Olomoucký Petr Haluza  (vpravo) a třebíčský Lukáš Sláma.

Olomoucký Petr Haluza (vpravo) a třebíčský Lukáš Sláma. | foto: MF DNES

První liga hokejistů pokračuje: Třebíč v derby hostí Havlíčkův Brod

• 0
Prvoligovým hokejistům opět začal náročný týden, kdy jsou utkání v rychlém sledu (sobota, pondělí, středa). Víkendové duely už mají za sebou, celkům z Vysočiny se ale příliš nedařilo. Vyhrát dokázal pouze Havlíčkův Brod, naopak Jihlava a Třebíč zůstaly bez bodu.

Rebelové z Brodu se jako jediní představili na domácím ledě, kde přivítali Litoměřice. Ty jim ovšem trochu překvapivě dělaly problémy. O vítězství 7:4 rozhodli domácí až v posledním dějství, které vyhráli v poměru 4:0.

"Až třetí třetinu jsme hráli tak, jak bych si to představoval. Udělali jsme trochu redukci v sestavě a možná to bylo dobře," uznal brodský kouč Petr Novák. Ten se svou družinou v pondělí míří do Třebíče, která v sobotu opět prohrála - v sezoně již podesáté. Tentokrát s Benátkami 4:0.

Horácká Slavia tak nutně potřebuje bodovat. "My jsme v situaci, kdy nám je jedno, s kým hrajeme. My potřebujeme získat zpátky sebevědomí a střílet branky. Tlak máme, šance si vytvoříme, ale neproměníme je," uvědomuje si hlavní třebíčský problém trenér Kamil Pokorný.

Ovšem proti Rebelům to nebude dnes od půl šesté večer jednoduché. "Chtěli bychom tam bodovat. Venku se nám sice těžko hraje, ale malé derby je vždycky jiné," řekl kouč Rebelů Petr Novák.

Po Lvech přijde na řadu Most

Jihlavská Dukla zajížděla v sobotu no horkou půdu Ústeckých Lvů, které bohužel nedokázala zkrotit. Ti vytáhli svoje drápy naplno a zvítězili vysoko 6:1.

"Rozhodly dva rychlé góly v první třetině. Pak se to sice vyrovnalo, ale od stavu 5:0 se utkání už jen dohrávalo," pokrčil rameny jihlavský trenér Petr Vlk. Jehož svěřenci dostali ve druhém dějství tři branky v rozmezí tří minut. Na ledě byly znát absence několika zkušených borců - Dobrovolného, Padělka a Hodka. "Navíc ještě nedohrál Rosťa Malena a Tomáš Čachotský," řekl Vlk.

Jihlavští hokejisté v pondělí na svém ledě přivítají Most. A rozhodně chtějí tři body. Zápas začíná také v 17.30 hodin.