Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kříž za zavražděné Němce musí být menší než 140 cm, rozhodl Dobronín

Dobronínský hřbitov si na pomník Němcům, kteří byli v obci údajně zavražděni na konci druhé světové války, nejspíš ještě počká. Zastupitelé města totiž o jeho vztyčení v pondělí nerozhodli, shodli se pouze na tom, že pokud má pomník na hřbitově vyrůst, nesmí být příliš vysoký. Iniciátor pomníku navrhl 140centimetrový kříž, taková výška se však obci nelíbí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nnnnnmmm

Neustálá německá propaganda a jejich přisluhovačů

Zajímalo by mě kdy začne česká policie hledat německé vrahy , kteří tady během války a na konci války vyvražďovali celé osady nevinných lidí i malých dětí. A taky bych chtěl vidět jak by se tvářili němci kdybychom vztyčili kříž na německé straně za padlé české lidi.

Ať si je teda vykopou a odvezou do německa a nědělají tady zbytečný rozruch , který je placený z německé strany.

Proč nevěnují média takovou pozornost vraždám , které tu spáchali němci na konci války ?

Ať se zajdou lidi podívat do vojenského muzea na žižkově na fotografie z konce války jak zacházeli ustupující němci s českými obyvateli stojí to za to..

0/0
21.3.2011 16:05

ngenn

Násilné vystěhování Čechů a Slováků ze Sudet

Při násilném vystěhování Čechů a Slováků ze Sudet po Mnichovu 1938, se muselo do dvou dnů vystěhovat 916 tisíc obyvatel, každý jen s 25 kg majetku a pěšky. Vlaky nesměly opustit území Sudet !!! Celá moje rodina patřila k vystěhovaným Čechům, museli opustit svůj rodný statek, který vzápětí Němečtí deputátníci rozkradli. Odsunu před Mnichovem 1938 předcházely přestřelky mého dědy s Henlajnovci, kteří přepadali statek i sousední usedlosti českých rolníků. Děda se už konce války nedožil, na statek se již nikdo nevrátil. Můj otec šel na nucené práce do Německa a jeho mladší bratr vstoupil do U.S. Army, kde později zahynul ve Větnamské válce.

0/0
17.2.2011 22:18

ngenn

čl.6 Úř. věst. čsl., Hlava II., § 30

čl.6 Úř. věst. čsl., Hlava II., Řízení před mimořádnými lidovými soudy.§ 30

1) Proti rozsudkům mimořádných lidových soudů není opravných prostředků. Žádost o milost kýmkoli podaná nemá odkladného účinku.

2) Trest smrti se vykonává zpravidla do dvou hodin po vyhlášení rozsudku. Na výslovnou prosbu odsouzeného může lhůta býti prodloužena o další hodinu.

Konalo-li se řízení v nepřítomnosti obžalovaného, provede se rozsudek smrti do čtyřiadvaceti hodin po dopadení odsouzeného.

3) Mimořádný lidový soud může také rozhodnout, že trest smrti se vykoná veřejně. Učiní tak zejména, když surový způsob, jímž byl zločin spáchán, nebo zvrhlá povaha pachatele, počet jeho zločinů nebo jeho postavení mluví pro veřejný výkon rozsudku. V tomto případě může soud, aby se zajistila veřejnost výkonu trestu, lhůtu dvou hodin prodloužit, ne však nad dvacetčtyři hodiny.

0/0
17.2.2011 22:16

ngenn

§§ Okupanti nebo osoby spolupracující (Henleinovci) §§

Okupanti nebo osoby spolupracující (Henleinovci) byli na osvobozeném území souzeni právoplatně "Mimořádnými lidovými soudy" podle těchto zákonů platných na osvobozeném území:

"Hlava II článk 9. odstavec 4."

"Spáchal-li okupant nebo osoba s ním spolupracující v téže době čin, který je trestný podle československého práva, a byl-li sproštěn obžaloby pro tento skutek, nebo byl-li mu uložen trest nižší než ukládá československé právo, jest rozsudek k návrhu veřejného žalobce zrušiti a provésti nové trestní řízení." Nebo na základě "Dekretu presidenta republiky ze dne 1.2.1945, čl.6 Úř. věst. čsl., o potrestání nacistických zločinců, zrádců a jejich pomahačů a o mimořádných lidových soudech.

