Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

U Dobronína může být další hrob zmasakrovaných Němců

Účet poválečného masakru Němců v Dobroníně na Jihlavsku bude možná ještě delší. Hrob na louce Budínka, ve kterém byly objeveny pozůstatky třinácti obětí, totiž nemusí být jediný. Další těla možná ukrývá i země u železniční trati poblíž kamenného viaduktu přes Zlatý potok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Neutitscheiner

stádovité myšlení 2

Jaká oběť německé zvůle byl nějaký bezpáteřní český úředníček nebo dělník, kdokoliv, který třeba bez jakéhokoliv donucení vesele donášel Gestapu??? Já naprosto nechci zmenšovat utrpení českých obětí okupace, ale mluvme o KONKRÉTNÍCH obětech a nedělejme, že VŠICHNI Češi strašně trpěli a VŠICHNI Němci byli ti, kdo jim to utrpení způsobili. To je prostě nesmysl. A taky si vážím všech, kdo jakýmkoliv způsobem proti nacismu bojovali. Už pro to, že si vůbec nejsem jistý, že bych já osobně v té době měl tu odvahu. Ale nalejme si čistého vína příznejme si, co je PRAVDA: někteří Češi po válce týrali, vraždili Němce a tito Němci ve většině případů NEBYLI ti, co měli máslo na hlavě. Nechápu, proč je tak těžké to přiznat. Přece když váš soused, se kterým vás spojuje jen to, že je taky Čech, umlátí na ulici před barákem německou turistku, protože jeho děda byl totálně nasazený, tak to snad taky nebudete schvalovat a chtít ututlat, nebo ano??!! A neříkejte prosím, že "byla jiná doba"...

0/0
3.2.2011 16:20

Neutitscheiner

stádovité myšlení

Opravdu nechápu myšlení většiny diskutujících... vy si skutečně představujete, že "Němci" a "Češi" jsou nějaké více-méně homogenní kolektivní entity schopné jednotného rozhodování, mějící kolektivní vůli schopné nést kolektivní vinu? Nevím, co vám vymetlo mozek, ale povedlo se to výtečně. Vždyť jsou to jenom názvy, skratkovité popisy sociálních kategorií! NIKDE NIKDY nevraždili všichni "Němci" ani všichni "Češi"!!! Vraždili KONKRÉTNÍ lidé mající nálepku / považující se za Čechy nebo Němce (kromě toho měli spoustu dalších identit, třeba SS-Mann, otec rodiny, člen včelařského spolku, Sas, Slezan, komunista, Moravan, učitel, dělník, katolík, luterán...). Mluvit o tom, jestli byli "Němci" špatní a "Češi" hodní, či naopak je totálně úchylné a zavádějící! Se vzpamatujte! Jako jaké zlo spáchala na Češích nějaká selka z Krušných hor, která viděla Čecha - až do "odsunu" - třeba 3x v životě (na poště v okresním městě nebo na nádraží)?? A na druhou stranu:

0/0
3.2.2011 15:58

kocourek25

Kdo bude řešit ty popravy ...

v Táboře .  O co pořád usilujete ?  To co spáchali Němci v letech 1939- 1945 je proti tomu co tady nějací pomocníci Sudeťáků teď tu předvádí je vyložená prkotina.

Historii tím nezměníte . Jedno je jisté - dostali to o co si koledovali. Heim in Reich . Tak šli a nikdo je tak nepopravoval tak jak to bylo na př. v Táboře . Těhotné ženy a děti do koncetráku. To tím chcete  vyvážovat konání odplaty našich lidí za to

co tu prováděli nacisté ?  Jste normální hlupáci a nebo dobře placeni z Německa. Nechte to spát a nerozdmýchavejte dál nevraživost mezi národy , které ještě stále nejsou dobré i když se nám to snaži vrchnost líčit na růžovo.  

0/0
3.2.2011 11:01

buranumdopamatniku

holubici narod plny zlocincu

Cechum se hrouti  predstava o sobe samem.  Bolsevici  vykreslili Cesky narod v nejlepsich barvach, jen tomu tak ale neni.  Ti soudnejsi to vedeli davno, blbecci to nepochopi nikdy.

