Hromadný souboj v utkání Třebíče s Benátkami nad Jizerou

Hromadný souboj v utkání Třebíče s Benátkami nad Jizerou | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Třebíč získala jistotu play-off, dnes pozná svého soupeře

• 0
Je rozhodnuto: všechny tři prvoligové hokejové týmy z Vysočiny si v tomto ročníku zahrají play-off. Po Jihlavě a Havlíčkovu Brodu získala v sobotu definitivní jistotu účasti ve vyřazovací části také Třebíč. Horácká Slavia ke klidu potřebovala vybojovat minimálně jeden bod v Benátkách nad Jizerou.

Na ledě farmy extraligového Liberce sice po dvaceti minutách prohrávala 0:2, nakonec však zvítězila 3:2 v prodloužení.
„Odehráli jsme špatně první třetinu, ale v kabině jsme si to o přestávce vyříkali. Ve druhé a třetí části se náš výkon rapidně zvedl,“ pochvaloval si Radek Novák, asistent hlavního kouče Třebíče Kamila Pokorného.

„Zápas jsme dokázali srovnat a v prodloužení převážit na svou stranu. Takže jsme spokojeni,“ dodal Novák v hodnocení pro klubový web.

Soupeře pro předkolo play-off bude znát Třebíč až po dnešním střetnutí s Táborem. Kvůli minimálním bodovým rozdílům může teoreticky narazit na všechny čtyři potenciální soupeře ze skupiny A: Havlíčkův Brod, Znojmo, Hradec Králové a Beroun.

Ještě větší výběr možných soupeřů pro předkolo play-off má Havlíčkův Brod. Rebelové sice vědí, že obsadí buď páté, nebo šesté místo, narazit však z něj mohou hned na sedm z osmi týmů skupiny B – ze hry je pouze Písek, který čeká boj o záchranu.

V předposledním kole dlouhodobé části Rebelové doma zničili Znojmo. V šesté minutě sice prohrávali 0:2, nakonec však Orly poslali domů s debaklem 8:3! „Nenastoupili jsme do utkání ideálně, když jsme dvakrát trochu podcenili situaci a soupeř nás za to potrestal,“ mrzelo brodského trenéra Petra Nováka. „Jsme rádi, že jsme dali osm branek a vyhráli.

Snad jsme tím fanoušky nalákali na play-off.“ Zcela v klidu jsou zatím jihlavští hokejisté, kteří se už mohou připravovat na čtvrtfinále. Své sebevědomí si navíc v sobotu zvýšili vítězstvím 6:1 v Hradci Králové.