Hlava I, Zločiny proti státu §1 - 4, Zločiny proti osobám § 5 -7, Zločiny proti majetku § 8 - 10, Všeobesná ustanovení §11 - 19.

Hlava II, Mimořádné lidové soudy, § 20 - 33."

0/0
17.2.2011 22:13

ngenn

Dekret presidenta republiky ze dne 1.2.1945, čl.6 Úř. věst.

Divím se, že pan Johann Niebler ve svém bádání nevěnoval pozornost československým zákonům platným ode dne 1.2.1940 na osvobozeném území, například Ústavní dekret prezidenta republiky ze dne 15.10.1940 o prozatímním výkonu moci zákonodárné, který měl platnost "až do obnovení pravidelného ústavního života v Československé republice", dále Úř.věstníky čsl. č.2/1940 a č.3/1945 o výkonu moci zákonodárné v přechodném období. Pak by pan Niebler zjistil, že se jedná o hroby okupantů nebo osob spolupracujících, kteří byli právoplatně souzeni "Mimořádnými lidovými soudy" na základě "Dekretu presidenta republiky ze dne 1.2.1945, čl.6 Úř. věst. čsl.

0/0
17.2.2011 22:11

ngenn

Potrestání nacistických zločinců, zrádců a jejich pomahačů.

Celé toto vykopávání hrobů okupantů nebo osob spolupracujících (Henleinovců), které byly právoplatně souzeny "Mimořádnými lidovými soudy" na základě "Dekretu presidenta republiky ze dne 1.2.1945, čl.6 Úř. věst. čsl., o potrestání nacistických zločinců, zrádců a jejich pomahačů a o mimořádných lidových soudech" rozpitvávané u nás většinovým česky píšícím německým tiskem, je postaveno na účelových lžích, se snahou přepisovat dějiny.

0/0
17.2.2011 22:07

ngenn

Násilné vystěhování Čechů a Slováků ze Sudet po Mnichovu1938

Při násilném vystěhování Čechů a Slováků ze Sudet po Mnichovu 1938, se muselo do dvou dnů vystěhovat 916 tisíc obyvatel, každý jen s 25 kg majetku a pěšky. Vlaky nesměly opustit území Sudet !!! Celá moje rodina patřila k vystěhovaným Čechům, museli opustit svůj rodný statek, který vzápětí Němečtí deputátníci rozkradli. Odsunu před Mnichovem 1938 předcházely přestřelky mého dědy s Henlajnovci, kteří přepadali statek i sousední usedlosti českých rolníků. Děda se už konce války nedožil, na statek se již nikdo nevrátil. Můj otec šel na nucené práce do Německa a jeho mladší bratr vstoupil do U.S. Army, odkud se již také nevrátil.

0/0
17.2.2011 22:04

bull001@seznam.cz

Líbí se mi dvě věci na nestrannosti iDnes.

Jak u jediného zastupitele uvede pol. příslušnost, tedy KSČM a jinde a jiných článcích tají. Buď nikde, nebo všude. A pak, jak se vyhýbá tomu, že popravení byli ze vzorné obce SS Bergersdorf a popravili je sami Němci. Ale když si vezmu, kdo je majitel iDnes, tak se vlastně nedivím. Slovy Bolka Plolívku "60 let po válce a Němci se tu už zase roztahují".

0/0
15.2.2011 8:10

Kudllanka

Re: Líbí se mi dvě věci na nestrannosti iDnes.

Ty si neber do otvoru co máš na vycházení řeči Bolka Polívku, ten by s tebou nesouhlasil... Řekl to v satiře a parodoval tím právě takové rudé hňupíky jako jsi ty, fuj, že se nestydíte! Jsem Čech, nikdy jsem nesympatizoval s nacisty, ale co vy komunisti jste dokázali, to předčí veškeré jejich dílo! A ještě i posmrtně se mstíte... naprosto nechutné!;-ORvRvRv

0/0
15.2.2011 8:19

bull001@seznam.cz

Re: Líbí se mi dvě věci na nestrannosti iDnes.

