Koupaliště v Moravských Budějovicích

Koupaliště v Moravských Budějovicích | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Koupaliště v Moravských Budějovicích láká na tobogán a autodráhu

  • 0
Koupaliště v Moravských Budějovicích je zaměřené na rodiny s dětmi. V době svého vzniku v roce 1988 to byl nadstandardně vybavený areál vyhlášený široko daleko. I dnes po letech je to pořád jedna z nejhezčích a nejpříjemnějších plováren v regionu. Děti si mohou užít dlouhý tobogán i autodráhu.

Plovárna v Moravských Budějovicích je dostupná za „lidové“ ceny. Celkový dojem nekazí ani dlažba v areálu a kachlíky na sociálkách a v převlékárnách, které jsou ještě socialistického střihu.

Provozní informace

Otvírací doba: Při dobrém počasí je otevřeno od června do srpna denně od 9 do 20 hodin.

Bazény: K dispozici je velký bazén o rozměrech 50 x 21 metrů, bazén s tobogánem o délce 47 metrů a dětský bazén, kde jsou vodní hřib a skluzavka.

Ceník: Celodenní vstupné vyjde dospělého na 60 korun, odpolední je za 50 a večerní od 17 hodin za 30 korun. Dopoledne stojí vstup 30 korun se zálohou 30 nebo 20 korun. Při včasném neopuštění areálu se záloha nevrací. Celodenní vstupné dětí, invalidů, důchodců i studentů stojí 40 korun.

Více na www.koupalistemb.cz.

Koupaliště je pečlivě udržované, plné vzrostlé zeleně, travnatých ploch a laviček. Má kapacitu 1 900 lidí.

Příjezd trochu komplikuje aktuální částečná uzavírka silnice II/152 v úseku, který vede kolem areálu. „Prosíme návštěvníky, kteří přijíždějí ze směru Jihlava, Jemnice, Znojmo, aby sjížděli na obchvatu u Lažínek a odtud dále pokračovali do Moravských Budějovic. Pro naše návštěvníky je umožněný vjezd až na parkoviště u koupaliště a u přilehlého zimního stadionu,“ informuje správcovská organizace Zikos na webových stránkách.

V době návštěvy redaktorů, tedy ve všední den po poledni, kdy ještě nebyl hlavní nával, se dalo zaparkovat poblíž plovárny velmi dobře. Lze si ale představit, že při maximální návštěvě to může být problém.

Tobogán není otevřen stále, plovárna ráda šetří vodou

Vodních ploch je v areálu dostatek. Dobře zaplavat se dá v klasické „padesátce“. Dále je k dispozici 47 metrů dlouhý, spíš pomalejší tobogan s dojezdovým bazénem o délce 25 metrů a hloubce 1,3 metru.

Koupaliště Mor. Budějovice

kvalita vody 1

poskytované služby 1

občerstvení 2

toalety 1

atrakce 2

parkování 2

celková známka 1,5

Pozn.: Známkuje se jako ve škole, nejlepší je jednička.

Pro malé plavce je hned vedle k dispozici dětský bazén, který má délku bezmála 25 metrů a hloubku od 0,3 do 0,7 metru.

Malou chybou na kráse je fakt, že tobogan není otevřený stále, a tak děti občas „okouní“ poblíž a čekají, až ho plavčíci přijdou otevřít.

Lodičky, trampolína, aquazorbing, hřiště... Zábavy je spousta

„Mrzí mě, že zrovna v době vaší návštěvy byl tobogan na chvíli zavřený. Obecně u nás platí, že když nejsou zájemci a ve velkém bazénu je jen několik dospělých plavců, šetříme vodu a tobogan nepouštíme,“ podotkla ředitelka Zikosu Miroslava Bendová.

Kromě toboganu je tu několik dalších možností, jak malé členy rodiny zabavit. Nově od letoška tu mají vzduchovou trampolínu, která je zdarma. Jsou zde také lodičky v samostatném nafukovacím bazénu. Tady se platí dvacetikoruna za pět minut. Funguje i autodráha dlouhá 110 metrů, přičemž objetí čtyř okruhů stojí dvacet korun.

V dětském bazénu je vodní hřib a malá skluzavka, na opalovací ploše kousek od bazénu je koutek se skluzavkou i houpačkou. A taky malá trampolína nebo pískoviště.

Areál koupaliště má několik hřišť, jejichž pronájem je v ceně vstupného. Lze si zahrát tenis, plážový volejbal, je tu koš na basketbal. Zapůjčení sportovního náčiní, jako je tenisová raketa nebo míč, stojí dvacet korun na hodinu. Například u rakety se dává třísetkorunová záloha, u míče stovka.

Lze se také nechat zavřít na maximálně pět minut do „koule“ a zkusit si na vodní hladině aquazorbing. Toto „kutálení“ přijde na 20 korun.

Pro postižené je k dispozici plovoucí invalidní vozík

Zdarma je půjčení slunečníku a lehátka. I tady se dává záloha - u lehátka 300 korun, u slunečníku stovku.

V areálu jsou dvě místa, kde se dá občerstvit. Nedaleko vstupu se nachází okénko s krytým posezením, kam nepraží slunce. A vzadu na opalovací ploše stojí budka s lavicemi a slunečníky - v době redakční návštěvy byla ještě zavřená.

Smažené „rychlovky“ stojí od 35 do 75 korun, mají tu i douzované klobásky, párky v rohlíku, hranolky s kečupem či vafli se šlehačkou. Za kopeček zmrzliny dáte desetikorunu. Káva je za 15 korun, půl litru točené limonády za 22 korun, půllitr piva stojí od 23 korun výš.

Dodejme, že invalidé mají k dispozici zdarma plovoucí invalidní vozík. A solární panely vyhřívají vodu v bazénech i ve sprchách.