Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy mezi Jihlavou a Znojmem.

Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy mezi Jihlavou a Znojmem. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Dort, Görner, Dort, Tecl. Fotbalisté deklasovali Znojmo

• 1
Do důležitého utkání o psychickou pohodu nastupovali bez nejobávanějšího útočníka. Navíc v situaci, kdy v předchozích dvou zápasech nevstřelili branku.

Jihlavští fotbalisté si však ve Znojmě se všemi nepříznivými vlivy dokázali poradit. „Hráli jsme se dvěma hroty. Víc bych v tom nehledal,“ říká trenér Vysočiny Josef Vrzáček, jenž zraněného bosenského snajpra Mešanoviče v útoku nahradil dvojicí mladíků Kosak – Tecl.

A oba jmenovaní hned v šesté minutě mohli skórovat. Jejich pokusy však zastavilo nejprve břevno a poté tyč. „Do utkání jsme vstoupili aktivně, brzy jsme si vytvořili šance a poté jsme i vstřelili gól,“ připomíná Vrzáček Dortův zásah z 25. minuty, kterým Jihlava úvodní půli vyhrála 1:0.

Ve druhé části však otěže utkání převzalo sestupem ohrožené Znojmo. „Hráli jsme hodně pasivně, dělali jsme nevynucené chyby a soupeře jsme dostávali do přečíslení,“ krčí rameny Vrzáček. „Musíme proto poděkovat brankáři Uvarenkovi, který nás v té chvíli podržel,“ chválil Vrzáček svého svěřence, kterému po hodině hry při standardce Sukupa pomohlo i břevno.

„Vysvobozením pro nás byla až druhá branka Görnera v 75. minutě,“ našel klíčový moment duelu Vrzáček. „Ten gól zápas zlomil.“ V posledních pěti minutách pak hosté dokonale využili toho, že soupeř ve snaze o vyrovnání otevřel obranu a Dort s Teclem přidali další dva zásahy. „Konečný výsledek 0:4 je pro domácí krutý,“ uznal Vrzáček.

Jihlava se tak po dvou remízách dočkala prvního tříbodového zisku jara. V tabulce je na čtvrtém místě za Duklou Praha, Žižkovem a Třincem – dva body od postupové pozice.