Jakub Jeřábek (vpravo) z Ústí v souboji s Ondřejem Švaňhalem z Havlíčkova Brodu. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Čtyři góly v přesilovkách. Ústečtí Lvi rozdrápali Rebely z Havlíčkova Brodu

• 0
Divoký start do semifinále mají za sebou hokejisté Havlíčkova Brodu. V prvním klání v Ústí nad Labem doplatili na oslabení. Domácí Lvi v nich vstřelili čtyři branky, celkově zvítězili 4:2, a ujali se v sérii vedení 1:0. Odveta se hraje již v úterý.

Brodští v úvodním zápase série proti Ústí nad Labem na začátku páté minuty - po zásazích Šagáta a Handlovského - prohrávali už 0:2. A když dvě minuty před přestávkou třetí brankou v přesilovce zvyšoval už na 3:0 Černý, vypadalo to, že je rozhodnuto.

Jenže hostující Rebelové, kteří od druhé třetiny nasadili do branky místo Suchana Slipčenka, nesložili zbraně. Ve druhé části nejprve bývalého reprezentačního gólmana Orcta prostřelil Zábranský, poté přidal druhou branku Meidl.

Jenže domácím stačila výhoda další přesilové hry a znovu udeřili. Slipčenka lehkou a nečekanou střelou nachytal slovinský útočník Pajič a definitivně tak vrátil klid na hole domácích.

Hostům neprospělo ani to, že se následně nechal na deset minut vyloučit Holec, který je při neúčasti Endála - jehož si stáhla extraligová Slavia - nejproduktivnějším Rebelem letošního play-off. V dosavadních jedenácti zápasech nasbíral 12 bodů (2 + 10).

Další může přidat již  úterý, kdy se v Ústí hraje druhé klání. Od středy pak znovu přijde na řadu semifinálová série mezi Chomutovem a Jihlavou, která se za stavu 2:0 stěhuje na Vysočinu.