David Dolníček (vlevo) a Lukáš Havel z Třebíče slaví další zásah proti Jihlavě.

David Dolníček (vlevo) a Lukáš Havel z Třebíče slaví další zásah proti Jihlavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Trefili se dva nejstarší. A třebíčská naděje na play-off stále žije

• 0
Jak je důležité míti v kádru zkušené hráče ve středečním 50. kole WSM Ligy, příkladně demonstrovala Horácká Slavia Třebíč. Bílé hvězdy, které v závěru prvoligové soutěže bojují o umístění v elitní desítce – a tím i o postup do předkola play-off a vyhnutí se skupině o udržení, potřebovaly zvítězit v Havířově.

Hosté si ve druhé třetině zajistili vedení 2:0, když se během 96 vteřin v rozmezí 38. a 39. minuty střelecky prosadili dva jejich nejstarší hráči: nejprve obránce Rostislav Malena (38 let), poté útočník David Dolníček (37). Domácím se pak už podařilo pouze trefou Lukáše Bednáře ve 46. minutě snížit na 2:1.

„Pro nás je to velmi důležitá výhra, díky níž ještě žije naše šance na play-off,“ oddechl si třebíčský kouč Jiří Mička.

Přestože má v aktuální tabulce WSM Ligy Horácká Slavia nejhorší výchozí pozici – deváté Ústí nad Labem i desáté Litoměřice mají shodně 69 bodů, Třebíč o dva body méně, díky tomu, že v závěrečných dvou kolech hraje proti svým nejbližším soupeřům, má možný postup ve svých rukách (viz box).

„Podle mě se bude rozhodovat možná až v posledním kole v Ústí nad Labem, jako někdy před třemi nebo čtyřmi lety,“ tipuje třebíčský kapitán David Dolníček.

V sezoně 2011/2012 Horácká Slavia v posledním kole v Ústí nad Labem vyhrála 1:2 na nájezdy, poté však ve čtvrtfinále stejnému soupeři podlehla 0:4 na zápasy.

Fakta Jak si Horácká Slavia může zajistit předkolo Do konce základní části WSM Ligy zbývají dvě kola, aktuálně jedenáctá Třebíč (67 bodů) v nich v sobotu hostí desáté Litoměřice (69) a ve středu míří na led devátého Ústí nad Labem (69). V případě, že Horácká Slavia oba duely vyhraje, nemusí se na zbývající výsledky ohlížet – má jistotu předkola play-off. V případě jakékoliv bodové ztráty musí mít Třebíč v konečné tabulce: a) více bodů než Ústí nad Labem, b) minimálně stejně bodů jako Litoměřice.