Z hokejového utkání Hradec Králové (ve žlutém)  - Jihlava.

Z hokejového utkání Hradec Králové (ve žlutém) - Jihlava. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Před derby si psychiku zlepšila jen Jihlava, Třebíč přišla o sérii

• 0
Zcela odlišně zvládli poslední zápas před dnešním vzájemným duelem hokejisté Jihlavy a Třebíče.Zatímco Dukla v Hradci Králové neinkasovala ani gól a vyhrála 2:0, Třebíč se vracela z Kadaně s prázdnou.

V osmi po sobě jdoucích zápasech dokázali prvoligoví hokejisté Třebíče z 24 možných bodů nasbírat 20. Nyní však jejich úspěšná série skončila. Po čtyřech výhrách v řadě o ni Horáckou Slavii připravil jediný gól, který v sobotu inkasovala v Kadani.

Dvakrát v roce Vánoce

U příležitosti dnešního ostře sledovaného prvoligového hokejového duelu mezi Třebíčí a Jihlavou domácí Horácká Slavia uspořádá druhý ročník charitativní akce Dvakrát v roce Vánoce. Fanoušci mohou na utkání přinést dárky, které poté budou předány dětským domovům v Náměšti nad Oslavou a v Hrotovicích. Zájemci mohou darovat dětské knížky, stolní hry nebo i oblečení. Speciální prostor během druhé přestávky dostanou i populární "plyšáci". Více na www.hstrebic.cz

"Domácí vyhráli fotbalově, 1:0," uvedl třebíčský trenér Kamil Pokorný, podle kterého zvítězil šťastnější tým. "My jsme měli gólovou příležitost, ve které jsme trefili tyčku. A z následujícího protiútoku jsme inkasovali," popsal situaci z 51. minuty pro klubový web.

"I poté jsme měli dvě tři dobré příležitosti, které ale domácí brankář vychytal," pochválil Pokorný gólmana Hanuljaka.

Porážka přišla možná v nejméně vhodný okamžik. Horácká Slavia hned dnes totiž hraje vyhecovaný duel s tradičním krajským rivalem z Jihlavy. A také Dukla prožívá úspěšné období.

Z posledních osmi utkání prohrála pouze dvě - vždy nejtěsnějším rozdílem (v Mostě 3:4, v Kadani 2:3) - a v sobotu si odvezla výhru z Hradce Králové, kde navíc ani neinkasovala. "Za tři body jsme samozřejmě rádi, ale vítězství se nerodilo lehce," oddechl si na klubovém webu jihlavský kouč Petr Vlk. "Soupeř si vytvořil nějaké příležitosti, spousta šancí přišla po našich individuálních chybách, ale zaplať pánbůh je neproměnil."

A tak Dukle stačily pouze dva přesné zásahy, o které se postarali Hubáček s Hodkem. Čisté konto uhájil Novotný.

Z vítězství se v sobotu radoval i Havlíčkův Brod, který sestřelil Beroun. Domácí o své výhře 4:1 rozhodli třemi góly v posledních třech minutách druhé části, kdy odskočili do vedení 3:0.

Témata: Advent a Vánoce