Jak může "Čech" obhajovat SS zrůdy ze vzorné obce SS Bergersdorf? To nějak nechápu. Tedu pouze pokud není z kolaborantské rodiny. Tím se hodně vyjasní. A nejvíc na komunisty nadávají ti, co mají máslo na hlavě, takže tipuji, že rodinka za války kolaborovala a po válce hupky dupky do strany, že? A teď boj za idee spravedlnosti ;-D. Já se nestydím, děda nacisty střílel na frontě a dodnes jako veterán dostává řády, naposledy od Medveděva.

0/0
15.2.2011 8:26

3ar

Re: Líbí se mi dvě věci na nestrannosti iDnes.

?;-D

0/0
15.2.2011 10:26

ngenn

Re: Líbí se mi dvě věci na nestrannosti iDnes.

Domnívám se, že  pokud v osvobozovaném Československu existovaly od roku 1940 platné zákony, musí se přece v prvé řadě vycházet z toho, že tyto zákony byly dodržovány a pokud si někdo myslí, že zákon byl porušen, má právo podat trestní oznámení, ale nemůže tvrdit předem, on ani tisk, pokud k tomu nemá dostatek důkazů,  že byl někdo ubit lopatou. Celý případ se mi zdá neskutečně absurdní.

0/0
18.2.2011 10:42

magdik

pomník

Je jedno jak je vysoký, hlavně že tam bude. A navíc bych tam dala i fotografie těch zrůd českých, kteří tyto lidi ubili k smrti. Jen ať se Čecháčci dozvědí co jsme to za národ. Já to znám z vyprávění rodičů, jaký prasata byli do konce války zbabělí a zalezlí Češi, a jak to šlo tak šli i proti svým německým sousedům, kteří vůbec s náckama a Ádou neměli nic společnýho. Je to hanba, vždyť musejí být pamětníci, kteří vědí, kdo to dělal! Vyvěsit je všechny do TV, a ne jen ukazovat, kdo pod nima trpět. Já chci jména a fotky těhle zrůd vidět.

0/0
15.2.2011 7:27

Pytlík

Re: pomník

No, a co potom také drobná zmínka o dobročinných akcích pořádaných Němci např. v Babím Jaru a jinde. Proti tomu je tohle nevinné dětská hra na pískovišti.

0/0
15.2.2011 7:56

Kudllanka

Re: pomník

Němci narozdíl od nás svoje zločiny nepopírají, a esesáky nemají jako parlamentní stranu.;-ORv

0/0
15.2.2011 8:22

bull001@seznam.cz

Re: pomník

Ty zrůdy ale byly Německé a popravili také Němce, jenomže esesáky, takže střílíš mimo mísu. Zajímalo by mě, zda tví předci byli kolaboranti, podle slov asi ano, nebo jsi jen nevybouřené mládí s pocitem, že musíš napravit všechny křivdy, i o kterých víš jen z televize, kde je reportáž placená z prostředků Sudettendeutsche Landsmannschaft ;-).

0/0
15.2.2011 8:14

Kudllanka

Re: pomník

R^R^R^

0/0
15.2.2011 8:21

el_peregrino

Možná to byli darebáci

...a možná ne. Každopádně byli zabiti a zahrabáni jako zdechliny. Je 66 let po válce. Čas pohřbít je jako lidi a dát jim na hrob kříž. Je to naše povinnost, jako křesťanů.

0/0
14.2.2011 22:10

Tobinka

Re: Možná to byli darebáci

Nejsem žádný křesťan, ale hrob si asi zaslouží.

0/0
15.2.2011 0:39

Spravedlivý hněv

Zase další "zabíjení po Česku ?"

