Brod ztratil slibně rozehraný zápas, sestřelil ho kadaňský Chlouba

9:34aktualizováno  9:34
Prvoligový hokej mohli na Vysočině o víkendu vidět pouze v Havlíčkově Brodě, neboť dva regionální rivalové hráli na venkovních půdách. Rebel hostil Kadaň, ze které měli Vysočinští respekt. "Chtěli jsme potvrdit nějaké ty body, ale přijelo zkušené mužstvo, a to tady ukázalo," uvedl na webu Rebelů kouč Karel Dvořák.

Momentka z utkání Havlíčkův Brod - Kadaň. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Rebelové byli dosud pod novou trenérskou dvojicí téměř stoprocentní – doma porazili Beroun 5:2 a poté vyhráli 3:2 na nájezdy i v Jihlavě a slibně to vypadalo také v sobotu.

Domácí hokejisté vedli 2:0, pak ale jako by je vedení uspokojilo, inkasovali čtyři góly a nakonec odešli s prázdnou. "Možná nám scházela trošku šťáva. Myslím, že to bylo ovlivněné začátkem zápasu, kdy jsme hráli hodně v oslabení," dodal po zápase kouč Dvořák.

Do nové chomutovské arény vyrazila jihlavská Dukla, která na ledě Pirátů vyhrála naposledy před sedmi lety a poté patnáctkrát v řadě padla – z toho jednou v prodloužení a jednou na nájezdy.

Teď už ale chtěla černou sérii konečně přerušit. "Do zápasu jsme šli s tím, že to musíme dobře ubránit, protože by otevřená obrana neslavila úspěch," uvedl jihlavský útočník Lukáš Krupka.

Dukla vstoupila do zápasu aktivně, ale první dějství se obešlo bez branek. Skóre otevřel na úvod druhé třetiny jihlavský Daniel Hodek a za dalších dvaadvacet minut ještě jeden gól přidal Krupka. "Myslím, že jsme to odbránili skvěle a přidali góly, takže jsme spokojeni," zhodnotil Krupka.

Odvést si body také chtěli hokejisté Třebíče, kteří se představili na ledě předposledního Písku. "Do utkání jsme vstupovali s určitým záměrem, který se nám ale dařil na začátku plnit asi tak pět minut," komentoval na webu Třebíče asistent Radek Novák.

Ve druhé třetině pak Horáci vstřelili gól, ale vedení nedokázali udržet. Písek ve třetí třetině srovnal a Třebíč tak musela pojedenácté vstoupit do prodloužení. Selhala až na nájezdy.

Témata: Vysočina