Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Fandové Rebelů opět popichují Jihlavu, chystají další verze samolepek HC Pukla

Když fanoušci havlíčkobrodských hokejistů přetvořili před časem známé logo Dukly Jihlava, porušili pravděpodobně ochrannou známku jihlavského hokejového klubu. Přesto příznivci brodských Rebelů hodlají ve své "kampani" pokračovat a chystají nové samolepky. Ty s figurkami Pata a Mata se mezitím staly hitem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Skeptik Pavel

Zloděj křičí

chyťte zloděje. Jihlava strašila Brnocentrismem a tak dlouho lobovala až vznikl tenhle kraj. No a sama se teď chová tak, že averze vůči ní roste. je strašně jednoduché nadávat na velká města, jako je Brno, když z historické podstaty dlouhodobého vývoje má na Brno spádovost půlka kraje, z větší části ta moravská část. Jenže ješitní pánové z tehdejší ODA stůj co stůj prosadili tenhle pašalík. a Je potřeba rozlišit co je centralismus a co efekt spádové oblasti centra, přesahující hranice kraje (na mnoze účelově  vytvořené). Vememe-li v potaz, že hranice kraje Vysočina vede cca 12 km západně od hranice města Brna, tak se má člověk smát nebo brečet? Je cítit snahu kraje Vysočinaaa  Jihlavy tyhle dlouhodobě vzniklé vazby na Brno narušit  a uměle vytvářet další centrum. Když už ten kraj je, tak Jihlava musí vytvářet síť služeb  aktivit, pro občany regionu ale jaksi reálně a ůměrně své velikosti  a ekonomické síle.

0/0
20.1.2011 10:11

Skeptik Pavel

Re: Zloděj křičí

Myslím že pro kraj Vysočina je jedinou možností polycentrický model rozvoje, tj. budování infrastruktury a služeb rovnoměrně - zejména  v Havlbrodu, Pelhřimově, Třebíči a Žďáru. Pokud si ovšem Jihlavští papaláši nechtějí pokrytecky hrát na něco víc. S tou nálepkou, to je jen takové poštˇuchování, regionálních animozit máme i jinde dost. Ale kraj se po svém vzniku dušoval jak oni v Jihlavě to chtějí dělat jinak a spravedlivě, když jsme se dostali z toho hrozného "područí" Brna.  Přitom málokdo si uvědomuje, že je rozdíl mezi centralismem, který nerespektuje princip subsidiarity a faktickým významem a ekonomickou sílou města velikosti Brna, kde o žádný centralismus nejde. To město mimo jiné zajišťuje práci a služby pro mnoho mimobrněnských. Tak jako boj   pragocentrismem neznamenal  a neznamená, zrušit Prahu jako hlavní město  ale o změnu systému finančních toků  a omezení byrokratické mašinerie ministerstev, tak nelze ignorovat reálný význam měst jak o je třeba Brno.

0/0
20.1.2011 10:22

Morava69

Re: Pravý důvod ...

... vzniku gottwaldovského kraje Vysočina (ale i těch ostatních) je zamezit návratu historického  "zemského" uspořádání. Když dáme omezenou moc Jihlavě a Zlínu (Gottwaldovu:-) tak už nikdy se nebudou chtít podřídit zemskému centru, ať by to bylo hl. město Moravy Brno či Olomouc. Pořád platí rozděl a panuj a v tomto případě moravští občané Jihlavy (i Zlína) sehráli pragocentristům úlohu užitečného idiota.

0/0
20.1.2011 15:23

Gift

Patří vám to

Je to tím, že jihlaváky nemá nikdo moc v lásce díky jejich chování arogantnímu povyšování se a také parazitování na zbytku umělě vytvořeného kraje. Proč byly takto malé kraje vytvořeny je také jasné, aby se ty stovky zbytečných ouřadů (a jejich kamarádi) někde zaměstnaly. Bohužel se to přelilo i do sportu, ale i tam by si Jihlava měla především zamést před vlastním prahem. Jihlavší fanoušci jsou postrach první ligy, nebudu zde raději psát, co všechno jsou schopni vyvádět, když jejich klub prohraje. Pat, Mat nebo srp s kladivem je proti tomu úplná prkotina. ;-€

0/0
19.1.2011 15:50

Malchance

Re: Patří vám to

Fakt jo? A co že to děláme když prohrajeme? ;-D

0/0
19.1.2011 15:57

peepakuk

Re: Patří vám to

hele, a myslíš, že ti lidé z Třebíče nebo H.Brodu, co jim leží v krku to, že náléží do kraje Vysočina se někdy podívali do mapy?  Asi ne, protože geograficky mi to rozdělení přijde naprosto logické. A pak ti samí hlupáci svoji bezpředmetnou nenávist přenášejí do  hokeje?  Anebo ono jako je to z Brodu do Pardubic blíže než do Jihlavy ? ... Třebíč k Brnu to samé. Šmarjá .... no, jo, ona holt Dukla  hrála řadu let nejvyšší ligu .... taková drzost, že? Jak si to dovolili tehdy udělat ten vojenský klub v Jihlavě a né v Brodě , že?