Někteří Češi jsou masochysté, už vidím Poláky jak dovolí postavit pomník Němcům. Vždyť Němci u nás zavraždili smrt 350.000 lidí  a zničili tisíce rodin ! Ekonomicky se naše předválečná jedna z nejvyspělejších ekonomik světa dosud nevzpamatovala.

0/0
14.2.2011 22:02

rizo4

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

nase ekonomika se nevzpamatovala z komunismu, po valce byl nas prumysl v nejlepsi kondici siroko okolo, protoze nebyl vybombardovan, byli jsme kovarna rise, nejdulezitejsi po poruri

0/0
14.2.2011 22:16

Benito Juarez

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

Naše ekonomika se hlavně nevzpamatovala z toho, že jsme ty Němce vyhnali.

0/0
14.2.2011 22:35

magdik

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

Správně Benito, konečně někdo kdo má rozum  v pořádku. Němci sem zavedli řád a pořádek. Pohraničí dali do kupy, sklárny, průmysl atd. A kohopak tam komouši nahnali? Slováky, cikány, atd. Jenom my tady furt věříme šikovným českým ručičkám. Jo - tak na zlodějinu. To nám jde dobře.

0/0
15.2.2011 7:32

flames828

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

To je nesmysl, že jsme byli předválečnou ekonomickou elitou, ČSR byla nebývale zhuntovaná neschopností vlády zareagovat na ekonomickou krizi. Ve skutečnosti jsme před válkou byli uplně mimo hru.

0/0
14.2.2011 22:36

zbyszek_wroclaw

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

Re: Spravedlivy hnev- v Polsku sou takove pomniki pro Nemcu.

0/0
14.2.2011 23:32

basniklidu

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

Podle historickych ekonomickych udaju bylo Ceskoslovensko ve srovnani s vyspelou zapadni dvanactkou na tom jeste o kousek lepe v roce 1967 nez v roce 1937 ... no pak prisli rusti bratri na tancich a ekonomika rostla ponekud pomaleji ale porad jsme na tom byli v roce 1989 na asi 52 % zapadnich zemi v hdp na osobu podle parity kupni sily ... kleslo to tedy jenom asi o 8% z predvalecnych let a 9 % z 1967 ...  a to je uz co na 20 let okupovanou zemi co rict ...

0/0
15.2.2011 1:33

magdik

Re: Zase další "zabíjení po Česku ?"

To máš pravdu Spravedlivý hněvu, ale z dokumentů vyplývá že i K.H. Frank si stěžoval, jací jsou Češi práskači. A to byla válka. Kolik Čechů povraždilo v lágrech Čechy je pro mně daleko zrůdnější - to byl mír. A kolik těch uličních bab komoušek rozhodovalo o našich osudech. Většinou se rekrutovali právě z těhle zabijáků na civilním obyvatelstvu i německém, za války drželi hubu a krok. Pak si to vynahradili na nás. Lůza

0/0
15.2.2011 7:30

Marťan

Další vítězství Sudeťáků!

Tomut národu nestačil jeden Mnichov. Chce další!

Místo, abychom si připomínali to, jak trpěl náš národ, tak budeme stavět pomníky okupantům? Tolik lidí už zapomnělo, kdo vyvolal II. světovou válku? To nebyl Hitler osobně, to byly miliony "prostých" němců, kteří se nadšeně vrhli a ničili, aby vybudovali svou Tisíciletou říši.

A pomalu začínají znovu.  A malý připo....ý český národ jim v tom pomáhá...

Národ, který nezná svou historii a nepoučil se z ní, je odsouzen prožít si ji znovu. Smutné.

0/0
14.2.2011 17:16

Von der Tann

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Na tom vašem slintu je částečně pravdivá jen poslední věta.

Mělo to být.. malý český národ poskytl svým menšinám podmínky horší než právě zaniklé Rakousko-Uhersko.

Není divu, že ti německy mluvící se nadšeně vrhli do Hitlerovy náruče a Slováci, Maďaři i Poláci se lišili jen tím, že Tiso, Horthy i dědici Pilsudského neměli charisma Fýrera a životní úroveň Němců..

