Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ostatky z Budínky mohou skončit ve Ždírci, schválili zastupitelé

Ostatky německých obětí údajného poválečného masakru na louce Budínka v Dobroníně by mohly být uloženy do společného hrobu v sousedním Ždírci. Rozhodli o tom tamní zastupitelé na základě výsledků ankety mezi obyvateli obce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kocourek25

Nespadali tito občané německé ....

národnosti náhodou pod Kuratulu odsunu ? Tak proč by je si dnes němečtí potomci nepřevezli do BRD a nepochovali tam ? Chtěli do Reichu tak ať se tam i po smtri konečně dostanou,splní se jejich přání  a tady bude klid. !!!!!!

0/0
24.2.2012 11:16

behul

Re: Nespadali tito občané německé ....

To , co nazýváte odsunem, je vyhnání, a nikdo nemá právo nikoho vyhánět. Přáním Němců nebylo odstěhovat se do Německa, ale zbavit se české okupace. Už to jednou Kocourku pochopte a přestaňte tady opruzovat se svými nenávistnými nacionalistickými žvásty. Dokud budou mezi námi lidé jako vy, tak klid nikdy nebude. V Německu se slušní lidé s nácky, jako jste vy, už vypořádali, v Čechách k tomu snad taky jednou dojde, že rozsévači nenávisti budou na úplném okraji společnosti.

0/0
24.2.2012 12:27

kocourek25

Re: Nespadali tito občané německé ....

Vážený , Vy jste asi spadl z jahody a utrpěl dosmrtný úraz s následky. V BRD se vypořádali s nacisty? Komu to chcete vnucovat? Ti nackové tam v poklidu dožili s pěknou penzi spokojeného stáří bez pořádného potrestání za zločiny , které páchaly nejen u nás ale po celé Evropě. Jediné spravedlnosti , které se jim dostalo tak to bylo to , že je zbavila života smrt. Všichni ti příslušníci SS, soudci, gestapáci. Tito všichni unikli spravedlnosti. To není

ode mne štvaní ,to jsou fakta , která Vy a Vám podobní nechtějí slyšet a nechtějí uznat. Takže mě můžete nazývat jak se Vám zachce , Vy moc mladý zastánce těchto výše uvedených zastávate. Kdo jste oproti mě byl když tihle tu řádili ?Asi ještě v tátových kalhotách. Teď děláte machýrka . Za co ? Za pár jidášských grošíků. Jste mi akorát tak

ku..  však vite. Dejte mě už pokoj s těmi podobnými akcemi ( dobře asi placenými). Znovu a znovu mě napadají slova Dr. Ed. Beneše.  Řiďte se  heslem :  Ein Reich ein Führer a odstěhujte se k nim.

0/0
24.2.2012 16:14

behul

Re: Nespadali tito občané německé ....

Znovu vám opakuji, že za své názory nejsem nikým placen. Navíc jsem zde doma a nikam se stěhovat nehodlám, rozhodně ne na vaše doporučení.   Co se faktů týká, vystudoval jsem historii  a navíc žádnou přehnanou láskou k nacistickým zločincům netrpím, neboť někteří z mých předků a příbuzných prošli nacistickámi kriminály a jeden zahynul v Mauthausenu. Přesto vás musím nazývat náckem, protože hodláte používat stejné metody jako oni. A k tomu Německu, zase plácáte o něčem, o čem nemáte ponětí.  V  Německu pochopili, že nacismus byl zločin a slušní lidé se s tou hrstkou současných nácků nestýkají, lidé jako vy české zločiny schvalují, proto jsou možná i horší než samotní náckové. Je pravda, že po válce byla potrestána jenom menší část zločinců, ale položte si otázku, kolik představitelů zločineckého komunistického režimu v Čechách bylo potrestáno. Nikdo! Dále na vás reagovat nebudu, unavuje mne vysvětlovat stále dokola něco někomu, kdo není ochoten nebo schopen chápat.

0/0
24.2.2012 18:39

kocourek25

Re: Nespadali tito občané německé ....

