Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Otec radního dostal z krajské kasy statisícové dotace na bagr a topení

Otec krajského radního Tomáše Škaryda už přes dvacet let podniká. V minulých dvou letech získal z kasy Kraje Vysočina celkem tři sta tisíc korun. Táta ani syn na dotaci kraje nevidí nic špatného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zooroo

ano, je to špína

ale pojem morálka v této zemi nic neznamená

0/0
31.5.2012 16:20

nonstop

????

Je nějaký logické vysvětlení, proč by otec radního nemohl žádat o dotaci? Pokud splní podmínky dotačního titulu a účelně a smysluplně využije získané finance, nevím, co v tom hledáte za senzaci. Sám jsem z  fondu čerpal finance na nákup stroje a uspěl jsem! Pro závistivce a rýpaly zdůrazňuji, že na  kraji nikoho osobně neznám a žádný můj příbuzný tam nepracuje. Jen jsem zareagoval na vypsanou výzvu. Žijeme v době dotací - každou druhou podnikatelskou stavbu zdobí propagační banery a pamětní desky s názvy dotačních a operačních programů, z kterých jsou spolufinancovány. Na vypsané výzvy šikovní a úspěšní podnikatelé reagují, věnují svůj čas, energii a nemalé finanční prostředky za požadované projekty, studie a nezbytnou spoluúčast a „soutěží“ o získání dotací. A ti neúspěšní a neschopní jen hloupě kritizují a pomlouvají!

0/0
30.5.2012 21:59

Sulac

Re: ????

Souhlas. Je to jen ubohá snůška závistivců.

0/0
31.5.2012 6:50

modrý pták

Re: ????

Je nějaký logický důvod dotovat PODNIKÁNÍ?!!!

0/0
31.5.2012 11:31

nonstop1

Re: ????

Modrý ptáku, to je ale téma na úplně jinou diskusi. Tenhle článek se nezabývá vypsanými dotačními tituly, ale kritizuje příjemce dotace. U ostatních 200 žadatelů o dotaci také autor článku zkoumal, co dělají jejich děti, rodiče, prarodiče či sourozenci? Dotace z krajského rozpočtu nejsou výmyslem současného vedení kraje a logické vysvětlení pro kritiku v článku opravdu neexistuje. Nebo ho má autor tohoto rádoby skandálně-senzačního článku? Co Vy na to, pane Kolaříku? Trapný systém diskusních pravidel na idnes mi zřejmě nedovolí vkládat další příspěvky, proto od Vás očekávám vyčerpávající odpověď.;-)

0/0
31.5.2012 15:17

modrý pták

Re: ????

No obávám se, že na vyčerpávající odpověď nemám. Tento článek mimoděk ukazuje nesmyslnost dotací jako takových! Stát nám na jedné straně vytáhne z kapsy formou daní peníze, aby je pak vyhodil oknem na různé obskurní projekty!!Rv

0/0
31.5.2012 20:25

nonstop2

Re: ????

Promiň, já jsem tu vyčerpávající odpověď čekal spíš od autora Kolaříka. Ale jak vidno, dostal zaplaceno za svůj bezduchý výtvor a nemá potřebu svůj názor obhajovat. O dotacích jako takových s Tebou polemizovat nebudu, to máme názor asi podobný. O tom ale tenhle článek není. Shrnuto a podtrženo - já bych žádné dotace nevracel, maximálně bych na charitu věnoval odškodné, které bych vysoudil od tohoto rádoby novináře. Tenhle článek je totiž psán v duchu, že pokud má matka bude vařit v jídelně, nebudu tam raději chodit, abych nebyl podezírán, že dostávám větší flákotu ;-) a kdyby tatík náhodou pracoval na finančním úřadě, stanu se raději klientem úřadu práce ;-)!!

0/0
2.6.2012 12:16

JirkaZat

jj, socánci si hezky opanovali dotace

Kdyby to bylo, jen jak píšeš. Trošku jsem se poptal a prošel jejich webovky. Chlád se zde nikde nevyskytuje, tak nevím, jestli to není kachna. Ale strategii, na základě které se pak dělili penízky jim dělala firma Progrant s.r.o., kterou v té době spoluvlastnil současný radní na kraji Vysočina Hyský!!!! Budiž, bylo to jeho podnikání. ALe....

Složení správní rady, která vše schvaluje: L.Škaryd-čerpal odtud peníze, Pavlíková-ČSSD Chotěboř, V.Šimon ČSSD Maleč, M.Uchytil-ČSSD Nová Ves, Musílek-ČSSD Maleč.

Výběrová komise:Pavlíková-ČSSD,Sadílek-ČSSD,M.Uchytil-ČSSD,Čermák-ČSSD - tedy 4 socani ze šesti členů-aby si to pak nerozdali sami sobě.

A Škaryd odtud v roce 2010 čerpal dvě dotace, obě na stav. úpravy ve svém areálu, 1,2+1,1 mil.Kč. A k tomu ty dotace z kraje Vysočina,kde jeho syn dělá radního.

Ale on v Senátu se určitě polepší!!

0/0
30.5.2012 16:43

obcan_chotebore

Podhůří Železných hor o.p.s.

A to se ještě páni novináři podívejte na Podhůří Železných hor o.p.s. kolik tam bral na dotacích. Kdo Podhůří Železných hor o.p.s. ovládá a kdo ho zakládal, objeví se Vám Chotěboř, tedy (Pavlíková (ČSSD) a Zdeněk Chlád předseda KVV ČSSD Vysočina...

+1/0
30.5.2012 14:38

kocore

To by mě zajímalo,

zda má každá fungující firma zaměstnávající pracovníky možnost získat dotaci např.na vytápění své provozovny nebo vybavení vlastní cukrárny. Hoši z krajského úřadu, kde žijete?

0/0
30.5.2012 11:06

Lanemi

to je nějakej systém ne?

Vypadá to docela promyšleně. Jde vidět, že se naši radní z kraje vyznají....:-(

0/0
30.5.2012 9:23Najdete na iDNES.cz