Diskuze

Spor o větrníky na rakousko-české hranici zaměstnal ambasádu ve Vídni

Proti větrnému parku, který by měl vyrůst kousek od česko-rakouské hranice a Národního parku Podyjí, se vedou protesty nejen na Vysočině a jihu Moravy, ale také v sousedním Rakousku. Za hranicemi, kousek od Vranovské přehrady, by mohlo stát až 31 větrných stožárů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PR

To je proti uhrům?

Jak proti Uhrům tak proti Rakušanům.

0 0
možnosti
AF

Je tak na Rakušáky. Oni protestují proti Temelínu, my zase proti větrníkům.

2 0
možnosti
LP

Pokud takový stavební projekt sousedí se státní hranicí, pak dotčenou obcí v rámci stavebního řízení je i obec za hranicí. Takže toto v EU je ošetřené a stačí, když Moraváci v této části České republiky budou konat podle platné legislativy a včas ve lhůtách se příhlásili se svými připomínkami. Podobné problémy jsou i ve Frýdlantském výběžku v Čechách, kde bezprostředně u hranic s Polskem na naší straně stavíme tyto ohyzdnosti a musí se k tomu vyjádřit i polské vesničky u čáry.

0 0
možnosti
KC

Vzkaz pro redakci: nehovořil bych o  česko-rakouské hranici, spíše o moravsko-rakouské. A ti co zejména na naší straně protestují, jsou Moraváci, ne Češi. I Jihlava je ještě stále moravské město. ;-)

6 2
možnosti
AP

Vůbec nechápu, co chcete říct. Česká republika (jak jsme ji ještě donedávna znali) se snad rozdělila?8-o

3 3
možnosti
PN

Podyjí mám turisticky rád. Jestli tam ale postaví hnusné větrníky, už tam nepáchnu.

2 0
možnosti
PJ

"Rakousko je navíc energeticky soběstačné, disponuje vodními elektrárnami."

Nevím jak dalece je tato informace pravdivá. Ale když se Rakousko negativně vyjadřovalo k Temelínu, tak se  říkalo, že naše atomovka u hranic jim vadí, ale elektřina kterou berou z Ukrajiny, vyrobenou z tamních elektráren, je jim dobrá.

2 0
možnosti
Foto

Máte mylné představy. Dolní Rakousy, jejich Rath se jmenuje Pepa Pühringer, má Lineckou energetickou společnost a ta investuje do uhelných elektráren v německém Poruří, v Herne. Proud odtud jde sítí, tudíž i přes ČR, do Lince. Temelín je ovšem nevítaným konkurentem. Na podporu blokády hranice platil prý tehdy Pepa Pühringer 79€ za den a traktor. Jak moudré, smrad zůstane v Německu a vítr ho žene na Krušnohoří, proud jde v Linci ze zásuvky.

1 0
možnosti