Jsem velmi rád , že už tady nebudete provokovat. Kdyby jste totiž si na tomhle problému nepostavil svůj džob a nechal mrtvé v klidu spát tam kde dosud byli tak tu byl klid. Již jsem Vám psal že na úrovni vlád to bylo uzavřeno a jen Vy a Vám podobní to znovu oživujete a jitříte tím dávno již odeznělé věci na kterých Vy ani já nic nezměníme.Tak se mějte dobře a najděte si jiný džob a neštvete české lidi - mladíku co jste nic neprožil a dle Vás to máte jen a jen ze studia a to je málo. Já to na rozdíl od Vás PROŽIL Dost si pamatuji a nezapomínám. Rv

0/0
24.2.2012 20:35

Dvorin

Vědí koho pohřbívají?

Značná část mrtvých byla ze sousední obce Kamenná. Tato byla v roce 1943 prohlášena vzornou obcí SS (jediná v protektorátu). Většina obyvatelstva byla německé národnosti a z nich většina členy NSDAP. Z 246 obyvatel bylo navíc 46 členy SS.

Proč ještě nebyla zveřejněna jména mrtvých? Aby se nezjistilo, kdo to opravdu byl? Kolik z těch "opilých gardistů" ztratilo během války příbuzné? Aby se z hrobu nakonec nestalo ještě poutní místo neonacistů :-/

+1/0
24.2.2012 0:51

rebbe

S mrtvými se už nebojuje

a pokud je to možné, mají dostat místo posledního odpočinku. Máme desetitisíce Čechů, jejichž místo posledního odpočinku je neznámo. Bylo by proto záslužné, pokusit se, pokud to je možné, ty ztracené najít a také je pohřbít. Například na Mnichovském hřbitově v Perlachu je pohřbeno na 90 bezejmených Čechů, popravených za nacionálních socialistů. Všude, kam vstoupili nacisté, jsou i jejich oběti. O těch se poněkud málo mluví a píše. Zaslouží si také alespoň vzpomínku, dostat jméno a nápis na pomníčku.V

0/0
23.2.2012 22:36

wuwu

Lidice by se nehodily?

Byli by tam pospolu, spoluobčané.

+1/0
23.2.2012 22:16

serz I.

Re: Lidice by se nehodily?

No a v Ležákách je taky pár pěkných volných parcel...

0/0
24.2.2012 0:28

kulala

ŽDÍRECČTÍ

Děkuji vám za všechny slušné Čechy!!R^

+2/0
23.2.2012 20:50

Krysator

Re: ŽDÍRECČTÍ

No, byl bych opatrný, neboť anketa dopadla zhruba 50:50... Osobně nechápu myšlenkové pochody lidí, kteří nesouhlasí s uložením starých kostí na hřbitově.

+1/0
23.2.2012 21:25

kulala

Re: ŽDÍRECČTÍ

JJ   z jara tam pojedu na kole položit kytičku R^

0/0
23.2.2012 22:31

modrý pták

Re: ŽDÍRECČTÍ

No to snad ani né. Proti bylo jen necelých 27 %! 33 % bylo pro a 35 % to bylo šumafuk:-)

0/0
24.2.2012 8:04

Hnev lidu

Mohli by exhumovat K.H.Franka

a pohřbít ho na hřbitově v K. Varech. Pochopitelně pěkný pomník, věnce, pocty a tak :-P

+1/0
23.2.2012 20:14

Čechistánec

Re: Mohli by exhumovat K.H.Franka

Češi se slzou v oku uctívají Čechy, kteří tomuhle státu škodili jak mohli. Rozdíl je jenom v tom, jak je který zločinec prezentovány médii/historií.

+2/0
23.2.2012 20:55

kocourek25

Re: Mohli by exhumovat K.H.Franka

A zazpívat : Die Fahne Höch ..........

0/0
23.2.2012 21:43

modrý pták

Údajně...

...údajně,...údajně...údajně......údajně,...údajně...údajně......údajně,...údajně...údajně.. ...údajně,...údajně...údajně......údajně,...údajně...údajně......údajně,...údajně...údajně.....údajně,...údajně...údajně

pisállci děte do pr.eleRvRvRvRv

+2/0
23.2.2012 20:07

Darek

Re: Údajně...

Souhlas. Kdyby bylo psáno "údajně německých", tak bych proti tomu nic neměl. Ale když se najde hrob s pozůstatky více lidí (a snad mají ověřeno, z jaké zhruba doby, takže nejde o oběti moru), tak je vysoce pravděpodobné, že se jedná o nějakou formu násilí, takže i o OBĚTI ! Ale je to zkrátka bulvární zpráva.

0/0
23.2.2012 20:26Najdete na iDNES.cz