Jihlavští hokejisté porazili Chomutov

Jihlavští hokejisté porazili Chomutov | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Dukla „sestřelila“ jednoho favorita - Chomutov - a do čela I. ligy poslala Ústí

• 0
Těsné vítězství a skvělý výkon v úvodní třetině stačil jihlavským hokejistům k porážce Chomutova. Jeden z největších favoritů soutěže rázem klesl z vedoucí pozice, na které ho střídá soupeř Dukly v příštím kole - Ústí nad Labem.

Prvních dvacet minut středečního utkání mezi Jihlavou a Chomutovem domácí favorizovanému soupeři v rozmezí devíti minut nastříleli tři branky a rozhodli o utkání.

"První třetinu jsme absolutně nezvládli," zlobil se asistent trenéra Severočechů Jaroslav Liška. "Skóre 0:3 pro nás bylo ještě lichotivé," přiznal hostující kouč.

S provětráním chomutovského gólmana začala Dukla už ve druhé minutě, kdy Jeslínek parádní přihrávkou vyzval poprvé ke skórování Bezděka.

Jihlavští hokejisté porazili ChomutovJihlavští hokejisté porazili Chomutov

V sedmé minutě pak využil přesilovku Čachotský a v jedenácté minutě další zaváhání hostujícího brankáře potrestal pohotovou dorážkou opět Bezděk.

"Gólman soupeře moc nepodržel, dost to od něj padalo. I díky tomu jsme dali góly," usmál se Libor Bezděk. "První třetina rozhodla, poté jsme to ubránili a soupeře do ničeho nepustili," dodal dvaadvacetiletý forvard.

Nevydařené trestné střílení

Těsně před přestávkou pak sice domácí útočník Maliník neproměnil trestné střílení, Dukla však litovat nemusela. Soupeři se totiž ve zbývajících dvou třetinách podařilo jen snížit na konečných 3:2.

"Výsledek sice vypadá na celkem vyrovnané utkání, ale myslím, že Jihlava dnes hrála velmi aktivně a využila všechny dobré možnosti, které měla," připustil Liška. "Předvedla atraktivní, rychlý hokej, který nám dělal problémy," doplnil hostují kouč.

Jeho jihlavský kolega mohl být spokojen: "Podali jsme velmi kvalitní výkon. Hráči to odpracovali, hráli zodpovědně a měli i více šancí," pochvaloval si asistent hlavního trenéra Vlka Patrik Augusta.

Extraligovými hráči nabitý Chomutov, jemuž se před utkáním vrátil i druhý nejlepší střelec nejvyšší soutěže David Hruška, po porážce v Jihlavě musel vedoucí příčku soutěže přenechat regionálnímu rivalovi z Ústí nad Labem. Ten porazil Znojmo vysoko 10:1.

A právě druhý severočeský celek bude soupeřem Dukly v dalším utkání. "Do Ústí jedeme vyhrát," hlásí odhodlaně Bezděk, podle kterého by na Lvy měl platit stejný styl hry jako na Chomutov. "Hrát aktivně, nezalízat a bojovat. Jít přímočaře do branky," prozradil úspěšný recept.