Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Komise řešila růžový kříž z Budínky. Nově ho překrylo černé plátno

Kříž z louky Budínka na Jihlavsku, který připomíná násilnou smrt německých starousedlíků po druhé světové válce, stále budí emoce. Přestupková komise v Polné řešila jeho říjnové přetření na růžovo, mezitím ho překrylo černé plátno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

humanitární bombardér revival

to je plátno jak igelit

:-)

0/0
11.3.2012 0:05

Multimedia-cz

mrtví....

Pořád nechápu , proč se  někdo zabývá ,  vzornou obcí SS  a  jejím osazenstvem , Náckové naše vojáky  z tankové brigády a piloty  mučili vraždlili a  mrtvé zahrabali do hnoje , od Polska po Rakousko jsou  zakopány desetisíc e neviných obětí  pochodů smrti   a holokaustu. a  nemají ani hrob ani  potomci neví ,  kde skončili jejích předkové,   nacis narcis  roní krokodýli slzy nad pár ubitými nácky , kteří ochotně sloužili třetí říši ,  ja  bych do kriminálu poslal ty co povolili tuto šaškárnu.. [>-]

+4/0
10.3.2012 18:53

bramin

Re: mrtví....

Takhle to dopadá, když se slova chopí nenávistný čecháček, šovinista. Po válce nebyli ubíjeni jen náckové, ale také starci, ženy a děti dudlíku sotva odrostlé. Zřejmě jsi na to náležitě hrdý. Pak ovšem není rozdíl mezi tebou a tím nejkrutějším esesákem.

0/0
10.3.2012 20:32

zeraf

Re: mrtví....

Nikdo z nás není hrdý na to co se tehdy dělo, ale válku začali Němci s podporou sudetských Němců a nikdo se nemůže divit tomu, že po 9 letech útlaku si to lidé chtěli s Němci vyřídit.

+1/0
10.3.2012 22:28

modrý pták

Re: mrtví....

Kolaboranti a udavači, kteří si chtěli vysloužit pět minut po dvanácté zásluhy!!!!!!

+1/0
11.3.2012 0:11

bull001@seznam.cz

Ono se něco změnilo?

Co bylo zveřejněno, tak ti Němci byly většinou esesáci z jediné vzorné obce SS na světě. Už to někdo, nějaký jejich potomek, překrucuje?

+1/0
10.3.2012 18:30

modrý pták

Re: Ono se něco změnilo?

To Vám nejspíš tvrdil soudruh Vlach8-o

0/0
11.3.2012 0:13

Shumway

Re: Ono se něco změnilo?

sedlák, kovář, učitel...tak si představujete esesáka ?

0/0
11.3.2012 14:49

lol

Růžový kříž přikrylo černé plátno

To už je překombinované

0/0
10.3.2012 17:36

bramin

Blb zůstane blbem navěky

"Památníky německým nacistům by neměly stát," řekl místopředseda národních socialistů Michal Klusáček.

Oběti z Budínky však byli většinou sedláci německé národnosti, nebo kovář, kolář či učitel. A zahynuli po válce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

M. Klusáček se projevuje jako typický, nenávistný fanatik a šovinistický, demagogický ksindl. Je mi z takových ubožáků zle.

+6/0
10.3.2012 17:26

publicenemy

Re: Blb zůstane blbem navěky

Jako národní socialista by přeci měl se svými německými soudruhy mít přece soucit. Poválečný odsun Němců byl prakticky to samé, co nacisté udělali Čechům z pohraničí za války. Smutná součást českých dějin. Ano, zločinci a kolaboranti si zasloužili nejtvrdší tresty, ale tohle házení do jednoho pytle je zlo. Není náhodou, že velká část těchto samozvaných soudců a katů v jednom byli pozdější členové KSČ a Lidových milic.

+1/0
10.3.2012 17:36

Dr. Fe (20)

Re: Blb zůstane blbem navěky

Vy si myslíte, že válka skončila z hodiny na hodinu ? 8-o To že se stalo něco pár dní po 8.5.1945 neznamená, že to nemá nic společného s válkou. Kromě toho hlavním pachatelem byl Němec a všichni mrtví byli členy NSDAP. Památník je právem považován za provokaci a zbytečné jitření národnostních konfliktů.

+3/0
10.3.2012 18:00

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Takže podle Vaší logiky je naprosto v pořádku, když po válce byli vražděni lidé jen za svou národnost? A nechcete mi snad tvrdit, že všichni ti zavraždění byli zapálení nacisté, že ne? A že byli v NSDAP? A co má být?  Kdyby byl Hitler komouš, byli by v komunistické straně. Kolik nalezlo prospěchářů do KSČ po "Vítězném" Únoru?

