Dort, Görner, Dort, Tecl. Fotbalisté deklasovali Znojmo

11:35aktualizováno  11:35
Do důležitého utkání o psychickou pohodu nastupovali bez nejobávanějšího útočníka. Navíc v situaci, kdy v předchozích dvou zápasech nevstřelili branku.

Momentka ze zápasu druhé fotbalové ligy mezi Jihlavou a Znojmem. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Jihlavští fotbalisté si však ve Znojmě se všemi nepříznivými vlivy dokázali poradit. „Hráli jsme se dvěma hroty. Víc bych v tom nehledal,“ říká trenér Vysočiny Josef Vrzáček, jenž zraněného bosenského snajpra Mešanoviče v útoku nahradil dvojicí mladíků Kosak – Tecl.

A oba jmenovaní hned v šesté minutě mohli skórovat. Jejich pokusy však zastavilo nejprve břevno a poté tyč. „Do utkání jsme vstoupili aktivně, brzy jsme si vytvořili šance a poté jsme i vstřelili gól,“ připomíná Vrzáček Dortův zásah z 25. minuty, kterým Jihlava úvodní půli vyhrála 1:0.

Ve druhé části však otěže utkání převzalo sestupem ohrožené Znojmo. „Hráli jsme hodně pasivně, dělali jsme nevynucené chyby a soupeře jsme dostávali do přečíslení,“ krčí rameny Vrzáček. „Musíme proto poděkovat brankáři Uvarenkovi, který nás v té chvíli podržel,“ chválil Vrzáček svého svěřence, kterému po hodině hry při standardce Sukupa pomohlo i břevno.

„Vysvobozením pro nás byla až druhá branka Görnera v 75. minutě,“ našel klíčový moment duelu Vrzáček. „Ten gól zápas zlomil.“ V posledních pěti minutách pak hosté dokonale využili toho, že soupeř ve snaze o vyrovnání otevřel obranu a Dort s Teclem přidali další dva zásahy. „Konečný výsledek 0:4 je pro domácí krutý,“ uznal Vrzáček.

Jihlava se tak po dvou remízách dočkala prvního tříbodového zisku jara. V tabulce je na čtvrtém místě za Duklou Praha, Žižkovem a Třincem – dva body od postupové pozice.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Útočník Jan Milfait (vlevo) se do Havlíčkova Brodu vrátil po třech letech. V...
Brodský útočník Milfait: Bez postupu do první ligy pro mě návrat nemá cenu

O jeho možném posílení Havlíčkova Brodu se mluvilo už v průběhu loňského druholigového ročníku, ovšem tehdy dal útočník Jan Milfait ještě přednost dokončení...  celý článek

Jihlavští fotbalisté se radují ze vstřeleného gólu
Případ Novotný zase ožívá. Po sérii zranění přišly góly a asistence

Do Jihlavy přišel v lednu roku 2016. Slyšet o fotbalistovi Filipu Novotném však během jednoho a půl roku nebylo prakticky vůbec. Hlavní důvod? Zranění.   celý článek