Momentka z duelu Třebíč - Olomouc (červená).

Momentka z duelu Třebíč - Olomouc (červená). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Omlazená Třebíč se proti Olomouci dostala do šancí, ty však nevyužila

• 0
O tom, že hrát kvalitně jen dvě třetiny k dobrému výsledku nestačí, se v úterý znovu přesvědčili prvoligoví hokejisté Třebíče. Ti sice v prostřední části byli favorizované Olomouci vyrovnaným soupeřem a v závěru ji i přehrávali, dvoubrankové manko však už dohnat nedokázali.

"Náš gól přišel až příliš pozdě," uznal na klubovém webu třebíčský trenér Kamil Pokorný, že zásah Vondráčka z 57. minuty byl spíše korekcí konečného výsledku.

Přitom Horácká Slavia si opět dokázala vytvořit příležitosti. "Pozitivem je, že i tak kvalitního soupeře, který patří mezi čtyři nejlepší týmy soutěže, jsme v poslední třetině dostali pod tlak," pochvaloval si Pokorný. "Jenže máme mladý tým a možná i to je příčina toho, proč zatím šance neproměňujeme."

Hokejové menu

Příprava na I. ligu
JIHLAVA – Olomouc 17.00
HAVL. BROD – Hr. Králové
17.30 TŘEBÍČ – Znojmo 17.30

Do utkání už nezasáhla dvojice Jan Bula, Eduart Kadela, která odchází na hostování do druholigového Jindřichova Hradce, se zpětně vyřízenými střídavými starty.

"V případě jejich dobré výkonnosti nebo špatné výkonnosti některých našich hráčů mají dveře k nám otevřené," upřesnil Pokorný, jenž je zároveň sportovním manažerem třebíčského týmu.

K A-mužstvu Horácké Slavie by se naopak před utkáním proti Znojmu měli připojit dva hráči extraligového Třince, brankář Štefl a obránce Rangl.

Rebelové sestřelili Šumperk hattrickem Němce

Další přípravný duel v úterý sehráli i havlíčkobrodští Rebelové, kteří i díky hattricku Vojtěcha Němce deklasovali Šumperk 7:3. V domácím týmu už dále nepokračují dva testovaní hráči: Svatopluk Měrka a Lotyš Alexander Baburin.

"Nebyli lepší než ti, co jsou tady a mají smlouvu, nebo ti, kteří na ni teprve čekají," vysvětlil před dnešním utkáním proti Hradci Králové kouč Rebelů Petr Novák.

Střetnutí jihlavských hokejistů v Chotěboři bylo kvůli problémům s ledem zrušeno, nekompletní Dukla si tak pouze v modelovém klání poradila s vlastní juniorkou 7:0. Dnes se svěřenci kouče Vlka střetnou s Olomoucí.