Na hlavé má míč jihlavský Jan Halama.

Na hlavé má míč jihlavský Jan Halama. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlavští fotbalisté kouzla zbavení. Prohráli s Varnsdorfem

• 0
Úspěšně zvládnutá zimní příprava, ve které jihlavští fotbalisté dokázali vyhrát Tipsport ligu a připsali si i několik cenných výsledků s celky z nejvyšší soutěže či zahraničí, budiž zapomenuta. Se vstupem do jarní části druhé ligy se FC Vysočina zatím pere.

Po bezbrankové remíze v Ústí nad Labem a domácí výhře 3:0 nad Čáslaví svěřenci kouče Romana Pivarníka nezvládli duel ve Znojmě, kde prohráli 0:1. A příliš radosti svým fanouškům neudělali ani v pátečním utkání proti Varnsdorfu. Ztratili další body, když podlehli soupeři 0:1.

Pokud jihlavští fotbalisté vstupovali do utkání s odhodláním Severočechům vrátit podzimní vysokou porážku na jejich hřišti (0:4), jejich předsevzetí je brzy opustilo. V úvodním poločase toho příliš nepředvedli, naopak sami inkasovali.

V 17. minutě se po bleskovém brejku a přihrávce Martana prosadil srbský útočník Alen Melunovič, 0:1. Ve druhé půli se domácí snažili alespoň vyrovnat. A nebyli k tomu daleko. V 57. minutě však Kučera pálil vedle branky, o dvě minuty Obertovu střelu k tyči vyškrábl hostující gólman Kovář.

"Už jsem si myslel, že je to gól. Kdybych ho dal, tak bych věřil, že bychom to otočili. Ale bohužel, nepadlo to tam," uvedl zklamaný Obert. "Říkáme, že jsme kombinační mužstvo. Ale nyní si musíme vstoupit každý do svého svědomí a začít víc bojovat," vyzval.

"Nedokázali jsme se prosadit. Jak týmově, tak individuálně. Nehrajeme to, co jsme chtěli. Soupeř se po vedoucí brance dostal na koně a do plných se pak nehraje lehce," doplnil trenér Jihlavy Pivarník.

Podobně nezdařený vstup do soutěže prožívala Vysočina i na podzim, kdy v úvodních čtyřech zápasech jednou vyhrála a jednou remizovala. Pak se ale dokázala probojovat na vyšší příčky tabulky.

Témata: Tipsport, Vysočina