Jojo možná to chce přečíst i něco jiného než dějepis pro ZDŠ ročník ''74..:-P

0/0
14.2.2011 19:51

Spravedlivý hněv

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Jak jsi přišel na to, že český národ poskytnul špatné podmínky menšinám ? 8-o Menšiny se v ČR měly jako v bavlnce, asi jsi zapomněl srovnat podmínky menšin v okolních státech v tehdejší době.;-O

0/0
14.2.2011 21:57

Von der Tann

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Váš názor vám neberu, ovšem přirovnání ."jako v bavlnce" bohužel kulhá na obě nohy.

Samozřejmě, s vyjímkou násilného obsazení pohraničí v r. 1919 se do zástupců menšin nestřílelo. Ale plánovité počeštování pohraničí, jazyková nerovnoprávnost v úředních jednáních, diskriminace firem s německými vlastníky ve státních zakázkách, následně kolaps hospodářství v Sudetech v letech hospodářské krize a další faktory způsobily, že jsme své spoluobčany naservírovali jak na podnose goebelsovské nacistické propagandě.

Tehdy jaksi nebyla Wikipedie ani Google abyste si mohl ověřit co za tou propagandou je (a bude..) ;-)

0/0
14.2.2011 22:21

flames828

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Nějak tak.

0/0
14.2.2011 22:34

Vlastimil.Kornas

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Wiki ani Gůgl nebyl.Ale každý Němec u nás si mohl přečíst Main Kampf.Byl běžně k dostání nejen u knihkupce Karla Franka.To aby věděl,do čeho leze...

0/0
15.2.2011 0:00

magdik

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Byli jsou a budou našimi sousedy. Všude se najdou blbci. Doporučuji si přečíst vcelku útlou knížku Morgnethallův plán. Byl to neměcký žid, který utekl včas do Ameriky a pak radil presidentovi USA  během války a hlavně mu poradil, ať pěkně vybombardujou Porúří, protože byli strachy pos.raní, že průmyslově a tím i ekonomicky strčí Anglii do háje. Takže o dějinách nerozhodujeme my, ale pomatení politici, z nichž většina z nich byli na nějaké droze. Churchill byl na chlastu, Hitler na morfiu, ten tlusťoch Goering jakbysmet, Kennedy to taky to sebe sypal - bolely ho záda. No a tohle rozhoduje o nás. A jejich cílem je vyvolávat nenávist mezi národy. No to se potom dobře vládne. Tak nepodléhejte panice a vezměte normální selský rozum do hrsti.

0/0
15.2.2011 7:47

3ar

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Ty seš ale proškolená.

0/0
15.2.2011 10:33

Von der Tann

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Váš názor vám neberu, ovšem přirovnání ."jako v bavlnce" bohužel kulhá na obě nohy.

Samozřejmě, s vyjímkou násilného obsazení pohraničí v r. 1919 se do zástupců menšin nestřílelo. Ale plánovité počeštování pohraničí, jazyková nerovnoprávnost v úředních jednáních, diskriminace firem s německými vlastníky ve státních zakázkách, následně kolaps hospodářství v Sudetech v letech hospodářské krize a další faktory způsobily, že jsme své spoluobčany naservírovali jak na podnose goebelsovské nacistické propagandě.

Tehdy jaksi nebyla Wikipedie ani Google abyste si mohl ověřit co za tou propagandou je (a bude..) ;-)

0/0
15.2.2011 9:47

rebbe

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Jako Jihlavák s těmi horšími podmínkami pro Němce rozhodně nesouhlasím. V Jihlavě byly i německé školy a rozhodně žádná diskriminace Němců. Diskriminováni byli pouze Němci židovského vyznání a to nikoliv Čechy.

Moje maminka měla hodně německých zákaznic, chodily si k ní šít šaty třeba do lázní nebo na dovolenou a rozhodně to žádné diskriminované paní nebyly.  Němci byli rozeštváváni propagandou z Rajchu a to se týkalo pouze části, rozhodně ne všech. Bojůvky NSDAP pocházely hlavně z Friedrichsdorfu- Pávova  a ovšem i okolních vsí, i z Dobronína. Že si různé skupinky vyhledaly oběti zrovna tam, souvisí se vzornými vesnicemi SS, odkud byli rekrutováni  mládenci do Waffen SS. Tam byla hnízda opravdu téměř výhradně národně socialistické dělnické strany. Ještě pár dní před koncem války tam esesáci zavraždili skupinu Čechů, bylo tam velké napětí a to se těmi událostmi také vybilo.

