ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Třebíč vzdorovala Boleslavi, favorit se na vítězství nadřel

• 0
Vedoucí celek prvoligové tabulky z Mladé Boleslavi si posedmé v řadě připsal plný bodový zisk, v sobotním zápase na ledě Třebíče však měli Středočeši nečekaně plné ruce práce.

Střelecké hody první třetiny otevřel záhy po začátku utkání boleslavský Radan Lenc. Třebíč vyrovnala už za tři minuty v početní výhodě z hole Fořta.

Mladík Daniel Zelenka v bráně Horácké Slavie následně chytil nařízené trestné střílení exekutorovi Jarůškovi, posléze si ale v průběhu třetiny vybral slabší chvilku, dostal další tři góly z holí Klimenty, Pabišky a právě také Jarůška, a byl v kleci střídán Lukášem Dusíkem.

Třebíč tak po úvodní části prohrávala vysoko 1:4. "Měli jsme špatný vstup do zápasu, zřejmě trošku i respekt. Měli jsme za úkol dávat rychleji puk z naší třetiny, to se bohužel nestalo," komentoval nepříznivý vývoj v první části domácí trenér Kamil Pokorný.

V prostřední části byla lepším celkem Horácká Slavia. Domácí útočníci vyvinuli tlak na bránu soupeře a dokázali si zvýšenou aktivitou vynutit přesilové hry. Dvě ze tří využili brankami Kauta a Čuříka a v Třebíči bylo rázem ze zápasu velké drama. Více než sedmnáct stovek diváků bylo ve varu a hnalo své svěřence za vyrovnáním.

Třebíč hrála od průběhu druhé třetiny na tři formace, potýká se totiž se zraněními i velkým vytížením některých hráčů Pardubicemi a brněnskou Kometou. "Museli jsme stáhnout hru na tři řady, neměli jsme už hráče," dodal k problému Pokorný.

Závěrečná část byla ve znamení mírné převahy Boleslavi, která potvrdila beze zbytku své kvality a Třebíč do závaru ve své vlastní obranné třetině příliš nepouštěla. V závěrečné power-play se dostali domácí několikrát k dobré možnosti vyrovnat, nicméně střely Maleny, Laše ani Kauta v bráně neskončily. "Od druhé třetiny jsme z toho udělali slušný zápas. I lidi se chytli a myslím si, že moc nechybělo v závěru, abychom srovnali," uvedl o dalším vývoji utkání Pokorný.

"Neproměněním přesilovek na rozdíl od soupeře jsme si zkomplikovali ve druhé třetině zápas. Naštěstí jsme to ve třetí třetině uhlídali," komentoval průběh střetnutí hostující trenér Jelínek.

"Kluci mi pomohli, ve druhé třetině na mě moc střel nešlo a já jsem pomaličku sbíral jistotu a zápas jsem si užil," vyjádřil vděčnost za nabídnutou šanci v brance Horácké Slavie od 16. minuty mladý gólman Lukáš Dusík, který neinkasoval v zápase jedinou branku.