Dolníček o úspěšném nájezdu: Šanci na reparát jsem nemohl odmítnout

9:52aktualizováno  9:52
Při samostatných nájezdech se třebíčský hokejista David Dolníček mýlí jen málokdy, jenže ve středu večer v domácím souboji se Šumperkem v nich napoprvé neuspěl. Přesto to byl nakonec právě on, kdo závěrečnou část zápasu rozhodl. V páté sérii se totiž proti brankáři Danielu Zelenkovi rozjel ještě jednou a napodruhé už mířil o poznání přesněji.

David Dolníček (vlevo) a Lukáš Havel z Třebíče slaví další zásah proti Jihlavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

„Když už mi dali šanci na reparát, tak jsem ji přece nemohl odmítnout,“ vysvětloval s úsměvem kapitán prvoligové Horácké Slavie, který předtím nájezdy začínal. „Tím pádem jsem měl potom čas poučit se z chyb,“ dodal.

Jeho tým si tedy díky němu ve 40. kole připsal do tabulky WSM Ligy dva body za výhru 4:3. „Z naší strany to nebyl úplně ideální zápas, takže dva body jsou zlatý,“ nechal se slyšet Dolníček.

Po první třetině se přitom zdálo, že by mohly ve středu večer zůstat v Třebíči všechny tři body. Horácká Slavia totiž vedla po úvodních dvaceti minutách hry 2:0.

„Pak jsme ještě měli nějaké šance, které jsme ale nevyřešili moc dobře, a Šumperk nás potrestal,“ popsal další vývoj zápasu zkušený třebíčský hokejista. „Nejprve se dostal do hry gólem na 2:1, pak přidal na konci druhé třetiny během dvou minut další dva a najednou jsme byli dole.“

Naštěstí pro Horáckou Slavii se necelých šest minut před vypršením normální hrací doby střelecky prosadil Adam Raška a poslal tak utkání do prodloužení.

„Bojujeme o play-off, takže se soupeři kolem nás v tabulce prostě musíme bodovat,“ hlásil Dolníček.

V dalším kole pocestuje Třebíč už zítra do Přerova, který má na kontě o 7 bodů více a patří mu šestá příčka. „U nich se hraje dost špatně, ale jednou už se nám tam v letošní sezoně povedlo vyhrát, tak doufám, že to zvládneme znovu,“ svěřil se s přáním aktuálně nejproduktivnější hráč Horácké Slavie.

Ten je v třebíčském týmu druhý nejstarší. „V tomhle směru mě zachránil Rosťa Malena, kterému je ještě o dva roky víc,“ usmíval se Dolníček.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z utkání Nového Veselí a Velenje.
Házenkáře Nového Veselí inspirovali k nadějným výkonům profesionálové

„Jako kdyby ve fotbale přijel Dortmund nebo Arsenal, třetí týmy svých zemích.“ Tak glosoval před tradičním Memoriálem Dr. Smékala trenér házenkářů Nového...  celý článek

Jihlavští fotbalisté slaví gól proti Příbrami.
Nuloví střelci. V Jihlavě vyhlížejí ofenzivního spasitele

Jihlavští fotbalisté si komplikují život od samého začátku sezony. Ze tří zápasů mají jen bod.  celý článek

Zápasník Marek Švec v Havlíčkově Brodě dodatečně obdržel bronzovou olympijskou...
Sláva v Havlíčkově Brodě. Zápasník Švec dostal olympijskou medaili

Po devíti letech od her v Pekingu si dnes zápasník Marek Švec mohl pověsit na krk bronzovou olympijskou medaili. Jeho tehdejší přemožitel v přímém souboji o...  celý článek