Po tolika letech je na místě, nechat pozůstalé postavit kříž v obvyklé velikosti. S mrtvými se neválčí.

0/0
14.2.2011 22:11

flames828

Re: Další vítězství Sudeťáků!

To chce hodně odvahy napsat. Ti ´okupanti´ ovládali tradičně naše příhraničí. Žila jich zde tradicionálně drtivá většina (90-95 procent ve většině Sudet). Jednalo se o lidi, kteří požadovali národnostní uznání, které se jim od českého státu nedostávalo (Deutschbohmen chtěl autonomii a malý národ tam raději poslal armádu). Obydleli území, kam se Češi báli jít bydlet (Jesenicko) a těžili zde rudu. Ve většině příhraničí a Sudet jsou Němci symbolem prosperity, vzdělanosti, podnikání, hospodaření a poctivého řemesla. Dodnes i netrénované oko pozná, který dům je po Němcích a který potavili Češi. Češi vyhnáním a vyvražděním Sudet vyhnala svou elitu, místo toho zde nastěhovala největší verbež.

0/0
14.2.2011 22:31

rebbe

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Mohu vás ujistit, že obyvatelé t.zv. Sudet v Německu nebyli považováni za Němce, ale poněmčence. Měli zejména v Bavorsku špatnou pověst, i když to nejspíš byla zase jenom propaganda klišé. Je to stejné, jako že Češi jsou prý zloději, protože v Bavorsku přistihli pár českých občanů- indoslovanů při vloupání. Prosperitu v českém pohraničí založili Židé, ti byli nacionálními socialisty však vyvražděni a po nich už nepřišlo nic dobrého. Indoslovany nám vnutili komunisté a ani po 40 letech jich ještě značná část není integrovaná.

0/0
15.2.2011 0:03

Vlastimil.Kornas

Re: Další vítězství Sudeťáků!

Něco na tom bude.Jedno je však jisté-Cikáni ze Slovenska,které jsme tady dostali náhradou za pobité a vyhnané Němce nikdy o sobě netvrdili,že jsou nadlidé.

0/0
15.2.2011 0:05

C2 H5 OH purum

Dokonáno jest.

 

Je to zvrhlost, úchylka, nebo co - té části Čechů, kteří se během dvaceti let, plánovanou a řízenou antičeskou  propagandou převážně od Sudetendeutscheslandmannschaftu, Ackermanngemeinde & spol, zastoupených v Česku Berndtem Posseltem a panem Havlem, nechali přesvědčit, aby národ  svým vrahům a katům  projevoval pocty, stavěl  pomníky a sám sebe před nimi srážel na kolena, jako viníky prosící  za odpuštění ?  Zná někdo, kde ve Světě se udál podobný případ sebehanobení ?

0/0
14.2.2011 10:26

Von der Tann

Re: Dokonáno jest.

tak, teď jsi se udělal, snad to po sobě aspoň uklidíš..

0/0
14.2.2011 11:45

stbarta2

Re: Dokonáno jest.

Člověče, ty musíš mít pěkně hnědou hlavu, jak jsi byl zalezlý v některém německém rektu.

0/0
14.2.2011 21:33

Tobinka

Re: Dokonáno jest.

nevím, kdo je kde zalezlý, ale pohřbít šedesát let po válce zavražděný lidi, mi přijde celkem správný

co byste s nima chtěl udělat, nechat je zahrabaný v poli?

0/0
15.2.2011 0:44

bull001@seznam.cz

Re: Dokonáno jest.

Většina nejsou ideoví kolaboranti, těch je pár. Ti co to rozdmýchávají ve velkém to dělají za peníze.

0/0
15.2.2011 8:22Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.