Jihlavští fotbalisté poprvé na jaře dostali gól, Tecl však zajistil výhru

13:54aktualizováno  13:54
Jestli se jihlavští fotbalisté v této náročné sezoně, která by podle ideálního scénáře měla skončit postupem do nejvyšší soutěže, mohou na něco spolehnout, pak jsou to body z domácích zápasů.

Momentka z utkání Jihlava - Sezimovo Ústí | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Před vlastními fanoušky FC Vysočina na podzim neprohrála ani jeden z osmi duelů a na jaře na úspěšnou sérii navázala. Po minulé remíze 0:0 s vedoucí Duklou Praha včera svěřenci kouče Josefa Vrzáčka porazili Sezimovo Ústí 2:1.

"Jsme rádi, že jsme utkání zvládli," oddechl si jihlavský kouč. "Chtěli jsme se rehabilitovat za Znojmo, kde jsme sice vyhráli 4:0, ale náš výkon nebyl zrovna oslnivý."

Od úvodních minut jihlavští hráči svým příznivcům, kterých si na stadion v Jiráskově ulici po předchozí téměř třítísicové návštěvě našlo cestu o celou tisícovku méně, nabídla pohledné utkání.

Už v páté minutě mohl domácí poslat do vedení brazilský obránce Gabriel, který dokázal obstřelit hostujícího gólmana, jeho pokus však z brakové čáry vykopl jeden z obránců.

Gólu se tak aktivně hrající Vysočina dočkala až šest minut před přestávkou. V rychlém brejku se parádní kolmicí za obranu dostal do šance Kopic, ten pohledným centrem ze strany parádně vyzval ke skórování Tecla, jenž se před odkrytou brankou nemýlil - 1:0.

Ale to nejlepší mělo teprve přijít.

V 68. minutě po standarní situaci dolétl dlouhý centr do vápna až na hlavu Tecla, který zvýšil na 2:0.

A jen o pět minut později zabránil svým skvělým výkonem třetímu jihlavskému zásahu brankář Doležal. Ten neprve bleskovým zákrokem vytěsnil hlavičku Kopice, následně lapil i pokus dorážejícího Görnera.

V samotném závěru pak domácím přerušil 359 minut dlouhou sérii bez inkasované branky Knakal. Jihlava se tak před víkendovými zápasy Žižkova a Třince posunula na druhou postupovou příčku.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z extraligového finále softbalistů: Havlíčkův Brod proti Spectru Praha
Softbalisté Havlíčkova Brodu na Super Cupu: Chceme medaili

V minulé sezoně softbalisté Havlíčkova Brodu poprvé v historii klubu vybojovali český mistrovský titul. Nabízelo by se proto, že letos budou chtít Hroši na...  celý článek

Útočník Jan Milfait (vlevo) se do Havlíčkova Brodu vrátil po třech letech. V...
Brodský útočník Milfait: Bez postupu do první ligy pro mě návrat nemá cenu

O jeho možném posílení Havlíčkova Brodu se mluvilo už v průběhu loňského druholigového ročníku, ovšem tehdy dal útočník Jan Milfait ještě přednost dokončení...  celý článek

Jihlavští fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu
Případ Novotný zase ožívá. Po sérii zranění přišly góly a asistence

Do Jihlavy přišel v lednu roku 2016. Slyšet o fotbalistovi Filipu Novotném však během jednoho a půl roku nebylo prakticky vůbec. Hlavní důvod? Zranění.   celý článek