Z duelu Jihlava (ve žlutém) - Bohemians Praha.

Z duelu Jihlava (ve žlutém) - Bohemians Praha. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Začátek sezony přinesl ostudu: Jihlavští fotbalisté vysoko prohráli

• 0
"Hůř už být nemůže." Přesně v toto heslo by po pátečním zápase proti Bohemians Praha měli začít doufat fanoušci druholigových jihlavských fotbalistů. Ti na domácím hřišti po matném výkonu podlehli 0:3.

"V zápase jsme viděli hodně málo pozitivních věcí. Prostě jsme ho zblbli," uznal jihlavský trenér Roman Pivarník. "Náš výkon byl poznamenaný křečovitostí, báli jsme se hrát."

Utkání ovlivnila třetí minuta, ve které kapitán domácích Dort nešťastně tečoval střelu Macháčka, a Jihlava prohrávala 0:1. "To s námi asi zatřáslo," souhlasí Pivarník. "Ale stále byl dostatek času, abychom hráli v klidu dál," uvědomuje si. "Není možné, abychom ve třetí minutě ztratili jistotu," zlobí se na své svěřence. "Kdyby to bylo mužstvo, které chce hrát o střed tabulky nebo se teprve učí... Ale my chceme hrát o postup," připomíná hlavní cíl letošní sezony.

Pozici favorita se Jihlava ještě více vzdálila ve druhém poločase. Už po dvou minutách inkasovala podruhé, když hosté dotáhli do úspěšného konce rychlý brejk po sporné situaci. " ‚Komár‘ dostal na půlce loktem, ale rozhodčí to asi neviděl," popisoval zřejmě nedovolený zákrok hráče Bohemians na Martina Komárka jeho kolega z jihlavské obrany Petr Filip.

Třetí zásah přišel v 79. minutě kdy zkušený Flachbart z penalty potrestal faul za Cihlářův zákrok na Jandu. "Bohemka nás nepřehrála, ale my jsme inkasovali tři góly. To se nám prostě nesmí stávat," uvědomuje si Pivarník.

Vysoká porážka 0:3 před téměř dvěma tisíci fanoušky byla pro Vysočinu nepříjemným rekordem: jihlavský celek ještě nikdy nezačal nový ročník v profesionálních soutěžích podobně špatně.

Výsledek 0:3 navíc při domácím utkání Jihlavy ve druhé nejvyšší soutěži svítil naposledy v srpnu 2003 po porážce s Drnovicemi. V roce 2006 sice Jihlava před vlastními fanoušky podlehla 0:3 Slavii Praha a v říjnu 2005 ji deklasovaly Teplice dokonce 0:4, v obou případech však šlo o selhání při dosud jediné sezoně v elitní soutěži.

"Takto jsem si úvod opravdu nepředstavoval," mrzí Pivarníka, pro kterého byl páteční duel obnovenou premiérou v roli hlavního kouče FC Vysočina.