Třebíč fandila národnímu týmu při semifinálovém zápase na hokejovém mistrovství v Bratislavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

OBRAZEM: Třebíč fandila ze všech sil, sen o zlatě ale ukončilo Švédsko

• 0
Stovky diváků se v pátek odpoledne sešly před velkoplošnou obrazovkou na Karlově náměstí v Třebíči. S národním týmem prožívali fanoušci semifinálový zápas hokejového mistrovství světa proti Švédům. Jejich sen o zlatu však skončil prohrou.

Nad třebíčským náměstím vlála česká vlajka. Mnozí fanoušci měli šály, někteří byli v dresech, jiní měli trikolóru na tváři nebo vuvuzelu v ruce. A všichni měli jedno společné - napjatě sledovali, jak duel dopadne.

Fanoušci se pořádně rozfandili už v druhé půli první třetiny, kdy měli Češi v souboji se Švédy šance vstřelit branku. "Češi, Češi," bylo slyšet na Karlově náměstí.

"Mohli jsme líp začít, ale druhá část první třetiny už byla lepší. Tipuju výsledek 5:3 pro nás," říkal po první třetině fanoušek Matěj Čech.

"Je fajn, že je přenos na náměstí. Konečně tady něco k mistrovství vymysleli," pochvalovala si Petra Prokešová. Tipovala výhru Čechů 3:1.

Gól si zakřičeli fanoušci poprvé ve druhé třetině. To už jich na náměstí přibylo. Podruhé se rozjásali až na konci třetí třetiny. Čechům se ale nepříznivý průběh zápasu nepodařilo obrátit (o zápase se Švédy čtěte více zde).