0/0
19.1.2011 16:15

Gift

Re: Patří vám to

Na mapu se stačí podívat a je zcela jasné, že to opodstnění nemá zhruba tak v polovině republiky. Zrovna Třebíč  vyždycky patřila k Brnu, vždyť okres Třebíč končí na dohled Brna, třeba Pardubice vždy k Hradci. Jenže pardubáci a hradečáci se nesnášeli a tak jim radši udělali dva kraje. Kdo to kdy viděl, aby dvě krajská města byla od sebe 18 kilometrů. To je v Praze 15 stanic metra!!! Na vině je hloupost a hrabivost některých našich spoluobčanů, takže nás tenhle špás stojí ročně desítky miliard k ničemu (tedy, platy úředníkům atd).. Jenže to se těžko vysvětluje někomu, kdo má základní vzdělání, opírá se o vidle, má holou ř*ť, ale je šťastný, že může říkat: "Já jsem někdo, já bydlí v krajském městě".  Jak se Dukla držela v nejvyšší lize bych raději moc nerozebíral.

0/0
19.1.2011 19:24

Malchance

Re: Patří vám to

No jak se držela, ty asi o historii dukly moc nevíš co? On je docela rozdíl mezi Duklou Praha fotbalovou a Duklou Jihlava hokejovou, protože fotbalisti si fakt brali ti nejlepší hráče co mohli. Jihlava to dělala v menší míře, ale snažili se získávat perspektivní hráče z nižších lig a teprv poté z nich dělali dobré hráče, což potvrdili například oba bratří Holíkovi, dobré hráče měla dukla kvůli tvrdému a propracovanému tréninku, který jinde nebyl. A proto to právě Jardovi Holíkovi vyhovovalo. Když byl někdo fakt dobrej jako mladej a měl smlouvu u jiného týmu a pak odešel na vojnu, tak si ho jen tak Dukla vzít nemohla, takže většina těch urážek o nezasloužených titulech a extralize jsou jen hlouposti...

0/0
19.1.2011 19:42

Gift

Re: Patří vám to

Mě už končí počet diskuzí, takže k jen stručně. K pražské Dukle bych Duklu nepřirovnával, to je samozřejmě hloupost. Nikdo neříká, že titul byl nezasloužený nebo dokonce podvod, ale to, že měly armádní kluby nadstandart, o tom se snad nedá diskutovat. Tehdy to bylo o politice, dnes o penězích. ani to není v pořádku, sport to dost ničí. O Jardovi Holíkovi (jeho brácha byl v pohodě) se nechci rozepisovat, znal jsem ho a za to, co bych o něm napsal,  bych byl nejspíš bez bodů tak na půl roku dopředu. :-) Úplateček, o který si řekl tohle všechno dovršil. Nevěřím, že by někoho zkoušel, i kdyby, jako trenér reprezetace by si měl tyto metody odpustit. Nevím, co už je průkaznější než nahrávka. Jinak, ze zásluh se nedá žít věčně a mě jen uvidvuje, že je někdo schopen takhle hystericky reagovat na takovu hloupst a dokonce vyhrožovat soudem. Chtěl bych mít starosti vedení Dukly.

0/0
19.1.2011 20:01

Malchance

Re: Patří vám to

Jako on Jarda Holík leží v žaludku asi většině fanoušků Dukly včetně mě, ale v něčem má pravdu. Ale co dělá poslední roky je ubohost. Zkus se na to kouknout z pohledu Dukly, necháš si za peníze (nebo sám) udělat znak svojí firmy. Pak ho někdo upraví aby si z tebe udělal legraci. To se ještě dá přejít (což také Dukla udělala). Potom ale tvůrce pozměněného znaku se začne chlubit jak se dobře prodává a co všechno se jim za to povedlo nakoupit, takže vlastně vydělává na tvém znaku, co by si s tím udělal? Jen tak mimochodem, tahle celá kauza jde mimo fanoušky Dukly a ani není žádný zájem jim to oplácet. Brod se poslední dobou chová k fanouškům Dukly příšerně, ale stejně se proti nim nic nechystá. Jako příklad třeba to že při derby Brod-Jihlava bylo Brodem zakázáno konzumování alkoholu v sektoru hostů. Fanoušci Dukly plánovali zapálit na tom samém derby prskavky, protože se odehrávalo kolem vánoc. Jako reakce byla v sektoru hostů zakázána jakákoliv pyrotechnika včetně prskavek...