Památník zavražděným lidem není provokace, ale pieta a slušnost.  Kdo jitří národnostní konflikty jsou právě čeští šovinisté, kteří natírají kříže na růžovo a řvou jako Viktorka u splavu jen proto, že se v Čechách najde pár slušných lidí, kteří se nebojí připomenout špatnosti příslušníků vlastního národa. Němci svoji historickou odpovědnost za nacistické zločiny přiznali už dávno, kdežto Češi o těch svých nechtějí nic slyšet a okázale před nimi strkají hlavy do písku.

A namítne-li někdo, že nacistické zločiny a zločiny Čechů na Němcích po válce se nedají srovnat, tak se hluboce mýlí. Dá se snad vraždění nevinných omluvit tím, že "oni vraždili také a mnohem víc?"

+1/0
10.3.2012 18:46

Dr. Fe (20)

Re: Blb zůstane blbem navěky

Nepodsouvejte mi co jsem nenapsal. Nikde netvrdím, že je nějáké vraždění v pořádku. Ovšem není v pořádku stavět okázallé pomníky pár zavražděným, když oni a jejich soukmenovci válku rozpoutali a mají na svědomí zavražděných o několik řádů více. To je čirá provokace.

+1/0
10.3.2012 21:09

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Vražda nevinného je zločin, kdyby jste se na hlavu stavěl. Váš problém je, že jste zaslepen nešvarem, který je tak rozšířený. A to je házení všech do jednoho pytle. Označit někoho za soukmenovce znamená, že je stejného smýšlení. Ale jestli Vám to ještě nikdo neřekl, zdaleka ne všichni Němci byli nacisté. Vy jste jako kolovrátek. Takže se zeptám ještě jednou: Je vražda byť jednoho jediného Němce, který měl tu "smůlu", že byl Němcem morálně ospravedlnitelná, protože nacistické Německo rozpoutalo válku a má na svědomí miliony životů? Každý člověk, který je je soudný a morálně v pořádku, tak si nutně musí na tuto otázku odpovědět záporně.

0/0
10.3.2012 21:22

zeraf

Re: Blb zůstane blbem navěky

A Vy víte, že byli nevinní??? A od koho od jejich dětí, které to dnes tvrdí???

0/0
10.3.2012 22:46

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Jak jsem již uvedl, vražděny byly i děti dudlíku sotva odrostlé. Jakou funkci v SS, nebo NSDAP asi zastávali???

0/0
11.3.2012 1:09

Shumway

Re: Blb zůstane blbem navěky

pokud nebyli odsouzeni řádným soudem, pak byli a jsou nevinní.

0/0
11.3.2012 14:51

zeraf

Re: Blb zůstane blbem navěky

Osobně nemám nic proti památníku jde o formu a o to co předvádí místní p. Litavský - drze postavit na něčím pozemku bez povolení takovouhle hrůzu může jenom de..l. Stejně tak výkřik autora neoprávněného pseudodíla, že přetření kříže bude stát 40 tisíc - za tu částku by měl nové aspoň dva. Nevím, komu tahle fraška z Dobronína prospívá, ale mně už začíná lézt na nervy zviditelňování se tohoto individua na úkor mrtvých Němců. Co se týče strkání hlavy do písku - tak Němci ty desítky milionů asi těžko skryjí a jako poražená velmoc byli nuceni přiznat své zločiny. Několika mrtvých Němců ze Sudet je mi sice líto, ale po 9 letech okupace by jste možná udělal to samé. A podle toho co píší o identifikovaných objetech alespoň část těch Němců rozhodně nevinná nebyla.

0/0
10.3.2012 22:44

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Tak to jste na omylu. Já bych se k bestiální vraždě ze msty na nevinných nikdy nedopustil. Jestli chcete, zašlu vám podrobnosti-živí lidé byli omotáni fotografickým filmem a zaživa upalováni, hlavy rozsekávány motykou nebo přejížděny nákladními vozidly. Jak se to liší od řádění nacistů???  Lhal bych, kdybych tvrdil, že bych se nemstil na vrazích své rodiny, zabil bych je taky. Ale ne bestiálně jak popsáno-to dělají barbarští primitivové. A rozhodně bych nevraždil lidi, kteří mi nic neudělali jen proto, že patří k nějaké národnosti. Nikdy jsem netvrdil, že všichni Němci byli nevinní. Odsuny probíhaly třeba i v Polsku a Holandsku-v zemích válkou nerovnatelně více postižených, než ČSR. A tyto rozhodně neprobíhaly tak brutálně jako tady. Což vypovídá mnohé o mentalitě českého národa.

