Zatímco se fotbalisté Ústí nad Labem radují z gólu, ti jihlavští zpytují

Zatímco se fotbalisté Ústí nad Labem radují z gólu, ti jihlavští zpytují svědomí a sbírají sebevědomí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Z bleskové euforie se jihlavští fotbalisté dostali před bránu pekla

• 1
Historie je přepsána: jihlavští fotbalisté před vlastními fanoušky utrpěli největší debakl v historii klubu. Proti exligovému Ústí nad Labem vedli po 57 vteřinách 1:0, nakonec však podlehli 2:5.

"Naším cílem je zvítězit a narovnat náš dluh vůči fanouškům z úvodního zápasu." Přesně těmito slovy zval na včerejší domácí utkání proti exligovém Ústí nad Labem kouč druholigových jihlavských fotbalistů Roman Pivarník. Jeho hráčům však snaha odčinit úvodní domácí debakl 0:3 od Bohemians Praha vydržela pouze čtvrt hodiny...

Přitom úvod domácí fanoušky namlsal. Hned v první minutě poslal Vysočinu do vedení Sedláček, který se ve vápně prosadil po Dortem zahrávaném rohu, 1:0.

Jenže poté převzali iniciativu hosté. Ti poprvé vážně zahrozili v sedmnácté minutě, kdy domácí obrana propadla a do situace jeden na jednoho unikl Benčík, kterého však ještě vychytal Uvarenko. O minutu později se však přeci jen radoval zmiňovaný ústecký útočník - z rohu našel před domácí brankou Zachariáš a ten vyrovnal, 1:1.

O sedm minut později bylo domácím ještě hůř. Ke standardní situaci z hranici velkého vápna se postavil Brunclík a svou střelou k tyči poslal Ústí do vedení, 1:2. Čtvrthodinku hrůzy pro žlutomodré barvy uzavřel ve 32. minutě Vaněček, který se po dalším kolapsu domácí obrany prosadil ze druhé dorážky, 1:3.

Do druhé půle nastoupili domácí hned s dvojicí nových hráčů, když Šilingera nahradil Cihlář a místo Vaculíka nastoupila nová akvizice, útočník Mešanovič. A právě ten po 57 vteřinách prvním kontaktem s míčem trefil tyč!

Severočeská kanonáda pokračovala i po přestávce. Nejprve se v 50. minutě podruhé prosadil Vaněček, 1:4, v 64. minutě přidal pátý zásah Holek, 1:5. V tu chvíli někteří domácí fanoušci začali opouštět stadion. Ti, kteří zůstali, se o deset minut později dočkali alespoň korekce, když po přihrávce Tecla snížil na 2:5 Dolejš. Jihlava tak po třech odehraných zápasech má hrozivé skóre 3:8.