Tomáš Rosecký (uprostřed) ze Žďáru uniká Danielu Černému z Třebíče.

Tomáš Rosecký (uprostřed) ze Žďáru uniká Danielu Černému z Třebíče. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Žďárské basketbalisty táhl za postupem mladík Seidler

• 0
Druholigoví žďárští basketbalisté s přehledem zvládli semifinále play-off. Benešov vyřadili ve dvou zápasech. Po sobotní výhře 81:72 venku triumfovali 81:61 i v nedělní domácí odvetě a užívali si potlesk vestoje.

Nejlepším střelcem obou duelů byl vůbec nejmladší hráč na hřišti. Michal Seidler pomohl k postupu BK Žďár 23 a 19 body.

"V Benešově byl těžší zápas. Doma jsme zápas urvali ve třetí čtvrtině, i když se v ní nejdřív hosté dostali poprvé v zápase do vedení. Měli jsme respekt, ale věřili jsme si na ně," řekl Seidler.

Právě devatenáctiletý talent se zlatou rukou ve třetí čtvrtině několika dalekonosnými pokusy zavelel k rozhodujícímu náskoku.

I když Benešov skončil po základní části druhý před Žďárem, ani jednou v sezoně ho neporazil. "Věřili jsme, že doma vyhrajeme a už nebudeme muset jezdit do Benešova k rozhodujícímu zápasu," dodal mladík.

Vítězové získali právo účasti v baráži o první ligu. Jenže stejná situace už tu byla loni. Tehdy se baráž nakonec kvůli nezájmu týmů o postup vůbec nehrála a BK Žďár následně odmítl nabídku startovat o soutěž výš bez boje.

Jak to celé dopadne letos, ukážou až další týdny.