Nastavený čas svědčil Jihlavě, Havlíčkův Brod znovu vyšel naprázdno

9:14aktualizováno  9:14
Až nastavený čas musel rozhodnout o vítězích dvou druhých bitev čtvrtfinále play-off první hokejové ligy, do kterých se zapojily celky z kraje. Po šedesáti minutách totiž v Jihlavě, kde domácí Dukla hrála s Hradcem Králové, svítil výsledek 1:1. V Chomutově, kde se představil Havlíčkův Brod, pak trval stav 2:2.

Momentka z utkání Jihlava - Hradec Králové. | foto: MF DNES

Prodloužení však vyšlo pouze jedinému zástupci Vysočiny. V čase 68:45 trefil horní růžek hradecké branky Adam Zeman a poslal Jihlavu do vedení 2:0 v sérii.

Naopak hostující Rebel ve čtvrté minutě nastavení v Chomutově špatně střídal, Piráti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které po přihrávce Gajovského proměnil Grof.

Třebíč úvodní brankou rozdráždila smečku Lvů

Havlíčkův Brod se tak z výletu na sever Čech vrací s prázdnou. Ještě hůře se však v místních končinách dařilo Horácké Slavii Třebíč. Ta na ledě vítěze základní části z Ústí nad Labem v pondělí podlehla 0:5, v úterý dokonce 2:8!

Přitom ve druhém utkání dokázala jít do vedení, když se v osmé minutě prosadil Petruška. Jenže tím jako by hosté rozdráždili místní Lvy. Ti nejprve odskočili do vedení 5:1 a když Třebíč v závěru druhé části Čechem snížila, přidali ve třetí třetině další tři zásahy.

Dvacetiletý gólman Horácké Slavie Šimon Hrubec, který v dlouhodobé části svůj tým táhl, tak v úvodních dvou čtvrtfinálových zápasech inkasoval už třináctkrát.

"Vážíme si toho, že play-off můžeme vůbec hrát, navíc s tak kvalitním soupeřem," uvedl po úvodním zápase třebíčský trenér Kamil Pokorný. "Na úterý se připravíme, začneme opět od 0:0. Stát se může všechno," věřil. "Budeme chtít bojovat a ponaučit se z některých chyb." To se však jeho svěřencům absolutně nepovedlo.

Play-off pokračuje třetími zápasy v pátek, kdy se čtvrtfinálové série přesouvají na led hůře postavených týmů.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jihlavští fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu
Případ Novotný zase ožívá. Po sérii zranění přišly góly a asistence

Do Jihlavy přišel v lednu roku 2016. Slyšet o fotbalistovi Filipu Novotném však během jednoho a půl roku nebylo prakticky vůbec. Hlavní důvod? Zranění.   celý článek

Plzeňský Martin Zeman svádí souboj s Martinem Novým z Jihlavy v utkání 4. kola...
Jihlava - Plzeň 1:2, výhru zachránil Bakoš až v nastaveném čase

Fotbalisté Viktorie Plzeň zůstávají na čele tabulky fotbalové ligy stoprocentní i po 4. kole. Tři body si odvezli z Jihlavy, přestože od 27. vteřiny...  celý článek

Plzeňský útočník Marek Bakoš po vstřeleném gólu v utkání Evropské ligy proti...
Díky, kustode! Bakoš zapomněl kopačky, pak v Jihlavě rozhodl zápas

Podruhé během jednoho týdne fotbalový útočník Marek Bakoš zachránil plzeňské vítězství. V Jihlavě naskočil až v průběhu zápasu, rozhodujícím gólem v nastavení...  celý článek