Momentka z utkání 1. hokejové ligy. Třebíčský brankář Francouz zasahuje proti havlíčkobrodskému soupeři. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Další derby: hokejisté z Brodu ztratili s Třebíčí tříbrankové vedení

• 0
Třebíčští hokejisté v Kotlině vstali z mrtvých. Ve třinácté minutě prohrávali 3:0, ale i díky tragickému výkonu Rebelů ve druhé třetině dokázali zápas vyrovnat a nakonec si odvézt také plusový bod za vítězství po samostatných nájezdech.

První hokejová liga se blíží do své poloviny. Z té úvodní zbývá odehrát už jen poslední dvě kola. První z nich je na programu již v pondělí večer.

O víkendu bylo k vidění 24. kolo a v něm jedno vysočinské derby. Havlíčkův Brod přivítal předposlední Třebíč, která z dvanácti duelů remizovala hned osmkrát. A podeváté se jí to povedlo v Kotlině.

Ale ze začátku to s Třebíčí moc dobře nevypadalo. Třemi góly během třinácti minut Rebelové šli do vedení. Jenže... "My jsme Třebíčským pomohli přesilovkou 5 na 3, a ti dokázali snížit," zlobil se domácí kouč Karel Dvořák.

A pak přišla druhá třetina, ve které Třebíč jasně dominovala a utkání vyrovnala. "Soupeř byl jasně lepší. Vlétl do toho. Počet střel v poměru 14:4 jasně hovoří v jeho prospěch," uznal sportovně Dvořák.

"Nezačali jsme dobře, ale chci poděkovat hráčům za to, jakým způsobem zápas otočili," byl spokojen asistent trenéra Třebíče Radek Novák. A když ve vyrovnaném posledním dějství už gól nepadl, přišlo na řadu prodloužení. "To už je vabank," uvědomuje si brodský kouč Karel Dvořák.

To v třebíčském táboře vládla spokojenost. "Jsme všichni rádi, že jsme zvládli samostatné nájezdy," souhlasil Radek Novák.

V Kotlině Rebelové už dvakrát přišli o vedení

Havlíčkův Brod podruhé po sobě nezvládl na domácím ledě udržet svůj náskok. Proti Třebíči vedl už o tři branky a v předchozím duelu s Kadaní měl náskok 2:0.

Ani samotný trenér neví, proč jeho svěřenci takhle vyhoří. "Nevím. Jestli jsou kluci uspokojení? Výkon ve druhé třetině byl tragický, ale jestli jsme takoví mistři, že nám to stačí?" kroutil hlavou Dvořák. "Je to už ale druhý zápas, tak se na to asi budeme muset zaměřit," dodal.

V pondělí v podvečer čeká oba týmy další kolo soutěže. Havlíčkův Brod zajíždí do Písku. "Musíme se to snažit zvládnout, už je neúspěchů moc. Potřebujeme asi i trochu štěstí a musíme mu jít naproti," uvědomuje si mladý Rebel Pavel Musil.

"Musíme dobře zezadu, čekat na brejky. Hlavně trpělivost," prozradil své představy o hře na jihu Čech devatenáctiletý forvard.

To Třebíč čeká na domácím ledě o poznání kvalitnější soupeř. Přijede Chomutov, který u nich dokázal potrápit a odvézt si alespoň jeden bod.

"Čeká nás kvalitní soupeř, ale navíc také ukazuje, že se s ním dá hrát. Naposledy to dokázaly o víkendu Litoměřice," uvědomuje si třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Ten by byl rád, kdyby jeho svěřenci navázali na poslední dvě třetiny v Brodě. "Chceme ale hrát dobře hned od začátku. Zvednout sebe i diváky," přeje si.