Diskuze

Do dvou hodin odejděte, slyšeli u oběda. Tak se vyháněli Sudetští Němci

Před sedmdesáti lety skončila válka. Ti, kteří přežili, se vraceli z fronty a koncentračních táborů domů do Československa. Druhým směrem odcházely miliony lidí pryč. Své domovy nedobrovolně opouštěli Sudetští Němci. Tady je příběh jednoho z nich.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AF

Naprosto stejně byli vyháněni Češi o 7 let dříve - z vlastní země, protože měla, jako dneska, naprosto neschopnou vládu.

1 0
možnosti
MK

Škoda, že se podobně nepíše i o tom, co tomu všemu předcházelo!

Stejným, ne-li horším, způsobem bylo vyhnáno pár let předtím české obyvatelstvo ze Sudet. Taky si mohli vzít s sebou jenom to, co unesli. Stali se z nich uprchlíci, kteří byli odkázaní na pomoc druhých, pořádaly se pro ně sbírky a organizovalo ubytování. Kolik Čechů, když je Němci či Poláci vyháněli, věřilo, že se za pár dní vrátí? A mnozí se nevrátili už nikdy. Třeba můj děda v Mauthausenu šanci na návrat nedostal...

Po válce si to naši předkové, vítězové, s poraženými vyřídili v souladu s tehdejšími zákony, zvyklostmi a v rámci historických souvislostí.

Tak proč teď musíme, místo oslav vítězství a připomínání historických událostí, které k zatím poslední světové válce vedly, neustále poslouchat jakési nářky a pomyslné utrpení těch, kteří to všechno způsobili? A ve zdraví přežili.

Kdo tu propagandu hloupých českých novinových pisálků platí? Komu by mělo prospět to neustávající české sebemrskačství?

To se máme do nekonečna omlouvat za něco, co jsme nezpůsobili? Otec tohoto sudeťáka sestřeloval spojenecká letadla. A sám přiznává, že právě je po válce opravdoví Němci považovali za viníky války. Kam se tak najednou ztratily ty miliony lidí, které Hitlera nadšeně volily a s jásotem v Sudetech vítaly?

4 2
možnosti
MK

M12i10l50a12n 88K52o72i22š

13. 8. 2015 23:36

Stovky let žili ve Vranově vedle sebe Moravané českého a německého jazyka,

A mohlo to tak dál být, ale Němci nechtěli. Přišel rok 1938.... Uvědomuje si někdo, že nebýt Mnichovské konference, protektorátu, 2.světové války rozpoutané Německem, tak tu s námi ti Němci asi žili dodnes?

4 2
možnosti
LP

Možná jste to nečetl nebo nepochopil, ale:

„Na jednu stranu by se nemělo zapomenout na to špatné, na bolest. Ale na druhou by se mělo umět po těch dlouhých letech také odpouštět. Nikdo z nás nemůže za to, co se za války a krátce po ní dělo. Nebyly to činy nás, ale našich otců.“

Zdroj:http://jihlava.idnes.cz/pribeh-odsunuteho-sudetskeho-nemce-z-vranova-foc-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150813_2183997_jihlava-zpravy_mv

2 1
možnosti
TC

Hezký, kvalitní článek o sympatickém člověku. Díky. R^

3 1
možnosti

Tak moment!

Na Jaltské konferenci dne 11. února 1945 bylo rozhodnuto také o

"PřemístěníNěmeckých občanů z ne Německých území do Německa".

A pokud byl pan otec vojákem Wermachtu, a měl Německou národnost, měl zcela jistě také Německé, chcete-li Říšské občanství. Aby paní matka mohla zůstat po vyhnání Českého obyvatelstva v Sudetech, musela mít TAKÉ stejné občanství.

Takže co se zde řeší? To, že vítězné mocnosti v II. světové válce rozhodli, a potomkům těch, kteří vyvolali a prohráli válku se to nelíbí?  

OK, běžte si tedy stěžovat do USA, do Velké Británie a Ruska.

Psát cokoliv takovéhoto zde a manipulovat lidmi je svinstvo! Ostatně existuje mnoho relevantních odkazů, na to, co bylo na Jaltské konferenci projednáváno a co BYLO sepsáno a podepsáno.

3 5
možnosti
TC

To, co popisujete, je tzv. jaltský mýtus. Zkuste si lépe nastudovat dějiny.

4 2
možnosti