Třebíč zvítězila nad Benátkami nad Jizerou až v samostatných nájezdech 4:3.

Třebíč zvítězila nad Benátkami nad Jizerou až v samostatných nájezdech 4:3. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Hráči Dukly a Třebíče se nevzdali a vyhráli, zato Rebelové se Znojmem vyhořeli

• 0
Hokejisté Jihlavy a Třebíče dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasů 36. kola první hokejové ligy. Na rozdíl od Dukly však Horácká Slavia uspěla až na nájezdy. Zato hráči Havlíčkova Brodu v utkání se Znojmem zkolabovali.

Středeční zápasy první hokejové ligy měly pro celky z Vysočiny rozdílnou příchuť. Pro Jihlavu s Třebíčí šlo o sladké vítězství, naopak pro Havlíčkův Brod o hodně kyselou porážku.

Přitom brodští Rebelové po prvním dějství vedli 2:0 a ještě na začátku závěrečné třetiny 3:2. Jenže poté přišel kolaps a Znojmo zápas otočilo na konečných 3:6.

"Od druhé třetiny jsme zápas podcenili. Kluci si asi mysleli, že se Znojmo porazí samo," zlobil se trenér Petr Novák a dodal: "Domácí přitom celý zápas bojovali. My jsme podobný obrat předvedli v Hradci a mysleli si, že se nám tohle stát nemůže. Stalo!"

Po volnu se Dukla vzpamatovala

To jihlavská Dukla naopak právě proti Hradci Králové nezačala dobře. Prohrávala 0:2, ale utkání nakonec dokázala zvrátit na svou stranu a vyhrála vysoko 7:3.

"Ceníme si toho, že to hráči nevzdali a otočili to. Všechny čtyři útoky daly gól, což je pro nás také pozitivum," byl spokojen asistent Patrik Augusta.

Jihlavští hokejisté dostali po hodně nepovedeném pondělním domácím duelu se Znojmem (2:3) volno a zřejmě i to jim pomohlo k lepšímu výkonu.

"To nejjednodušší je hráče podusit. Ale někdy je potřeba spíš nechat vychladnout a vyčistit hlavy," odůvodnil rozhodnutí trenérů Augusta. "S pondělním utkáním se to tentokrát nedalo srovnat," oddechl si.

Body za cenu zlata

Třebíč byla po utkání také spokojená, i když zvítězila nad Benátkami nad Jizerou až v samostatných nájezdech 4:3. Stejně jako Jihlava prohrávala 0:2, ale se soupeřem dokázala srovnat krok a nakonec rozhodnout ve svůj prospěch.

Třebíč zvítězila nad Benátkami nad Jizerou až v samostatných nájezdech 4:3.Třebíč zvítězila nad Benátkami nad Jizerou až v samostatných nájezdech 4:3.Třebíč zvítězila nad Benátkami nad Jizerou až v samostatných nájezdech 4:3.

Horácké Slavii nejlépe vyšla závěrečná třetina. "To byl z naší strany vynikající výkon. Hráči vrhli všechny síly do útoku a to není po třech utkáních v pěti dnech jednoduché," uznal kouč Kamil Pokorný, pro něhož mají konečné dva body ceny zlata.

"Benátky hrály v takové sestavě, ve které letos ještě ne," odůvodnil radost z vítězství. Soupeř totiž díky volnu v nejvyšší soutěži využil řadu hráčů extraligového Liberce.