Ústecký Gureň (ve žlutém) se přetlačuje s jihlavským Jeslínkem.

Ústecký Gureň (ve žlutém) se přetlačuje s jihlavským Jeslínkem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Pikantní kolo: o výsledcích týmů z Vysočiny rozhodovala jediná branka

• 0
Jediná branka. Tak malý rozdíl ve středu určil vítěze všech tří prvoligových týmů z Vysočiny. Havlíčkův Brod porazil Benátky nad Jizerou 4:3, Jihlava si odvezla dva body z Olomouce za výhru 2:1 na nájezdy a Třebíč podlehla v Ústí nad Labem 3:4.

Hokejisty Havlíčkova Brodu ve středu prověřilo největší překvapení první poloviny letošní prvoligové sezony. Do Kotliny totiž přijely Benátky nad Jizerou, kterým v tabulce venkovních zápasů za dvojicí severočeských favoritů Ústí nad Labem - Chomutov a Olomouc patří čtvrté místo.

Úvod zápasu ale zvládli lépe domácí, které už v 5. minutě poslal do jednobrankového vedení Petr Polodna. "První třetinu jsme sehráli dobře, hosty jsme v ní v podstatě k ničemu nepřipustili," řekl na webu trenér Karel Dvořák.

Ve druhé třetině jako by Rebelové přestali hrát. Soupeři dali více šancí, častěji se nechali vylučovat a tím se sami dostali pod tlak. Benátky se však neprosadily ani ve dlouhé dvojnásobné přesilovku. "Říká se, že kdo nepromění přesilovku pět na tři, tak si nezaslouží vyhrát. A to se dneska naplnilo," uvedl Dvořák.

Třináct minut před koncem hosté dokázali vedení Rebelů smazat, ale o šest minut později brodský Švaňhal doslova basebalovým úderem rozhodl. "Hosté v poslední části srovnali, ovšem potom už jsme to odehráli dobře," hodnotil zápas Dvořák. "Musím mužstvo pochválit za bojovnost v první a třetí třetině," dodal.

Po nepříjemné prohře doma s Chomutovem čekal další nelehký souboj Horáky z Třebíče. Zajížděli totiž do Ústí nad Labem, které prozatím jasným náskokem vede tabulku první hokejové ligy.

A suverenitu potvrdili hned v samém začátku zápasu, jelikož už v 16. minutě mužstvo z Vysočiny prohrávalo 0:3. "Nebyli jsme horší, vytvořili jsme si šance, soupeř ale dokázal využít dvě přesilovky," přiblížil první třetinu trenér Kamil Pokorný.

Slova horáckého kouče navíc potvrzuje také průběžný poměr střel, kterých v tu chvíli bylo na obou stranách vzácně vyrovnaně: po dvanácti. Ve druhém dějství Třebíč dokázala během dvou minut dvakrát skórovat a byla zpět ve hře. Ústí ale brzy odpovědělo a díky Ludvíkovi vedlo opět o dvě branky.

Ve třetí třetině byli hosté často vyloučeni, a tak sedm minut před koncem si vzal kouč Pokorný oddechový čas. Třebíčským to zřejmě pomohlo, protože o minutu později snížili na 4:3.

Na vyrovnání však už tým z Vysočiny nedosáhl, a tak si z dramatického zápasu neveze ani bod. "Hráli jsme s Ústím do poslední vteřiny na bod a hráčům nemám co vytknout," hodnotil Pokorný.

Třetí tým z Vysočiny z Jihlavy hrál, stejně jako Třebíč, na venkovním ledě. Z Olomouce si odvezl dva body po vítězství 2:1 na samostatné nájezdy.