. Pokud píšu o něčem, co se vztahuje ke konkrétnímu místu, je nutností lokalitu přesně vymezit, a zrovna název Žďár je, jak jsem uvedla dříve, ideální pro záměnu s jiným.

0/0
23.7.2012 15:19

629

Re: Kdeže, ve Žďáře?

jj, já to chápu, taky se občas nudím:) však první verze příspěvku vypadala přsně tak, že Žďárů na Vysočině moc není, ale pak jsem se rozhodnul konat dobro;-)

0/0
23.7.2012 16:31

Barush.m

Re: Kdeže, ve Žďáře?

Děkuji o nápravu. Hned se na to kouká líp.

0/0
23.7.2012 15:23Najdete na iDNES.cz