Momentka z utkání Jihlava - Sezimovo Ústí

Momentka z utkání Jihlava - Sezimovo Ústí | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Jihlavští fotbalisté poprvé na jaře dostali gól, Tecl však zajistil výhru

• 0
Jestli se jihlavští fotbalisté v této náročné sezoně, která by podle ideálního scénáře měla skončit postupem do nejvyšší soutěže, mohou na něco spolehnout, pak jsou to body z domácích zápasů.

Před vlastními fanoušky FC Vysočina na podzim neprohrála ani jeden z osmi duelů a na jaře na úspěšnou sérii navázala. Po minulé remíze 0:0 s vedoucí Duklou Praha včera svěřenci kouče Josefa Vrzáčka porazili Sezimovo Ústí 2:1.

"Jsme rádi, že jsme utkání zvládli," oddechl si jihlavský kouč. "Chtěli jsme se rehabilitovat za Znojmo, kde jsme sice vyhráli 4:0, ale náš výkon nebyl zrovna oslnivý."

Od úvodních minut jihlavští hráči svým příznivcům, kterých si na stadion v Jiráskově ulici po předchozí téměř třítísicové návštěvě našlo cestu o celou tisícovku méně, nabídla pohledné utkání.

Už v páté minutě mohl domácí poslat do vedení brazilský obránce Gabriel, který dokázal obstřelit hostujícího gólmana, jeho pokus však z brakové čáry vykopl jeden z obránců.

Gólu se tak aktivně hrající Vysočina dočkala až šest minut před přestávkou. V rychlém brejku se parádní kolmicí za obranu dostal do šance Kopic, ten pohledným centrem ze strany parádně vyzval ke skórování Tecla, jenž se před odkrytou brankou nemýlil - 1:0.

Ale to nejlepší mělo teprve přijít.

V 68. minutě po standarní situaci dolétl dlouhý centr do vápna až na hlavu Tecla, který zvýšil na 2:0.

A jen o pět minut později zabránil svým skvělým výkonem třetímu jihlavskému zásahu brankář Doležal. Ten neprve bleskovým zákrokem vytěsnil hlavičku Kopice, následně lapil i pokus dorážejícího Görnera.

V samotném závěru pak domácím přerušil 359 minut dlouhou sérii bez inkasované branky Knakal. Jihlava se tak před víkendovými zápasy Žižkova a Třince posunula na druhou postupovou příčku.