0/0
3.2.2011 10:34

pakostič

Re: holubici narod plny zlocincu

zkuste porovnat, kolik Čechů zabili Němci a kolik Němců zabili Češi. Třeba vás to hloupé žvanění přejde...

0/0
3.2.2011 11:14

Safy

Re: holubici narod plny zlocincu

Zkuste to, ale objektivně. Bude velmi překvapen.

0/0
3.2.2011 15:02

Dalšínickvpekle5

S čím kdo zachází tím také schází

Skopčáci prostě vyvolali bezprecedentní válečné běsnění a nesmíme zapomínat že jejich plánem bylo naprosté vyhubení celých národů . Nedělejme si iluze , po židech a cikánech bychom přišli na řadu i my slované .

0/0
3.2.2011 10:29

Toho_bohda_nebude

Re: S čím kdo zachází tím také schází

Jen pro upřesnění: Hitler nechtěl Slovany vyhubit. Chtěl snížit jejich počet a přesunout je dál na východ.

0/0
3.2.2011 10:38

savanah555

Re: S čím kdo zachází tím také schází

Ano, Němci, protože jsou důkladní, vždycky měli všechno přesně rozmyšlené a nalinkované. Obyvatelé protektorátu, lépe asi řečeno děti, které měly "árijské" kosti, rysy a vlasy (zajímavé, že skoro žádný jejich hlavoun tomu obrazu moc neodpovídal, snad až na Heydricha), by se "árizovali", tedy poněmčili. Takoví, co by jim pohled na ně v "říši" nevadil, by zůstali jako druhořadí občané, ale bez možnosti se rozmnožovat. Zbytek by se jako "pracovní síla" odsunul někam na Sibiř. Opravdu lákavá představa! Nepochybuju, že to mysleli vážně, protože v té době už získali dost zkušeností při "očišťování rasy" (Židé, psychicky i fyzicky postižení, Cikáni, homosexuálové...).

Tím nechci omlouvat jednotlivé excesy, které se logicky děly po 2. světové válce po celé Evropě - a dějí se v důsledku každého krvavého konfliktu dodnes. Jistěže za války (i po ní) trpí hodně nevinných a lidské zrůdy se najdou všude, ale nebýt války, asi by takovou možnost projevit se nedostaly.

0/0
3.2.2011 11:01

kocourek25

Re: S čím kdo zachází tím také schází

Dovolte mi abych byl na Váš názor co chtěl Hitler udělat s Čechy ; konkrétně to bylo jasně vidět tu u nás v Polsku a v

dalších  "Slovanských " zemích reagoval. Povraždit inteligenci , nepřízpůsobivé a nevhodné k poněmčení taky zlikvidovat a ty ostatní poněmčit. Jinak je použít jako otroky pro pangermánskou rasu. Vy co tu píšete a opatrně obhajujete tuto zrůdnou nacistckou ( i bolševickou) ideologii a režim jste buď hlupáci co tuto dobu neprožili a nebo jste dobře placeni od určitých potomků sudeťáků a nacistů z Německa. Kdo tuto dobu i třeba jako dítě prožil a snášel obavy rodičů o holý život tak ví své a bude tak jako já tvrdě proti Vám podobným vystupovat. Ti lidé ( v Táboře a i jinde ) moc dobře věděli proti komu jdou a za co obětovali své životy. Ti lidí byli vychováni V Masarykovském duchu .Vím , že to už se dnes nenosí ale to je velká škoda.

Takže závěrenm pro : Toho_ bohda_ nebude - strčte si ty svoje dogmatické kecy někam a neštvete slušné lidi.  