0/0
19.1.2011 20:48

Gift

Re: Patří vám to

Asi to naštve, ale rozumně se s tím nedá nic dělat. To, že se to probírá v televizi i v tisku je pro takovouhle blbost samozřejmě ta nejlepší reklama. Jestli se tím doopravdy zabýval až primátor krajského města, nemám slov. To by na něj měli být naštvaní i sami jihlaváci, protože každé město má hromadu životně důležitých starostí (teď např. s doktory) a Jihlava asi není vyjímkou. Ona vůbec úroveň fandovství klesá. Když si někdy přečtu příspěvky v jakémkoliv diskuzním fóru první hokejové ligy, mám pocit,, že tam přispívají úplně vymaštění jedinci. 

0/0
19.1.2011 22:32

Malchance

Podstata

Mě stále příjde že pan redaktor nepochopil podstatu problémum, podstata je v tom, že tyto samolepky byli prodávány, vedení Jihlavy nevadilo předělání znaku, v tom se začalo hrabat až když se na stránkách Rebel Hearts začali chlubit jak se ta samolepka úspěšně prodává atd.

Ale ještě mi příjde že pan Výborný nějak rád poskytuje rozhovory, což je věc kterou panu Ščerbanovi brodští fans vyčítali, že by obrat o 180 stupňů? 8-o

0/0
19.1.2011 15:28

Morava69

Latentní nenávist ...

... východočeského Havl. Brodu k uměle vytvořenému centru (komunistického z roku 1949) kraje Vysočina !!! To stejné lze zaznamenat ze strany jihočeského Pelhřimova a echt moravské Třebíče a Nového Města na Moravě. Ptám se slovy klasika "súdruhovia prečo ?"

0/0
19.1.2011 15:23

MPík

Chci samolepku

Máme z Brodu výborné hokejisty, proto rád podpořím koupí samolepky fanoušky Brodu!

0/0
19.1.2011 15:17

tomashr

Bohužel v ČR není parodie legální...

Z právního hlediska má Dukla asi pravdu, u nás totiž narozdíl od USA a některých dalších zemí není parodie nijak ošetřena. V USA je to kupodivu legální - tam sice na jedné straně autorská práva honí více, ale parodování různých motivů je za jistých okolností možné.

0/0
19.1.2011 15:10

Karficek

dukla

Nuda hokej v Jihlave, skoda ze misto toho stadionu nam tu neudelali tu vietnamskou trznici R^:-P

0/0
19.1.2011 15:00

Taisun

Re: dukla

HEzčí by byla z toho klubu v Brodě.Klub který nemá skoro žádného svého hráče by neměl hrát ani krajáč.

0/0
19.1.2011 15:14

kocurstvo

..

Vzhledem k tomu, že Dukla byl historicky vojenský klub, není překvapivé, že už Pukla... Když nemá zázemí

0/0
19.1.2011 14:56

peepakuk

Re: ..

nic ve zlém, ale vidíš to moc zjednodušeně - vše je to dnes o penězích a bohatém sponzorovi. Dukla má myslím lepší zázemí (ne finančí) ve smyslu výchovy mládeže,  než leckteré "rychlokvašky" tipu Vsetín, Vary apod.  Ale tak to dnes funguje, takže není moc co řešit.

Tady to co se děje s tím logem je spíše o tom, že je to sice celkem legrační, mě osobně jako fanouška Dukly to vcelku vůbec nevadí, ale zase bohužel na obo stranách najde dost  trotlů, co to budou prožívat a půjde to do extrému. chápu rivalitu mezi kluby, ale spíše je mi sympatičtější respekt vůči sopeři, než zesměšnování. Ale čert to vem, lepší je ten kdo dokáže víc na hřišti.

0/0
19.1.2011 15:26

Malchance

Re: ..

Já myslím že v zázemí problém nebude, problém byl v těch co to vedli před přestupem z extraligy, shodou okolností to byl v těch dobách samí Broďák, v čele s panem Žákem současným manažerem HC Rebel Havlíčkův Brod. Jihlava teď ani postupové ambice nemá a jednatel Ščerban prosazuje dlouhodobou koncepci, založenou na odchovancích a postupných krocích na jejímž konci by měl být kýžený postup do extraligy, ale to je až za hodně let (mluví se o 5-10 let)

0/0
19.1.2011 15:31

Malchance

Re: ..

chybička se vloudila mělo tam být před sestupem z extraligy, ale to snad každý pochopí...

0/0
19.1.2011 15:32Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.