Hokejové Benátky oloupily Třebíč o tři body

12:35aktualizováno  12:35
Horácká Slavia Třebíč nestačila na Benátky nad Jizerou. Doma prohrála 1:2. A s debaklem domů přijela Dukla Jihlava. Krutý výsledek 2:6 jí nadělil Šumperk.

Michal Mikeska v dresu Třebíče | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Horácká Slavia Třebíč získala z posledních šesti utkání 13 bodů.

V sobotu však na svém vlastním ledě tvrdě narazila na mladý tým z Benátek nad Jizerou. Pozorná obrana a celoplošný nátlakový hokej odlepily tým ze středních Čech z posledního místa prvoligové tabulky. V první třetině byl k vidění velký boj o každý kousek ledové plochy. Třebíč měla k dispozici hned tři početní výhody, ale skórovat se domácím nepodařilo.

"Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně, prvních deset minut jsme hráli výborně, ale pak mně přišlo, že jsme po dvou zákrocích na mě a Kadelu přestali hrát, přestali jsme bruslit," hodnotil vstup do utkání domácí Jakub Čuřík.

Prostřední část přinesla téměř šestnácti stovkám diváků podobnou podívanou jako úvod utkání. Třebíč byla mírně střelecky aktivnější, ale recept na překonání výborného brankáře Lukáše nenašla.

První rána přišla po půlhodině

Trest na druhé straně přišel ve 30. minutě, kdy přesně mířil benátecký Havlín. Otřesení hráči Horácké Slavie nedokázali na úvodní branku utkání do konce druhé třetiny odpovědět, přestože zejména šance Kauta v poslední minutě byla z kategorie tutových.

"Trenéři nás na to chystali a my jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého, že budou bránit. Mají mladé kluky, kteří dohrávají souboje, dobře bruslí," sdělil své postřehy z průběhu Čuřík.

Závěrečná třetina byla ve znamení ještě vyšších otáček domácího týmu ve snaze vyrovnat. Třebíč navíc mohla zužitkovat další dvě nabídnuté početní výhody. Tlak na bránu Benátek byl chvilkami drtivý, avšak skóre se stále neměnilo.

V závěru zkusili domácí štěstí při hře bez brankáře. Hned po několika vteřinách hry se šesti hráči v poli Třebíč inkasovala do prázdné brány, na 0:2 se trefil Kica. Jiskřičku naděje na zvrat vykřesal následně ještě 46 vteřin před koncem třebíčský Vondráček, když snížil na 1:2.

Vyrovnat se Horácké Slavii již nepodařilo, a Benátky si z Vysočiny odvezly všechny body.

Horáckou Slavii opět zradila v letošní sezoně podprůměrná koncovka. "Můžeme jeden gól dostat, ale musíme se více porvat v útoku. A většina hráčů dnes uhýbala, nešla do prostoru před bránou, nevzala na sebe zodpovědnost ke střele," stěžoval si na špatnou střeleckou produktivitu trenér Třebíče Pokorný.

Asistent trenéra Středočechů Antonín Nečas hodnotil utkání o poznání spokojeněji: "Dnes nám stačily dvě branky, jsme rádi za ten výsledek, protože pro nás jsou to důležité body," uvedl Nečas.

Potřetí za sebou prohrála v lize jihlavská Dukla. Tým vedený trenérem Petrem Vlkem odjel ze Šumperka s vysokou porážkou 2:6.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jarmila Kratochvílová
Když v Londýně bučeli na Gatlina, bylo mi ho líto, tvrdí Kratochvílová

Před startem atletického mistrovství světa v Londýně přišla Jarmila Kratochvílová, někdejší slavná běžkyně, za svými mladými svěřenkami v Čáslavi a zavelela:...  celý článek

Momentka z utkání Nového Veselí a Velenje.
Házenkáře Nového Veselí inspirovali k nadějným výkonům profesionálové

„Jako kdyby ve fotbale přijel Dortmund nebo Arsenal, třetí týmy svých zemích.“ Tak glosoval před tradičním Memoriálem Dr. Smékala trenér házenkářů Nového...  celý článek

Jihlavský gólman Jan Hanuš
Tři návraty, ale pořád nic. Je to na palici, přiznává gólman Hanuš

Těsně před startem ligy se zranil, ovšem na předsezonní tiskové konferenci Jan Hanuš, brankář Jihlavy, ujišťoval: „Naštěstí zranění není vážně. Už jsem v...  celý článek