0/0
11.3.2012 1:21

bull001@seznam.cz

Re: Blb zůstane blbem navěky

Mě je zase zle z potomků esesáků, nacistů a henleinovců, kteří se snaží překroutit minulost. Tehdejší odsun byla chyba, kterou se mocnosti snažily nacisty ochránit před soudem. Měli být souzeni a popraveni. Pak by tu jejich potomci nemohli psát nesmysly.

+2/0
10.3.2012 18:33

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Podej si s Klusáčkem ruku.Rv

+1/0
10.3.2012 18:49

furtspolu

Re: Blb zůstane blbem navěky

Tehdejší odsun NEBYLA chyba. To byl důsledek jejich touhy jít do REICHU. Když se jim  to splnilo tak najednou

pár potomků Sudeťáků by chtěli opak ale hlavně vyždímat dál již dávno potopený Titanik. Buďme rádi , že to tak dopadlo. Dodnes by nám tu jen dělali zase stejný bordel jako dříve. Stačí docela když pár odrodilců za mizernej groš tu předvádí co by tu oni dělali. Máme dost těch "nepřízpůsobivých¨" z Uher. Rv

Pohřbít je v Jihlavě je další chyba. Proč si je ti pozůstalí v BRD nevezmou domů do " Reichu" aby konečně byli tam kam chtěli, když řvali : Heim in Reich ". Fakta se nedají zamlčet a nebo překrucovat.;-O

+1/0
10.3.2012 18:56

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Nádherná ukázka nanávistné demagogie. A když už chceš psát německy, tak se alespoň nauč psát správně.:-P

0/0
10.3.2012 20:28

furtspolu

Re: Blb zůstane blbem navěky

bramine, bramine,bramine- posledně jste se jmenoval jinak . I když to třeba není správné , doufám , že víte o co jde a hlavně v danné době o co šlo. Jinak nic proti tomu co jsem napsal nemáte? Nejsem nenávistnej jen fakta

a skutečnosti. Už jste si nechal prohlédnout ty obecní kroniky z tehdejší doby? Udělejte to a dáte mi za pravdu co jsem napsal.Rv Nakonec , netykejte mi, já jsem s Vámi prasata nepásl. ;-O

0/0
10.3.2012 21:04

bramin

Re: Blb zůstane blbem navěky

Používám stále stejný nick, zřejmě máte přebujelou fantazii a to převelice. Než souhlasit s někým jako jste Vy, to raději vyhodím počítač z okna. Do kronik se podívejte vy, třeba na masakr v Ústí nad Labem. Tam se házely do řeky i kočárky s dětmi. Nejspíš to také byli sprostí nacisté! :-/  A jestli Vás pohoršuje tykání, tak pardon. Ovšem na anonymních, netových diskuzích je to celkem normální jev.  Je pravda, že jsem městský kluk, ale nejsem si jistej, že by se prasata běžně pásla. Neměl jste na mysli husy?  ;-D

0/0
10.3.2012 21:28

furtspolu

Re: Blb zůstane blbem navěky

Ten počítač- co s ním uděláte je Vaše volba. V tom Ústí jste byl? Když to tvrdíte ? Jistě ,to jsem si myslel , že jste kluk. Já na rozdíl od Vás jsem to tu v Protektorátě PROŽIL. Tak vím o čem píši. Jinak když jste tak vzdělaný ze škol tak si prosím přečtěte : "Komu sluší omluva" ,vydáno v roce 1992. Ty prasata jsem volil schválně a taky se pásla.   Jinak se omlouvám za ten nedostatek v něm. jazyce. Už je to hezkých pár roků co jsem se nuceně učil německy .Teď už vím že jsem měl napsat : "  Wir wollen heim ins Reich" -  překlad : "Chceme domů,do říše. Tak se jíim to díky vítězným mocnostem splnilo. Teď to rovněž udělejte s pozůstatky těch z Dobrotína. a už snad tu bude klid. Jak od nich a rovněž od Vás osobně.  Hezký den.;-D

0/0
11.3.2012 14:27

Franta z hor

Re: Blb zůstane blbem navěky

Přesně takR^R^

0/0
11.3.2012 9:08

furtspolu

Re: Blb zůstane blbem navěky

bramine :  Ten nadpis je poplatný i Vám.;-ONa to jste nepomyslel ? Rv

0/0
12.3.2012 15:43Najdete na iDNES.cz