0/0
3.2.2011 11:46

Toho_bohda_nebude

Re: S čím kdo zachází tím také schází

Můžeš mi prosím ukázat kde ve svém příspěvku obhajuji nacismus? Mě zajímá pravda a ne komunisitcké bludy, toť vše. Jinak asi to bylo s těmy Slovany trochu složitější, když měl Hitler za spojence Slovensko, Chorvatsko, Bulharsko, Rumunsko a řádově miliony antikomunistů z řad Rusů, Bělorusů, Ukrajinců. Kozáků, atd. Ti všichni dobrovolně sloužili jak ve Wehrmachtu, tak ve Waffen SS. Jediní koho Hitler z duše nenáviděl byli Poláci a Čechům nevěřil ani na pozdrav.

A sudeťáci mě opravdu neplatí.;-D Ani oni, ani já to nemáme zapotřebí.

0/0
3.2.2011 12:33

Pytlík

Už se těším...

Už se těším, až se začnou odkrývat masové hroby, důsledku to českého běsnění výpravy k Baltu za husitských válek...

0/0
3.2.2011 9:53

Pro patria VI.

Velmi bych ocenil, kdyby se kriminalisté věnovali .....

Velmi bych ocenil, kdyby se kriminalisté věnovali panu Drobilovi, Grossovi, Řebíčkovi, Vlčkovi nebo duo Topolánek&Dalík (atd.).

0/0
3.2.2011 9:48

RJarka

Re: Velmi bych ocenil, kdyby se kriminalisté věnovali .....

jjj, souhlas

0/0
3.2.2011 9:52

pakostič

Re: Velmi bych ocenil, kdyby se kriminalisté věnovali .....

souhlas

0/0
3.2.2011 11:17

kocourek25

Re: Velmi bych ocenil, kdyby se kriminalisté věnovali .....

Nezapoměli jste náhodou také na : Koloťuka a další Vaše Oranžové "přátele" co to mylili upřímně ? ;-D;-D;-DPřesně podle rčení : Zloděj křičí chyťte zloděje. Skrytí soudruzi v ČSSD.;-D

0/0
3.2.2011 11:49

Pro patria VI.

Dovolím si pototknout, že první výstřel byl na německé stran

Takže co hra mediální masáž na téma "Ošklivý Češi a utlačovaní rómové" nezabrala. Nastupuje něco jiného: "Ošklivý Češi a chudáci Němci." Zde je však větší šance získat finance a uznání. Nepopírám, že Češi (zejména ti co celou válku seděli za pecí) si po válce vyřizovali s Němci účty, nebo je jen chtěli okrást či zahladit stopy kolaboranství. U nác máme Lidice a Ležáky na Slovensku Telgárd, v Polsku, Ukrajině, Rusku to jsou tisíce pro nás bezejmených vesnic, tisíce bezejmených masových hrobů. Dovolím si podotknout, že první výstřel byl na německé straně.

0/0
3.2.2011 9:45

Franta z hor

Kdy se začne Ýděs zajímat

o pomníky českých lidí zavražděných Němci (i sudetskými) ? A že jich bylo ! Nebo se to do krámu Ýděsu nehodí ? Je mi z toho na zvracení.

.

P.S: Neobhajuji vrařždění německých civilistů - to vůbec ne, ale ta nevyváženost poslední dobou opravdu bije do očí. KDO způsobil 2.světovou válku ? Češi nebo Němci ? KDO začal prv ní v českém pohraničí vraždit ? Češi nebo Němci ? Nesmíme zapomínat na příčinu a následek - v tom má pan prezident Klaus (jakkoli mám vůči němu výhrady) naprostou pravdu.

0/0
3.2.2011 9:41

2secure

Re: Kdy se začne Ýděs zajímat

naprostý souhlas, je to trapný i mně je z toho na zvracení...někdo se chce zviditelnit a profitovat z toho co je uplně jinak, tedy opačně!!! [>-]

0/0
3.2.2011 9:44

Pro patria VI.

Re: Kdy se začne Ýděs zajímat

R^

0/0
3.2.2011 9:46

RJarka

Re: Kdy se začne Ýděs zajímat

Souhlasím s Vaším názorem. Jsem částečná židovka a o hrůzy , které byly páchány v období II. světové války se aktivně zajímám, a pokaždé když čtu další a další knihu otřásám se děsem...Víte on Lustig jednou řekl, že možná za tisíc let se bude moci přemýšlet o tom, zda německému národu odpustit, a je to pravda...Němci mají ty hajzlárny v sobě, jinak by nebyla II.světová válka, nebyl by holokaust. neříkám, že si to zasloužili, ale.....

