Fanoušci hokejové Jihlavy

Fanoušci hokejové Jihlavy | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Čtyři duely, čtyři porážky. Havlíčkův Brod i Jihlava v play-off končí

• 0
V příliš rychlou záležitost se proměnilo vystoupení hokejistů Havlíčkova Brodu a Jihlavy v letošní vyřazovací části první ligy. Oba celky podlehly favorizovaným soupeřům 0:4 na zápasy a vypadly.

Pouze jedenáct vteřin dokázali jihlavští hokejisté v úterním čtvrtém utkání čtvrtfinálové série play-off první ligy uhájit čisté konto. První střela ústeckého útočníka Jaroslava Roubíka poslala Slovan nejen směr bleskové vedení, ale především k důležitému vítězství 3:2, kterým si hostující Slovan zajistil postup do semifinále.

"Utkání mělo stejný průběh jako celá série. Ústí bylo jasně lepší, my jsme celou dobu tahali za kratší konec," přiznal domácí obránce Tomáš Ficenc.

Úterní čtvrté čtvrtfinálové utkání bylo konečnou i pro hokejisty Havlíčkova Brodu. Ty hostující Mladá Boleslav zlomila rovněž bleskovým nástupem: ve 14. minutě po zásazích Výborného, Nouzy a Hrdela vedla už 3:0 a domácího gólmana Dolejše poslala na lavičku náhradníků.

Rebelové ve druhé části sice dokázali snížit na 1:3, už o 74 vteřin později však druhou brankou v utkání vrátil "bruslařům" tříbrankový náskok Výborný, a když v úvodu třetí části přidal další branku Kafka, bylo rozhodnuto.

"Dnešní zápas byl hrůzostrašný. Můžeme být rádi, že jsme se po první třetině vzchopili a neskončilo to nějakým obrovským výpraskem," uznal po porážce 2:6 domácí útočník Ladislav Rytnauer. "Na Boleslav jsme zkrátka neměli v této sérii nárok," dodal.