Diskuze

Černovicím chyběla lékárna, tak si místní vyzvedávají léky u zemědělců

Kam pro léky? To je v Černovicích na Pelhřimovsku problém. Lékárnu v tomto městě se zhruba 1 700 obyvateli postrádají řadu let a do nejbližších v Pacově nebo Kamenici nad Lipou je to přibližně čtrnáct kilometrů. Místní ale nyní našli řešení.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Je to služba lidem prospěšná. Ale je to legální? Chybí tam ten kontakt pacient ~ lékárník. Případně léky na předpis mohou skončit jinde než u pacienta.

1 4
možnosti
Foto

pane Hanusi, ktery mi davate minus....radeji napiste nejaky argument.

0 1
možnosti

Dejte reklamu na Slovensko nebo i do Bulharska a Rumunska a věřím že odezva za ty bonusy bude. Nebo si vážně myslíte že doktoři v Čechách jsou proti cizincům géniusové? Když ho příjmou i s atestací tak je na stejné úrovni jak doktoři v Čechách. To jako tady musí být jen český doktor? Běžte se podívat do ciziny kolik cizích doktorů v kteréhokoliv státu v EU pracuje. To jen doktoři straší jak se jim nepřidá tak čes. zdravotnictví krachne.

0 0
možnosti

Čechy jsou jen částí ČR. Pelhřimovsko se v důsledku nepovedené krajské reformy z dílny ČSSD octlo na západní Moravě (jsou-li Svitavy, Mor.Třebová nebo Dačice v Čechách).

1 0
možnosti

V západomoravském kraji Vysočina to řeší, jak se dá.

0 0
možnosti

Co je tohle za hloupost?

"Zavážení léků je alternativou, která by měla alespoň v malé míře vynahradit absenci kamenné lékárny."

Jakym myslenkovym pochodem dospela pani autorka k tomu, ze by lekarna mela byt kamenna? Ja zadnou kamennou lekarnu neznam, ale mozna nekde skutecne existuje v nejakem hodne starem dome. Je snad nejaky vyrazny kvalitativni rozdil mezi kamennou, zdenou ci betonovou lekarnou?

Proto bych doporucoval vypustit z vety ten privlastek, aby to davalo smysl.

1 12
možnosti

Na to paní autorka nepotřebovala myšlenkový pochod, ale použila běžný výraz, kterým se vyjadřuje to, že se jedná o objekt (a je skutečně jedno, jestli betonový, zděný nebo dřevěný), který má dveře, zdi, střechu a obsluhuje tam personál. Čiže, že nejde o virtuální prodejnu /lékárnu nebo jako v tomto případě pouze o donáškovou službu.

8 1
možnosti

Jó, v místě, kde by magistr (a) měli jen něco málo nad průměrný plat, se nikdo nehrne. To ve větším městě je jich v jedné lékárně spousta a uživí se. Stejné je to dnes s lékaři a třeba i s faráři. Tam, kde byly dříve stálé ordinace a trvale obsazené fary jsou dnes prázdné budovy a nebo již ani to ne. Třeba faráři rozumím, dnes mu již nestačí jen duchovní útěcha a modlitby, když svět je plný světských radovánek a požitků. :-P

0 3
možnosti

Magistr by tam nejspíš nejen neměl průměrný plat, ale spíš žádný plat. Firma si v takto malém místě pobočku se zaměstnancem neotevře, protože by prodělávala, čili i platu nelze mluvit. A soukromník by nevydělal ani na svoje sociální

4 0
možnosti