Diskuze

Obce ohrožené uranem chtějí u soudů zrušit platný socialistický zákon

Ten zákon platí od roku 1988, podepisoval ho prezident Gustáv Husák. I když teď panuje jiná doba, jiný režim, jiná Ústava, jsme i v jiném státě, stále platí. Obce na Přibyslavsku ohrožené těžbou uranu ho chtějí změnit. Dělají vše pro to, aby část takzvaného horního zákona zrušil Ústavní soud.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Je to nesmysl. Zatímco v zájmu obce je se skutečně vyjadřovat ke každému plotu a k tomu, kdo si chce postavit jaký dům, rozhodně není věcí nejnižšího subjektu samosprávy, tedy obce, hovořit do zpřístupňování ložisek vzácných strategických surovin. Těžba uranu bude vždy hlubinná, ty obce prostě bojují jenom z principu NIMBY.

0 0
možnosti

To je fajn, ze to nekdo resi..

0 0
možnosti

Tento případ vystihuje podstatu, význam a potřebu nezávislých ekologických sdružení jako je Greenpeace, Arnika, Hnutí Duha ap. Nevyváženost horního zákona je ukázkou toho, kam vede chtivost. A je jedno, jestli je to chtivost komunistů nebo tržního odvětví. S ohledem na tuto surovinu se k tomu ještě přidává pachuť vzpomínky na velmi temnou stránku naší minulosti, kdy většina uranu byla odvezená do bývalé SSSR a použitá na výrobu jaderných zbraní.

0 0
možnosti

Jejda! Tolik řečí že za Komunistů by se tohle nestalo, ale jakmile se člověk informuje, je to jinak. Přeji jim dobré pořízení. V Žlkovcích na Slovensku máme za zahradou Jaslovské Bohunice a v Jistebnici mi chtěj za zahrádkou postavit jaderné uložiště. Vím o čem je řeč.

0 0
možnosti

Tak zrovna úložiště jaderného odpadu (trvalé) bych se nijak neobával. Nepříjemné je jen to období stavby.

4 0
možnosti