KDO BUDE RYCHLEJŠÍ? Jihlavský Jan Kopic (ve žlutém) svádí sprinterský souboj s Jakubem Blažkem ze Sokolova. | foto: Jeffrey M. Boan, MAFRA

Juniorka fotbalové Jihlavy doma remizovala s HFK Olomouc

• 0
Jihlavská juniorka, která se poprvé na jaře představila na domácí půdě, pokračuje v dobrých výkonech. Dokázala uhrát remízu s nepříjemným soupeřem HFK Olomouc i přesto, že prohrávala 2:0.

Tým z Hané vedl v Jihlavě již 2:0, když se trefili Bednář a Kovář. Jenže svěřenci kouče Josefa Morkuse nesvěsili hlavu. Naopak zvýšili své úsilí, a to se jim vyplatilo.

Nejprve v 69. minutě vyrovnával hlavou Kučera. A o čtyři minuty později zařídil jihlavským mladíkům bod Lelingdon.

"Šli jsme si za vyrovnáním. Remíza byla zasloužená, v určitých fázích byl lepší soupeř, v jiných zase my," uznal Morkus.

Rezerva FC Vysočina navíc předčila svého soupeře po kondiční stránce. "Těžíme z dobré zimní přípravy. Jsme schopní jít i v závěru ve třech nebo ve čtyřech lidech do protiútoku," pochvaluje si jihlavský trenér.

Celý zápas hodně ovlivnilo i větrné počasí. "Bylo to opravdu znát. Tým, který hrál po větru, měl nebezpečné standardky. Navíc každý nákop byl nebezpečný," souhlasil Morkus, který je s bodem spokojený.

"Určitě. Chtěli jsme pokračovat v těch výkonech, které předvádíme na jaře, a to se nám povedlo," mne si ruce Josef Morkus. Toho v následujícím kole čeká dlouhá cesta k prvnímu celku tabulky, do Opavy.