Momentka z předkola play-off první ligy mezi Havlíčkovým Brodem (v bílém) a Kadaní. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Úkol splněn: Hokejisté Havlíčkova Brodu si doma připsali dvě vítězství

• 0
Byly to nervy, ale povedlo se. Hokejisté Havlíčkova Brodu před vlastními fanoušky vyhráli oba úvodní duely osmifinálové série prvoligového play-off proti Kadani a na led severočeského soupeře zítra pojedou s náskokem 2:0 na zápasy. Ve středu Rebelové vyhráli 4:3 v prodloužení, ve včerejší odvetě pak 4:2.

Po oba dny si přitom Havlíčkův Brod dokázal vypracovat náskok. Ve středu však jen dvoubrankový, což nakonec nemuselo stačit. Hosté totiž nejprve snížili na 1:2, a na začátku druhé části šli dokonce do vedení 3:2. Domácí ale včas vyrovnali a v páté minutě nastavení rozhodl o úvodním vítězství Vošmik.

"I když nás úvodní vítězství těší, byl to jen první krůček. Musíme se rychle přeorientovat na další zápas,“ hlásil po utkání kouč Rebelů Petr Novák.

Včera jeho svěřenci během druhé třetiny odskočili soupeři až na komfortní stav 4:0. Kadaň sice v závěrečné části rozjela stíhací jízdu, nakonec se ji však povedlo Hlubučkem pouze snížit na 2:4.

"První zápas je vždy těžší, ale dnes už jsme od začátku hráli hodně dobře,“ pochvaloval si brodský útočník Hynek Zohorna. "V Kadani chceme rozhodnout už v prvním zápase, rozhodně se tam nechystáme spát,“ dodal s úsměvem.

Naopak úvodní utkání osmifinálové série ve středu nevyšlo Třebíči. Horácká Slavia v Hradci Králové prohrála 1:3. "Nepotkali jsme se s dobrým dnem a dobrou formou,“ připustil po utkání trenér hostujícího mužstva Kamil Pokorný.
"Přesto nás při naději na dobrý výsledek dlouho držel Standa Neruda,“ dodal Pokorný.

Zkušený třebíčský gólman zastavil 48 střel Východočechů, těsnou porážku svého týmu však odvrátit nedokázal.  "Výsledkově nám sice zápas nevyšel, ale odehráli jsme ho výborně,“ míní Neruda. "Kluci to odmakali naplno, hodně mi vzadu pomáhali.“ Podle hostujícího brankáře byl klíčovým momentem vyrovnaného střetnutí gól hradeckého útočníka Čermáka, který v 53. minutě zvýšil na 3:1. "Pak už si to pohlídali.

Hráli tak, aby ten náskok udrželi. A to se jim povedlo,“ uvedl Neruda v rozhovoru pro klubový web. Druhé utkání proti stejnému soupeři prohrála Třebíč 2:5. Nyní se Horácká Slavia stěhuje do domácího prostředí, ve kterém Hradec přivítá zítra.