0/0
3.2.2011 9:49

Pro patria VI.

Re: Kdy se začne Ýděs zajímat

Dovolím si nesouhlasit. Němci měli spousty horlivých lokálních pomahačů (Čechů, Francouzů, Ukrajinců, Norů atd. atd.) a co jsem četl různé publikace bylo mezi nimi i pár židů. Není možné pořád Němce stírat a drtit s odkazem na II.sv. válku (naposledy to udělali Řekové). Možná, že pokud by nebylo německých nácků, tak by nebylo ani dnešního státu Izrael (, kdo ví).

0/0
3.2.2011 9:54

becka

Re: Kdy se začne Ýděs zajímat

 Pane, do naší země němci vtrhli o tom snad není pochyb. Co se týče státu Izrael, pléc to do této diskuse je nehoráznost.

Násilí zplodilo násilí, za to si němci mohli sami. Nejsou žádní nadlidi. Že měli pomahače z český řad, to měli i komunisté, estébáci. Bezcharakterní lidé se najdou v každé době.

0/0
3.2.2011 10:05

Pro patria VI.

Re: Kdy se začne Ýděs zajímat

Nehoráznost , proč ? Jsem přesvědčen, že jedním z důsledků války je existence státu Izrael, stejně jako existence mnoha milionů muslimů v Evropě.

.

Když jsem byl na prohlídce Osvětimi, tak na závěr ten průvodce povídal, že tohle není záležitost nějakého národní povahy.Ta bestie je v každém z nás a záleží na okolnostech, které ji probudí. Proto tvrdím nechte válku válkou, co bylo to bylo. Pokud mne podezíráte z obdivu k Němcům a jejich "slavné" válečné historii, hluboce se mílíte.

0/0
3.2.2011 13:46

Dodo.01

Masový hrob

Masový hrob je nesprávné označení pro hromadný hrob. Jde místo, které je použito pro uložení většího množství mrtvých obětí. Zpravidla se jedná o neidentifikovatelná lidská těla. Tady je to vážně na úrovni Blesku. Jsem jen zvědav kolik lidí tady bude lkát nad tím jací byli Češi svině a že Němci byli vlastně dobráci. (Vždyť bydleli u Dobronína to je jasnej důkaz).

0/0
3.2.2011 8:41

barnaked

Re: Masový hrob

Nebudu ani se nechci zastavat Nemcu ani Cechu, kteri je povrazdili ve jmenu msty a touze po majetku. Z historie sveho okoli vim, ze za valky se spousta Nemcu chovala lepe nez Cesi. A vetsinou nevrazdili mistni Cesi, kteri si byli vedomi o tom jaci mistni Nemci byli. Ale ruzni gardiste a radoby mstitele ve jmenu mamonu povrazdili koho se dalo. Potazmo se chovali stejne jako naciste

0/0
3.2.2011 8:57

Dodo.01

Re: Masový hrob

S tím mohu jen souhlasit, já spíš narážel na hodnocení všichni na pravo jsou hodní a všichni na levo jsou zlí. Svině se najde všude a je jedno jestli mluví česky nebo německy. 

0/0
3.2.2011 9:05

Pro patria VI.

Re: Masový hrob

R^

0/0
3.2.2011 9:49

Paul100

Cui bono ?

0/0
3.2.2011 8:35

Pro patria VI.

Re: Cui bono ?

Ve prospěch pravdy, lásky a zejména lidí, kteří se kolem ní točí. Rv

0/0
3.2.2011 9:40

TarasBulba

Re: Cui bono ?

Pravda a láska ? Aha tak to už chápu. Myslím, že spojení těchto dvou slov je obě odsouvá mezi pejorativní výrazy.

0/0
3.2.2011 10:25Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.